LENOVO PC SORUN?

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar günaydın. Okula milli eğitim tarafından bir adet Lenovo ThinkCentre m710t kasa verildi. Kasa sıfır durumda ancak power tuşuna basmama rağmen pc hiç bir tepki vermiyor. power'ında bir problem mi var acaba. yeni bilgisayar power'da bir problem olmaması gerekiyor başka nedenlerden kaynaklanan bir sorun olabilir mi?

arkada güç kaynağı anahtarı on-off durumunu kontrol edin hocam. prize elektrik de gelmiyor olabilirbaşka kablo takıp deneyebilirsiniz.güç kaynağı yanmış olma ihtimali düşük sıfır pc olduğu için.olmuyorsa bunlar yenisini isteyin bence sıfır pc sonuçta

arkada güç kaynağı anahtarı on-off durumunu kontrol edin hocam. prize elektrik de gelmiyor olabilirbaşka kablo takıp deneyebilirsiniz.güç kaynağı yanmış olma ihtimali düşük sıfır pc olduğu için.olmuyorsa bunlar yenisini isteyin bence sıfır pc sonuçta
Güç kaynağında on/off düğmesi yok hocam ben de ona bakmıştım ama yok.

Hocam hiç uğraşma garanti kapsamı dışına çıkara bilirsin ara gelsinler gönder garantiye.

Hocam hiç uğraşma garanti kapsamı dışına çıkara bilirsin ara gelsinler gönder garantiye.
Hocam garantiye göndermek sıkıntı değil de milli eğitime geri teslim etmemiz grek kasayı. Milli eğitime gönderirsek tekrar geri gelmez o kasa bize eski bir kasa verirler. O yüzden benim yapabileceğim bir şey olabilir mi diye düşündün ama sanırım yok

muhtemelen psu dan kaynaklı, kasayı açıp başka bir kasanın psu ile deneme yapın eğer çalışırsa yeni bir psu aldırın okula, 50 tl civarı, eğer göndermek istemiyorsanız bir deneyin, tabi önce kabloyu ve prizi de deneyin

Bazen Power pin ile Reset pin ters takıyor. Resete basıp açmayı deneyin bir de. Eğer olmazsa taşıma esnasında pinlerden biri yerinden oynamış olabilir. Kolay Gelsin

Son düzenleme:
Geri