Lenovo recovery hakkında Acil Yardım

Kodla Büyü

pehepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hdd yi biçimlendirip böldükten sonra laptopun recoveryi tuşu pasif hale geldi. Hdd nin bölümlenmiş hali aşağıdaki gibidir. 14 gb lık alanda kurtarma dosyaları var. Bilgisayar açılırken bu alanın çalışmasını nasıl sağlarız.

pehepe' Alıntı:
Arkadaşlar hdd yi biçimlendirip böldükten sonra laptopun recoveryi tuşu pasif hale geldi. Hdd nin bölümlenmiş hali aşağıdaki gibidir. 14 gb lık alanda kurtarma dosyaları var. Bilgisayar açılırken bu alanın çalışmasını nasıl sağlarız.
mümkün ama çok karışık bir işlem...
öncelikle bir disk yönetim programı ile ilgili bölümü aktif etmeli ve bir sürücü harfi atamalısınız
ardından içindeki dosya klasörleri göreceksiniz muhtemelen recovery yada boot adlı bir klasör altında boot.wim dosyası vardır.
" easybcd " yada benzeri bir program ile bu boot. wim i windows açılışına ekleye bilirsiniz hani windows 7 window8 gibi işletim sistemlerini seçtiğimiz ekrana eklersiniz oradan istediğinizde recovery i çalıştırıp format atabilirsiniz.

dediğim gibi mümkün ama karışık bir işlem.
yadaa
lenovonun özel recovery programını kurun belki o da işe yarar. tuş işe yaramaz ama ilgili recovery bölümünü görebilir. oradan recovery yaparsanız tüş yeniden çalışır hale gelir

hocam lenovonun recovery programini kurdum ama ise yaramıyor. diğer dediginiz yontemi deneyecegim teşekkürler

işe yaramıyor hocam hdd bolundukten sonra tanımıyor artık malesef ben de boldukten sonra hıc kullanmadım gercı cokta gerekmıyor malum brans nedenı ıle elle atmak daha kolay gelıyor sonra ımaj almıstım

kurcalamadım netı gerek duymadıgım ıcın o nedenle kesın konusmuyorum :D

pwd' Alıntı:

aynen bu video işe yarar, hemm daha kolay anlatmış. plop boot menager aşağıdaki sistemde hazır mevcut. lite versiyon 25mb ı indirin usbnize kurun menüdeki 15 nolu plop boot menager ile çok kolay bir şekilde recovery menüye kavuşursunuz

https://cloud.mail.ru/public/652d4a9586bd/usbboot

ilgili konu : windows-isletim-sistemi-f84/usb-multiboot-toolkit-ademhoca2015-t137013.html

Geri