Laptopu akıllı tahtaya yansıtma

Kodla Büyü

bekmez

Site Gezgini
arkadaşlar bilgisayarım win11, akıllı tahta win10. hdmi ile görüntü yansıtma yapmak istiyorum olmuyor.
laptop ve akıllı tahtanın güncel ekran kart driverlarını yükledim.
hdmi kablosu çalışıyor. ( başka yerde denedim)
ekran çöüzünürlüklerini de değiştirdim aklıma gelenler bunlardı
hdmi kablosunu takınca laptop ekranı algılıyor ve gidiyor dalgalanıyor gerisi olmuyor. akıllı tahta üzerindeki tuşa da basıyorum. sizce sorun ne olabilir?

Akıllı Tahtayı hdmi moduna almanız lazım. Mevcut durumda bilgisayar gibi davranıyor. Sadece ekran gibi davrandığı zaman yansıtabilirsiniz. Ya da Bilgisayarızdan kablosuz olarak akıllı tahtaya yansıtma yapabilirsiniz.
Windows 10 için anlatıyorum.

Ayarlar/Sistem/İsteğe Bağlı Özellikler/Özellik Ekle

Kablosuz Ekran Özelliğini Yükleyin

1.PNG

Ardından
Ayarlar/Sistem/Bu Bilgisayarda Göster deyip (Her yerde kullanılabilir, Yalnızca ilk sefer ve hiçbir zaman) seçeneklerini seç

1701759061848.png

Bunu Akıllı tahtada da yap. Akılı tahtada wifi açık olmalı sonrasında

Sağ altta bulunan windows özelliklerinden bağlan diyerek akıllı tahtanı bulup bağlanabilirsin.

3.png
4.png
5.png

Resimde görünen yerleri bilerek tekrar yazdım. Malum resim uçuyor, yazı kalıyor :)

Ekli dosyalar

• 1701759094482.png
    1701759094482.png
    317 KB · Görüntüleme: 17
2 seçeneği de denedim. ekran moduna üzerindeki düğmeye basarak alıyorum. win p ile de denedim

vga kabloyla bağlayacaksınız hocam çift ekran istiyorsan y spliter vga kablo kullanabilirsin

hdmi kullanıyorum hocam. yansıtma ile oluyor ancak net yavaş olduğu için sık sık donuyor hdmi ile de olmuyor

Geri