Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

LCD yada Projeksiyondan Dijital Pano nasıl yapılır?

Konu, 'Okul Panosu' kısmında Ahmetcogur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. altun32

altun32 Üye

kardeş bunun internete kurulumunda yada bilgisayara kurulumunda yardımcı olurmusun...
    ben internete kurdum şu şekilde hata verdi...

Ekli Dosyalar:

2. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

...
    Hocam Xibo size gayet açık yazmış zaten. XİBO nun çalışması için SOAP gerekiyor. sizin hostinginiz soap desteklemiyor. Eğer localde çalışıyor olsaydınız soap ı aktif / pasif yapabilirdiniz. fakat host üzerinde çalıştığınız için sizin yapabileceğiniz bişey yok. hosting firmanızla konuşup soap eklentisinin aktif hale getirilmesini isteyiniz...

3. altun32

altun32 Üye

localhsot dada şu hatayı verdi.....

Ekli Dosyalar:

4. BaRBaRYaN

hocam local de xibo kurmadan önce sisteminize WAMP / XAMP / EASYPHP benzeri SOAP destekli hazır php + apache + mysql kurulum paketlerinden bir tanesini kurun. Tavsiyem WAMP tır. Türkçe dil desteği ve kısayolları ile kullanımınızı kolaylaştıracaktır.

Wamp kurulumu
    Kod:
    http://www.webmastersitesi.com/webmaster-sozlugu/65509-wamp-server-kurulumu-resimli-anlatim.htm
    Daha sonra error verdiklerini wamp sağ tuş php eklentilerinden aktfi edebilirsiniz...

5. altun32

altun32 Üye

KARDEŞ İLGİLENİYORsUN ALLAH RAZI OLSUN LOCALHOST GEÇTİĞİMDE AYRI AYRI PC KURDUM AŞAĞIDAKİ GİBİ HATA VERİYOR

Ekli Dosyalar:

• 11.JPG
      11.JPG
      Boyut:
      40,3 KB
      Okunma:
      1.869
    • 12.JPG
      12.JPG
      Boyut:
      36,3 KB
      Okunma:
      1.869
  6. altun32

altun32 Üye

hocam bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim....

7. BaRBaRYaN

8. blackrose

blackrose Seçkin Üye Seçkin Üye

xiboda power point oynatamadım bir türlü sunu açılamadı diyor nasıl yaparım :(

9. sakgun

sakgun Üye

Ekli Dosyalar:

10. BaRBaRYaN

11. sakgun

sakgun Üye

Hocam öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkürler.Xibo daha önce server 2003 kurulu 10 senelik bir server bilgisayarda yüklüydü.Farklı bir öğretmenin hazırladığı şablonlar vardı.Bu sene ben ilgilenmeyeceğim dedi,programla ilgili sorduğum sorulura da unuttum diyerek cevap verdi.Eski tasarımlar ve layoutlar elimde yoktu hırs yaptım herşeyi kendim kurup ayarlayıp çalıştırmaya karar verdim.Bu sene yeni server geldi win server 2008 yüklü.Bilsa,kurumnet gibi programlar sürekli bu serverda çalıştığı ve makina sürekli açık olduğu için xibo için ayrı bir bilgisayar yapmadık.Serverdan çıkan vga kablosu bir çoklayıcıya gidiyor ordan cat 5 tarzı kablolarla(tesisatı güvenlik kameralırını yapan kişi çekmişti geçen senede aynı sistemi kullanıyorduk) 2 tane 42 inçlik farklı binalaradaki Lcd Tv lere gidiyor.Serverın ekran kartı tek çıkışlı olduğu için harici monitör ayarı yok.Serverın çözünürlüğü 1024*768 de ama ayar olarak sadece bunun bir üstü var(eski makinede de yüksek çözünürlükler yoktu)Client optionstan apperance bölümü var orda elle çözünürlük girdim görüntü bu sefer büyüdü ama sağdan soldan taştı tam oturmadı.Tasarım ekranında içeriği hizalamak sorun oldu.Dediğiniz gibi sorun ya layout ta ya da çözünürlük ayarlarında

12. BaRBaRYaN

..
    hocam öncelikle sizin çözünürlüğünüz 4/3 (256x4 - 256x3) o yüzden 16 /9 çözünürlükte bir layout kullanırsanız sıkıntı yaratabilir. layout dediğiniz şey zaten bir jpeg resminden ibaret. benzer bir jpeg resmini kendiniz paint te bile tasarlayabilirsiniz. 1024x768 çözünürlükte ve içeriği de bu arkaplan resmine göre yerleştirebilirsiniz

ikincisi lütfen masaüstünüz ve harici monitör çıkışınızdaki görüntüleri kontrol edin 1e1 aynımı. daha dar / daha geniş vb.. bir sıkıştırma durumu varmı. monitörde gördüğünüz görüntünün aynısını tv lerde de alıyormusunuz. eğer alabiliyorsanız yukarıda bahsettiğim çözüm işinizi görecektir.

13. sakgun

sakgun Üye

daha önce aynı arkaplanı 1024*768 e photoshopta küçültüp denedim ama olmadı.Farklı bir arkaplanla yeniden deniyeceğim bugün dersten sonra.Birkaç farklı çözünürlük deneyip bilgi veririm.

14. esfuny

esfuny Aktif Üye

xibo kullanan arkadaşlar; ekran görüntüsünü yayınlayabilir mi?
    görselliğinin nasıl olduğunu iyice bir görsek

15. ragyu

ragyu Seçkin Üye Seçkin Üye

teşkkürler bilgiler için...

16. 00filozof00

00filozof00 Site Gezgini

İnternet sayfasına http://localhost/xibo/ yazdığımda karşıma aşağıdaki hatalar çıktı. Ne yapmam gerekir?

Warning: Unknown: failed to open stream: Permission denied in Unknown on line 0
    Fatal error: Unknown: Failed opening required 'C:/wamp/www/xibo/index.php' (include_path='.;C:\php\pear') in Unknown on line 0

17. hersoy13

hersoy13 Üye

Ben okulda kurdum.

18. hersoy13

hersoy13 Üye

Nöbetçi öğretmenler günün tarihine göre fotoğrafları ile birlikte değişiyor. fotoğraflar cep tel ile çekildi. Biraz kötü :)

19. hersoy13

hersoy13 Üye

Xibo bu iş için en ideal program.

20. theghost83

theghost83 Süper Üye Süper Üye

resimdeki hatayı bende alıyorum hocam ne yapıcagım...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal