Lenovo İdeapad laptopa sürücülerini yükleyemiyorum.

Kodla Büyü

masara

Üye
Lenovo ideapad s130-14 igm 81j2 intel Pentium silver işlemcili SD hard disk laptop a Windows 10 Enterprise yükledim. Sürücülerini yükleyemiyorum. Sitesinden başka bilgisayardan birebir uygun sürücülerini indirip kumaya çalışınca :

Wireless LAN Driver was not installed.
Please see C:\DRIVERS\WLAN\PnpUtilResult.txt for more details.

Hata mesajını alıyorum. Mesajda bahsedilen metin dosyasını açtığımda şu yazıyor:

Wlan_Intel\Netwtw04.INF PnpUtil return code 1

Sürekli code 1 hatası veriyor. Kablosuz ağ sürücüsünü yükleyemediğim için haliyle internete de girip sitesinden otomatik yükleyemiyorum. Lütfen yardım edin ebada canlı ders yapamıyorum kaç gündür.. Diğer sürücülerde de aynı hatayı alıyorum. Sadece çipset sürücüsünü yüklüyor. Lenovo yu aradım laptopu kargoyla gönderin dediler... Hiç yardımcı olmuyorlar.

İnternete giremediğim için Windows u da güncelleyemiyorum. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Fikri olan var mı?

Son düzenleme:
Windows 10 u kurarken mutlaka İnternet bağlantısıyla yapman gerekiyordu, Windows 10 da otomatik olarak bütün sürücüler kuruluyor zaten

Hocam normalde windows 10, sürücülerin çoğunluğunu kuruyor olmalı. Sizin windows 10 kurulumunda sıkıntı olabilir mi? İnterneti olan bir arkadaşınız varsa ondan driver pack indirip deneyebilirsiniz. Çok eski bilgisayarlarda iyi işe yarıyor. Ne kadar güvenlidir bilmiyorum. O yüzden güvenlik için bir şey diyemiyorum. Driverpack offline network olanı indirebilirsiniz

Bende aynı problemi yaşamıştım.Farklı bir kaynaktan indirdiğim win10 u kurarak problemi çözümüştüm.

00JT497_label.jpg
Bunu bir deneyin intelin sitesinden indirdim
https://downloadcenter.intel.com/do...tware-and-Drivers-for-IT-Admins?wapkw=ac-3165
Sizinki görseldeki sanırım.
Sizin windows kaç bit? yüklediğim 64 bit. 32 si de var linkte

Ekli dosyalar

• WiFi_21.120.2_Driver64_Win10.zip
    23 MB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
64 Bit Windows Kurdum. Enterprise. harici bir kablosuz ağ adaptörü takıp internete girebildim ama internete girip bir iki tıklama yapınca hemen mavi ekran gelip üzgünüz sistem bir hata ile karşılaştı kapatılacak deyip kapanıp tekrar açılıyor sonra yine aynı şeyler oluyor. Verilen hata mesajı BAD_POOL_HEADER...
İnternette araştırdım pek bişey bulamadım.

Hocam verdiğiniz linktekini indirdim, aygıt yöneticisinden sürücü güncelle diyerek yüklemeye çalıştım, ama hata verdi. Banamısın demiyor. Ben böyle bir şey görmedim.. Çok sağolun yardımcı olmaya çalıştığınız için...

Lenovo nun sitesinden bilgisayarın seri nosu ile aratın. Olmazsa elinizdeki wireless adaptör takılı iken win10 u tekrar kurun. olmazsa pencereden atın gitsin :D

Windows cihazınızın yazılımını buldu ama yüklemeye çalışırken bir sorun oluştu. Kod 10 şeklinde bir hata veriyor.

Zaten lenovonun sitesinden manuel olarak indirmek için mecburen seri nosunu girmek gerekiyor. Birebir sürücüsünü indirdim ama dedğim gibi hata veriyor..

Nedir bu lenovo driverlarından çektiğimiz arkadaş. Ben de kamera driverını güncel yükleyince sitesinden veya windows 10 otomatik güncelleyince kamera çalışıyor ama zoomda kamera siyah görünüyor. Normal programlarda çalışıyor bir tek zoomda çalışmıyor.

64 Bit Windows Kurdum. Enterprise. harici bir kablosuz ağ adaptörü takıp internete girebildim ama internete girip bir iki tıklama yapınca hemen mavi ekran gelip üzgünüz sistem bir hata ile karşılaştı kapatılacak deyip kapanıp tekrar açılıyor sonra yine aynı şeyler oluyor. Verilen hata mesajı BAD_POOL_HEADER...
İnternette araştırdım pek bişey bulamadım.

Mavi ekran çıkıyorsa ya kurulum hatalı ya da donanımlardan birinde sıkıntı var. Tekrar denerim diyorsanız.
Microsoftun sitesinden windows 10 iso indirin. Pro işini fazlasıyla görecektir. Temiz kurulum deneyin.

İkinci olarak ssd değil hdd varsa tarama yaparak diskin sağlık durumuna bakın.

bende de lenovo idepad z570 modeli var. driver problemini bende çekiyorum. wifi bir görüyor bir görmüyor. Lenovo energy management yazılımı var. bunu kurup fn+f5 tuş kombinasyonu ile wifi aktif-pasif edilebilriyor. ancak kendi sitesinde win10 driver yoksa chipset üreticinin sitesinden indirmek daha mantıklı. wifi kartınızın tam modelini öğrenebilirseniz ona göre bir araştırma yapılabilri.

Geri