Laptop Power tuşuna basılınca Ekran gelmiyor (Yardım)

Kodla Büyü

huseyinnn

Aktif Üye
Samsung marka laptop'um var. Pcyi açmak için Power tuşuna basınca dıt diye ses geliyor, power ışığı yanıyor, fanlar çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. 10-20 defa power aç kapa yaparsam anca açılıyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
NOT1: Laptop'un şarj aleti bozulmuştu orjinal bulamamıştım muadil ürün aldım.
NOT2:Isınma yöntemini denedim çözüm olmadı.(Isınıp kendi kendine kapanmasını sağlamak.)

hocam pili çıkarın şarj kablosunu fişe takın ve tekrar açmayı deneyin bakalım görüntü gelecek mi... büyük ihtimalle ekran kartında bir sıkıntı var gibi geldi bana...

Toshiba marka laptop da aynı problemden dolayı serviste anakartı değişmişti.

ekran gelmeme sorunun çokca rastladıgım nedenleri.

1- Remlerde problem olabilir. 2 slot da rem var ise 1 tanesini takıp deneyin ve slotları değiştirin..
2- Klavye görmüyor ise laptop açılmaz Klavyenizin girişini kontrol edin.
3- Voltaj yetmemesi başka bir güç ünitesi ile deneyin batarya küçük voltajda olsa yüksek votajda olsa dolar yani onun ile ilgili bir problem açılmayı engellemez.
4- Nadirende olsa samsunglar özellikle BİOS güncellemesi yapar buda bazen ekran gelmesini engeller.
5- En çok karşılaşılan problem ise ekran kartı driveri veya güncelleştirme sidir. laptoplarda 2 ekran kartı olduğu için eğer belirlenmemiş ise veya yeni bir güncelleştirme otomatik olarak yapılmış ise ekran görüntüsü gelmeyecektir bunun için WDDM güncelleştirmesi çok önemlidir. boyle bir problem oldu ise tekrar sistem yüklenmeli veya güvenli mod da açılmalıdır.

hocam aynı sorun benim bir laptopta da olmuştu tamamen aynı 10-20 defa deneyince kafasına göre açılıyordu büyük ihtimal ekran kartının ömrü doldu onboard olduğu için de eğer eski laptop ise tamire vermek yerine yenisine bakabilirsin. Ben tamire verdiğim halde yapamamışlardı ama şu an teknoloji daha gelişmiş durumda büyük ihtimal tamiri olur ama maliyetli olur

labtobu sök
bios pilini iptal et.
olmaz ise batarya kablo vs herşeyı çıkar bi yerden elektrik almasın. anakart beslemenin orda 8 bacaklı bi cipset var 7-8 nolu bacakları birbirine değdirdiğinde kıvılcım atar. hangisi olduğunu bilmezsen 1-2 3-4 5-6 7-8 bacakları yan yana kısa devre yaptır. sorun düzelir. tamirciler duymasın. şu an ben 8 nolu bacağı iptal ettim fişe takınca açılıyo. düğme devre dışı

ne hikmetse yüzyıl da geçse o bacaklarda elektrik var. çalışma mantığını bilmiyorum ama çözüm kesin.

hocam aynı sorun benim bir laptopta da olmuştu tamamen aynı 10-20 defa deneyince kafasına göre açılıyordu büyük ihtimal ekran kartının ömrü doldu onboard olduğu için de eğer eski laptop ise tamire vermek yerine yenisine bakabilirsin. Ben tamire verdiğim halde yapamamışlardı ama şu an teknoloji daha gelişmiş durumda büyük ihtimal tamiri olur ama maliyetli olur
vga çıkışını başka ekrana bağlayıp da deneyebilirsin.

Geri