Rubrik ( Dereceli Puanlama)

Kodla Büyü

Akyürekli

Aktif Üye
5. ve 6. sınıflarda dersimizde yazılı yapmasak da dereceli punlama (rubrik) derste yaptığı etkinliklere göre puanlama ile not versek sıkıntı olur mu. yazılı yapmak zorunlu mu acaba bilen var mı.

daha öncede sormuştum ama biraz havada kaldı konu. yazılılarda yaklaşıyor. Hazırladığım rubrikte hafta hafta her öğrenciye not verip ortalamasını alarak not vermek istiyorum.

Hocam ilk sınavı test yapıyorum. 2. sınavı uygulama sınavı ölçekli yapıyorum. İkinci dönem ikiside uygulama. Ölçek hazırlıyorum. 6-7 yıldır bu şekilde. Ölçek hazırlıyorum mutlaka. Zümreler de karar alıyorum. Şimdiye kadar sıkıntı olmadı.

Hocam ilk sınavı test yapıyorum. 2. sınavı uygulama sınavı ölçekli yapıyorum. İkinci dönem ikiside uygulama. Ölçek hazırlıyorum. 6-7 yıldır bu şekilde. Ölçek hazırlıyorum mutlaka. Zümreler de karar alıyorum. Şimdiye kadar sıkıntı olmadı.
hocam 5 ve 6lar için yaptığınız rubriği paylaşabilir misiniz?

Zümre kararı alındıktan sonra bir sıkıntı yok hocam, ben de iki senedir ilk dönem yazılı ikinci dönem uygulama şeklinde yapıyorum.

uygulama sınavınızı paylaşabilir misiniz hocam. ben 2. dönem 2. sınavı yapıyorum genelde

Geri