LGS 2019 Toplu Sonuç Listesi

Kodla Büyü
hocam "For iSatir = 3 To 53" döngüsünü artırırsanız kişi sayı da artacaktır. Evet sütunda kayma oluyor o da indirilen excel dosyasında boşluklardan dolayı. rica ederim @hiboz

hocamın dediği gibi yapabilirsiniz. ben tc ve güvenlik numarasınıda aldırdım. kodları az incelerseniz herşey belli zaten. kolay gelsin. kodu paylaşan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim.

Arkadaşlar e-okuldan listeyi excel formatında indirip aşağıdaki makroyu çalıştırırsanız aynı sayfaya listeyi sıralı liste şekilde veriyor belki işinize yarar....

Kod:
Public Sub ogrenci_getir()

Dim iSatir, cSatir, i, cSutun, say As Integer
    cSatir = 8
    cSutun = 16
    say = 1
    For iSatir = 0 To 6
        ActiveSheet.Cells(1, cSutun) = ActiveSheet.Cells(cSatir + iSatir, 4)

ActiveSheet.Cells(2, cSutun) = ActiveSheet.Cells(7, 7)
                ActiveSheet.Cells(2, cSutun + 1) = ActiveSheet.Cells(7, 9)
                ActiveSheet.Cells(2, cSutun + 2) = ActiveSheet.Cells(7, 11)

cSutun = cSutun + 3
        Next iSatir

cSatir = 8
    cSutun = 16
            ActiveSheet.Cells(2, (cSutun + 21)) = "Puan"
        ActiveSheet.Cells(2, (cSutun + 22)) = "Yüzdelik"
        For iSatir = 3 To 53

ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun - 1) = ActiveSheet.Cells(cSatir - 5, 8)
            For i = 0 To 7
                ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 7)
                ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 1 + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 9)
                ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 2 + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 11)
                Next i
                ActiveSheet.Cells(iSatir, (cSutun + 21)) = ActiveSheet.Cells(cSatir + 9, 7)
                If ActiveSheet.Cells(cSatir + 7, 4) <> "" Then
                ActiveSheet.Cells(iSatir, (cSutun + 22)) = Split(ActiveSheet.Cells(cSatir + 7, 4), "%")(1)
                End If

cSatir = cSatir + 18
        Next iSatir
    MsgBox " Liste oluşturuldu ...."

End Sub

Hocam ayrıntılı anlatırsanız. Makrolara pek aşina değilim. Şöyle yaptım ben. E-okuldan indirdim excel formatında. Tek sayfa ismi sheet1 olan bir sayfa var bu excel dosyasında. Bu sayfanın boş bir kısmına bir tane buton oluşturdum ve paylaştığınız kodları makrolara girerek module1 yazan kısma yapıştırdım. kaydettim ve çıktım. butona geri dönerek sağ tıkladım ve makro ata diyerek atadım. butona tıkladım liste oluşturuldu yazısı geldi. Ama bu liste nereye hangi sayfaya hangi kısma oluşturuldu o kısmı bulamadım. :S

explorer sayfasında güvenlik kodu girmek gerekiyor mu? Güvenlik kodu yanlış diyor.

Birkaç küçük değişiklik yaptım. Deneyebilirsiniz.
Benim deneme imkanım yok. Sonuçları doğru alıp almayacağını bilemiyorum. Hatalı alır veya hiç almazsa kodlarda değişiklik yapmak gerekir.

Ekli dosyalar

• Lgs Toplu Sonuç v.2019.1.rar
    20.9 KB · Görüntüleme: 196
  • Lgs Toplu Sonuç v.2021.1.rar
    22 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
hocam "For iSatir = 3 To 53" döngüsünü artırırsanız kişi sayı da artacaktır. Evet sütunda kayma oluyor o da indirilen excel dosyasında boşluklardan dolayı. rica ederim @hiboz
İN

Din kültürü dersi için doğru yanlış ve boş sayılarını almak için nası düzenlemek gerekir.

teşekkürler

For i = 0 To 7
ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 7)
ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 1 + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 9)
ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 2 + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 11)

If i = 4 Then
ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + 1 + i, 7)
ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 1 + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + 1 + i, 9)
ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 2 + i * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + 1 + i, 11)
End If

Next i
ActiveSheet.Cells(iSatir, (cSutun + 21)) = ActiveSheet.Cells(cSatir + 9, 7)

ActiveSheet.Cells(iSatir, (cSutun + 22)) = Split(ActiveSheet.Cells(cSatir + 7, 4), "%")(1)
End If

cSatir = cSatir + 18
Next iSatir

eklemeyle düzeltebildim teşekkürler​

Hocam ayrıntılı anlatırsanız. Makrolara pek aşina değilim. Şöyle yaptım ben. E-okuldan indirdim excel formatında. Tek sayfa ismi sheet1 olan bir sayfa var bu excel dosyasında. Bu sayfanın boş bir kısmına bir tane buton oluşturdum ve paylaştığınız kodları makrolara girerek module1 yazan kısma yapıştırdım. kaydettim ve çıktım. butona geri dönerek sağ tıkladım ve makro ata diyerek atadım. butona tıkladım liste oluşturuldu yazısı geldi. Ama bu liste nereye hangi sayfaya hangi kısma oluşturuldu o kısmı bulamadım. :S
hocam yaptıklarınız doğru gözüküyor. aynı sayfaya bilgileri listeliyor.

tc ve güvenlik noyu nasıl aldınız

hocam aşağıdaki kodlar tcno ve güvenlik kodunu da alıyor.

Kod:
Public Sub ogrenci_getir()

Dim iSatir, cSatir, i, cSutun, j As Integer
    cSatir = 8
    cSutun = 18
    j = 0
    For iSatir = 0 To 5
        ActiveSheet.Cells(1, cSutun) = ActiveSheet.Cells(cSatir + iSatir, 4)

ActiveSheet.Cells(2, cSutun) = ActiveSheet.Cells(7, 7)
                ActiveSheet.Cells(2, cSutun + 1) = ActiveSheet.Cells(7, 9)
                ActiveSheet.Cells(2, cSutun + 2) = ActiveSheet.Cells(7, 11)

cSutun = cSutun + 3
        Next iSatir
        ActiveSheet.Cells(1, cSutun-3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + iSatir, 4)

cSatir = 8
    cSutun = 16
        ActiveSheet.Cells(2, (cSutun -1)) = "TC NO"
        ActiveSheet.Cells(2, (cSutun)) = "Ad Soyad"
        ActiveSheet.Cells(2, (cSutun+1)) = "Güvenlik"
        ActiveSheet.Cells(2, (cSutun + 20)) = "Puan"
        ActiveSheet.Cells(2, (cSutun + 21)) = "Yüzdelik"
        For iSatir = 3 To 53
         j = -1
        ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun- 1) = ActiveSheet.Cells(cSatir-6, 8)
        ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun ) = ActiveSheet.Cells(cSatir - 5, 8)
        ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun+1 ) = ActiveSheet.Cells(cSatir - 6, 13)
            For i = 0 To 7
                if i<>5 Then 
                j=j+1 
                End If

ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 2 + j * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 7)
                ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 3 + j * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 9)
                ActiveSheet.Cells(iSatir, cSutun + 4 + j * 3) = ActiveSheet.Cells(cSatir + i, 11)

Next i
                ActiveSheet.Cells(iSatir, (cSutun + 20)) = ActiveSheet.Cells(cSatir + 9, 7)
                ActiveSheet.Cells(iSatir, (cSutun + 21)) = Split(ActiveSheet.Cells(cSatir + 7, 4), "%")(1)
                End If

cSatir = cSatir + 18
        Next iSatir
    MsgBox " Liste oluşturuldu ...."

End Sub

Son düzenleme:
Geri