Lenovo windows 10 ekran kararma sorunu(ÇÖZÜLDÜ)

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Bizim dizüstü Lenovo Z546.Ekran kartı: Geforce GT 740M
Orjinalinde win8 yüklüydü.
Güncellemelerden sonra üzerindeki sistem windows 10.

Üzerindeki ekran bileseni resimdeki gibi

Resimdeki ikisini de kaldırınca ekran aydınlanıyor.driver sorunu var yani...nvidia geforce için Win10 güncellemesi yapmama rağmen görüntü hala karanlık. Klavye üzerindeki ekran işlevleri çalışmıyor.

ÇÖZÜM:

1-Ekran kartı ve intel için driver güncellemelerimizi yapıyoruz

2- Teknoloji Manya sitesinin çözüm adımını uyguluyoruz.(İsteyen ana kaynaktan da bakabilir. (http://teknolojimanya.blogspot.com/2015 ... qus_thread))

Ben burada da yazayım:

• Çalıştır-regedit yaz ve registere açılacak

Açılan ekranda Ctrl+F ile arama ekranında FeatureTestControl kelimesini ara

Gelen sonuçta bu isimdeki kayıt üzerine sağ tık Değiştir diyerek değer alanına: ffff yani 4 adet f değerini gir.

Kaydet ve bilgisayarı yeniden başlat.

Artık karanlık günler geride kalmış olmalı :)

.

Ekli dosyalar

• _20170114_112153.JPG
    _20170114_112153.JPG
    235.4 KB · Görüntüleme: 954
Re: Geforce GT 740M windows 10 ekran kararma sorunu

Benim bilgisayarda win 7 de ekran kartını güncelleyince ekran kararıyordu hocam win 8.1 e geçince düzeldi. eğer bilgisayarınız farklı bir windows sürümü ile geldiyse o sürüme dönüp denemenizi tavsiye ederim.

Pil simgesine tıklayıp aydınlığı artırdığınızda gene aynı şey mi oluyor.

Windows Display Driver Model (WDDM 1.1 WDDM 1.2 v.s. ) güncelleştirmeleri eğer görünüyor ise yükleyip driverleri oyle kurmayı denedinizmi hocam?
yada g force yi pasif bırakıp güncelleştirmeleri yapıp oyle etkinleştiriniz...
Çözüm olabilir kanatindeyim....

Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. deniz774 hocam, sorunun nedeni sizin bahsettiğiniz gibi işletim sist. güncellemesinden kaynaklı. Ben ilk başta bunu belirtmeyi unutmuştum. Orjinali win8, güncellemelerden sonra win10 oldu.

Gelelim çözüme:

ÇÖZÜM:

2- Teknoloji Manya sitesinin çözüm adımını uyguluyoruz.(İsteyen ana kaynaktan da bakabilir. (http://teknolojimanya.blogspot.com/2015 ... qus_thread))

• Ben burada da yazayım:

Çalıştır-regedit yaz ve registere açılacak

Gelen sonuçta bu isimdeki kayıt üzerine sağ tık Değiştir diyerek değer alanına: ffff yani 4 adet f değerini gir.

sfym' Alıntı:
Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. deniz774 hocam, sorunun nedeni sizin bahsettiğiniz gibi işletim sist. güncellemesinden kaynaklı. Ben ilk başta bunu belirtmeyi unutmuştum. Orjinali win8, güncellemelerden sonra win10 oldu.

Gelelim çözüme:

ÇÖZÜM:

• Ben burada da yazayım:

Çalıştır-regedit yaz ve registere açılacak

şimdilik kesin çözüm bu sanırım. Sorun intel grafik işlemciden kaynaklı diye biliyorum..kayıt defteri olayları devamlı ilgimi çekmiştir.Bir nevi sistem uzmanlıgı...Bilmiyorsan denemeyeceksin fakat denemeden(bozmadan) de bilgisayarı öğrenemezsin..

Geri