LCD pano önerileriniz

Kodla Büyü

faskerhat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba sitedeki LCD Pano ile ilgili programları inceledim ama benim aklıma şöyle bir şey geldi. Kablosuz alıcılı bir tv alsak ve onu okulun internet sitesine bağlasak ama okulun internet sitesinde şekillendirebileceğimiz, veri girişi yapabileceğimiz bir yapı var mı? Yani bu şekilde televizyonu bilgisayara bağlamamış oluruz. Sadece tv ile işi hallederiz diye düşünüyorum.

Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Sayın hocam, tabiki dediğiniz yapılabilir.
Ancak okul sitelerinin mevcut halinde bu dediğiniz yani veri girişi yapılabilecek bir yapı olmadığından mevcut paylaşılan panelleri kuramayacağınızdan okul sitelerini kullanılamaz.
Ya ücretsiz bir alan alınıp, ya da varsa kendi kişisel sitenizde (reklam vs. olmamalı) bir klasör altına panoları kurup, TV ile internet sitesi üzerinden o siteyi gösterebilirsiniz.
Ancak benim tavsiyem, okulda sürekli açık olan bir bilgisayar Wampserver gibi bir sunucu yazılımı kurup, paylaşılan pano scriptlerini ona kurup, TV ile bu bilgisayara bağlanıp, panoyu göstermenizdir. Bununla ilgili forumda yine bilgi bulunmaktadır. Böylece o bilgisayarda başka iş yapılırken arka planda sunucu üzerinden paylaşım yapılmaya devam edilebilir.
Son olarak Web browser özelliği olan TV'lerin fiyatları biraz tuzlu, bu nedenle piyasada 70-100 TL'ye satılan Android TV denilen, USB bellek boyutlarında HDMI üzerinden bağlayabileceğiniz ve TV'ye bir tür android bilgisayar özelliği sağlayan cihazlar satılıyor, onları inceleyip, mevcut TV'lerde de yukarıdaki işlemler yapılabilir.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Ben de bulunan sitelere koyma olayı zaten cepte daha pratik bir yöntem bulabilirmiyim acaba diye düşündüm ama diğer dediklerinizi araştıracağım, wampserver olayı mantıklı gibi.

Geri