Lisanslı antivirüs tavsiyeleriniz?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni aldığım diz üstü bilgisayar için lisanslı bir antivirüs satın almak istiyorum. Hangi ürünleri tavsiye edersiniz?

Microsoft Securty Essentials lisanslı ücretsiz, şimdiye kadar bir sorun yaşamadım...

Re: Ynt: Lisanslı antivirüs tavsiyeleriniz?

360 total
Kesinlikle en iyisi.
Türkçe ve ücretsiz:mrgreen:

Kaspersky Total Security; şu an piyasanın en iyidir arkadaşlar. Kaspersky İnternet security den sonra; kaspersky firması tarafından yeni piyasaya sunulan versiyonudur. Şu an KİS kullanıyorum; günüm bittiği zaman ilk geçeceğim lisansdır.

Kapersky Internet Security. Sadece bilgisayar için kullanacaksanız ve koruma amaçlı özellikler dışında gereksiz özellikleri istemiyorsanız Kaspersky Internet Security ile Total Security arasında bir fark yok.
Test sonuçlarına bakarsanız Bitdefender da çok iyi görünüyor, kullanmadım ama birçok test sitesinde Bitdefender 1. lik almış.

coderfree' Alıntı:
Kapersky Internet Security. Sadece bilgisayar için kullanacaksanız ve koruma amaçlı özellikler dışında gereksiz özellikleri istemiyorsanız Kaspersky Internet Security ile Total Security arasında bir fark yok.
Test sonuçlarına bakarsanız Bitdefender da çok iyi görünüyor, kullanmadım ama birçok test sitesinde Bitdefender 1. lik almış.

Son bir yıl içinde kullanmadığım - test etmediğim antivirüs kalmadı.

Bitdefender özellikle otomatik pilot kısmını iyi yönetemezseniz belli bir süre sonra pc de aşırı sıkıntı yapmaktadır. İ-E de aşırı sorun çıkardığına 5-10 pc de denk geldim.

En iyi F/P : Trend micro titanyumdur.
En iyi koruma : Kaspersky Total sec. dir şu anda....

meşhur kısayol virüsünü tek bulan ve çözen yazılım : Trend micro titanyumdur. ....

Kaspersky buluyor temizliyor ama dosyaları roota çıkarmaz.

asp-php' Alıntı:
coderfree' Alıntı:

Son bir yıl içinde kullanmadığım - test etmediğim antivirüs kalmadı.

Bitdefender özellikle otomatik pilot kısmını iyi yönetemezseniz belli bir süre sonra pc de aşırı sıkıntı yapmaktadır. İ-E de aşırı sorun çıkardığına 5-10 pc de denk geldim.

meşhur kısayol virüsünü tek bulan ve çözen yazılım : Trend micro titanyumdur. ....

Kaspersky buluyor temizliyor ama dosyaları roota çıkarmaz.

Bitdefender'da buluyor ancak root'a çıkarmıyor...

Zamanında 1 yıl "Kaspersky PURE" kullanmıştım ve çok rahat etmiştim. Ben de en iyisinin Kaspersky olduğu kanaatindeyim.

Hangisi 1. sırada hangisi kaçıncı sırada bilmem. Ama arkadaşım malwarebyte programını bir dene süperden de öte bir program

Harddiskte 18 gb lık virüs bulaşmıştı. Bunu silen tek programdı. Ne kasar ne virüse izin verir. Pişman olmazsın emin ol

360 total security bilgisayarı kasmıyor,şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. tavsiye ederim

Bitdefender laptop çok güçlü için çünkü çift motor var... Bir süre kullanınca fan aşırı çalışıyor pil çok çabuk bitiriyor.. :-1:

KİS + Malware Anti Byte Pro....

Tek geçerim. Bu ikiliyi okulda tüm idari + memur + okulda kendi bilgisayarıma kurdum.

Günlük en az 10 adet flash bellek benim pc ye takılır. 0 virüs ile yola devam...

s_kajmeran' Alıntı:
asp-php' Alıntı:
coderfree' Alıntı:
2011 de bilgisayarımı aldığımda (asus) 1 yıllık trend micro üyeliği verdi. ne alaka ise recovery yaptığımda bu 1 yıllık süreyi tekrar kullanabildim. yaklaşık 3 sene sorunsuz kullandım trend microyu. nasıl olduysa recovery kısmım bozulunca artık kullanılmaz oldu. hatta ömrü hayatım boyunca ilk defa antivirüs programına para verip alacaktım trend microyu. her neyse şeytan aklımı çeldi. 14 şubat arifesinde bit deffender 9 aylık bedava kullanım verdi bi deneyeyim dedim, hani trend microdan da iyi diyebilirim. özellikle bankacılık işlemleri için kendi tarayıcısından işlem yapması beni benden aldı. bence ücretsiz demosunu bi deneyin derim bit deffender pişman olmayacaksınız.

PC Güvenliği ve Yardımı için Eşsiz Çözümünüz Ücretsiz Antivirüs ve Sistem Optimizasyonu için 360 Total Security Essential 360 Total Security
çok sık karşılaştığım autorun virüsleri engelliyor bulaşmaları temizliyor. zamanında sadece bunlar yüzünde format atmışlığım var. benim özellikle dikkatimi çeken diğer antivürüslerin veri tabanınında kullanması.
antivirüs için bütçe ayrılmalı mı ? :)
5d9B1L.png

Re: Ynt: Lisanslı antivirüs tavsiyeleriniz?

ferdison' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:
asp-php' Alıntı:
coderfree' Alıntı:
2011 de bilgisayarımı aldığımda (asus) 1 yıllık trend micro üyeliği verdi. ne alaka ise recovery yaptığımda bu 1 yıllık süreyi tekrar kullanabildim. yaklaşık 3 sene sorunsuz kullandım trend microyu. nasıl olduysa recovery kısmım bozulunca artık kullanılmaz oldu. hatta ömrü hayatım boyunca ilk defa antivirüs programına para verip alacaktım trend microyu. her neyse şeytan aklımı çeldi. 14 şubat arifesinde bit deffender 9 aylık bedava kullanım verdi bi deneyeyim dedim, hani trend microdan da iyi diyebilirim. özellikle bankacılık işlemleri için kendi tarayıcısından işlem yapması beni benden aldı. bence ücretsiz demosunu bi deneyin derim bit deffender pişman olmayacaksınız.
Bazen Antivirüsler öyle bir hale geliyor ki;
Virüs desen dosyaları hariç, ana motorun kendisi Nerede ise 100mb üzerinde boyutu oluyor ve istemese de sistemi kasıyor.Çünkü boyut devasa.
AV dediğin, hızlı, çevik, kendisi küçük, tanımlama alanı geniş olmalı.Bulut attık vazgeçilemez.

Devir artık 360 total devri.

Geri