Laptopdan ses gelmiyor

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Lenovo G580 laptopta arkadaş sesini kısmak için bi yerlere basmış sonradan ses gelmemeye başlamış. Kulaklık, hoparlör falan taktığında çalışıyormuş ama kendi hoparlöründen ses gelmiyor. Bana gösterdi şimdi sürücülerini falan kontrol ettim, simge tepsisinde sesi açıyorum kısıyorum, sistem geri yükleme falan yaptım ama, kendi hoparlöründen halen ses gelmiyor, sorun hakkında yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Fn tuşuyla birlikte F1,F2,F3... tuşlarından birine başmıştır kontrol et üzerinde ses simgesi ve çarpı işareti vardır. Tekrar basarsan düzelecektir.

g500 serisinde fn e basmanıza gerek yok diye biliyorum. Direk ses kısma tuşu var f tuşlarının içinde. f tuşları fonksiyonu için fn e basmanız gerekiyor.

yok hocam hoparlör simgesinde bi sıkıntı yok, çarpı işareti yok baya uğraştım sesi açtım kıstım ses gelmiyor.

denetim masasında ses aygıtlarına bir bakın derim. orda kulaklık ve hoparlör ayarlarında farklılıklar olabilir

hocam kulaklıktan sesgeldiğine göre yazılımsalbirsıkıntı değil. yüksek ihtimalle laptopun hoparlörleri bozuk.

2 gün önce bendede tam tersi oldu, laptopun hoparlöründen ses geliyor kulaklığı takınca ses gelmiyordu, ne yaptımsa olmadı, ilk başta bende donanım problemi olduğunu düşünmüştüm, çünkü laptop hoparlöründen ses geliyordu kulaklığı takınca gelmiyordu, kulaklığı başka bir bilgisayarda denedim çalışıyor, ama format atınca düzeldi. bence büyük ihtimal ya bir virüs yada voltajdan kaynaklanan yazılım bozulması gibi birşey.

Denetim Masasındaki Ses Aygıtları kısmında sağ tıklayarak listeden Devre dışı bırakılmış aygıtları gösteri seçin. Yeni bir aygıt eklenirse o aygıtın üzerinde sağ tıklayıp Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla'yı seçin.

arkadaşlar lg tv ye hdmı ile laptopu bağladım, film izledim. Kabloyu çıkarınca laptoptan ses gelmedi, bu sorunu nasıl çözebilirim, kulaklık takınca ses geliyor

tuana1981' Alıntı:
arkadaşlar lg tv ye hdmı ile laptopu bağladım, film izledim. Kabloyu çıkarınca laptoptan ses gelmedi, bu sorunu nasıl çözebilirim, kulaklık takınca ses geliyor
denetim massasında ses e tıklayın (devredışı yap - varsayılan yap) hangisini kullanacaksanız artık

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    270.3 KB · Görüntüleme: 93,452
laptopun ses giriş kısmının içini kürdan veya kulaklık ucuyla kurcala... bazen takılma yapınca kulaklıktan ses gelir, hoparlörden gelmez...

Arkadaşlar benim bilgisayarım lenovo G50 70 internette dizi izlerken birden ses gitti bilgisayarı açtım kapattım gelmedi kulaklık taktım yine gelmiyordu ses internetten biraz araştırdım format atın falan yazıyorlardı format atmaya karar verdim bilgisayarı şarj etme kablosunun takıldıgı yerin yanında küçük bir düğme var kulaklık işareti gibi bir işaret var yanında bilgisyarı kapatın ona basın arkadaşlar (basılı da tutabilrsiniz) ve windows startup yazıyordu yani normal başlatma galiba ordan açtım bilgisyarı düzeldi :++: birine yardımım dokunduysa ne mutlu bana :wink:

Arkadaşlar ben hem kulaklığı görmüyo hem hoparlör denetim masasından varsayılanı hoparlör olarak seçiyorum sına diyorum sonra bana başka birşeyin ses çıkardığını söylüyor ben herşeyi kapatıp tekrar deniyorum yine aynı şeyi diyor acil yardım lazım hiçbirşey kullanamıyorum

Saçam gelebilir ama Lettobun kapağını kapatıp 10 sn bekleyin daha sonra kaldırıp oturumu açın.
Bende de Lenova marka bir lanet var. Ağ sorunu oluyordu. Bazen durup dururken gidiyor, kırmızı çarpı işareti geliyordu. Günlerce uğraştım, Fn tuşları f7 ler sürücüler, yardım programları, yardım masası, çağrı merkezi.

Hiç biir kar etmedi.

2 yaşındaki oğlum geldi kapağı kapattı kızdım. (Onuda bu arada ihmal etmiştim) Sonra açtım baktım düzelmiş. :alkis:

Arada hala yapıyor bu hatayı. Kapağı kapatıyorum açılıyrum düzeliyor. Sebebini ve nedenin bilmiyorum ama durum bu :puhaha:

Arkadaşlar windows 10 yüklediyseniz çoğu laptopta aynı sorun çıkıyor.

Ses simgesine sağ tıklayıp Ses Efekti seçin > Hoparlör sağ tuş özellikler > Geliştirmeler (buradaki bütün tikleri kaldırıp deneyin, olmazsa geliştirmeleri devre dışı bırakı tikleyip deneyin)

Merhaba banada yardım edermisiniz bendede aynı sorun var kulaklıgı takınca ses var çıkarınca yok sorunun çozumunu buldunuzmu acaba ? Bissuru yontem denedim olmadı :/ yardım
Laptop markam Lenovo v110

Geri