Lise müfredatı hakkında...

Kodla Büyü

sonix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eş durumundan çok şükür tayinim çıktı.. Daha önce Anadolu lisesin de çalışmadım.. ders durumu, kitaplar, sınavlar hakkında bilgi alabilir miyim..

sınav da var not da var. ders seçmeli büyük ihtimal size btr görevide çıkar çünkü liselerde en az 40 akıllı tahta oluyor ortalama ...kısaca çile dert tamirci modu....arıza kaydı da artık dert kısaca ben bıktım bu branşdan

sınav da var not da var. ders seçmeli büyük ihtimal size btr görevide çıkar çünkü liselerde en az 40 akıllı tahta oluyor ortalama ...kısaca çile dert tamirci modu....arıza kaydı da artık dert kısaca ben bıktım bu branşdan
Hocam bulunduğum ilde btr başvuruları geçti.. artık bu dönem seçmeli de olsa derslere girerim..

hocam peki anadolu lisesinde bu sene 10. sınıflara bilgi ve iletişim teknolojileri dersini koydularsa ne yapacağız?

hocam peki anadolu lisesinde bu sene 10. sınıflara bilgi ve iletişim teknolojileri dersini koydularsa ne yapacağız?
Seçmeli BİT yerine gelen ders Bilgisayar Bilimi dersi geldiği ve BİT kaldırıldığı için Bilgisayar Bilimi dersi okutulacak diye biliyorum. Bazı arkadaşlar öyle olmayacağını düşünüyor. Benim okulumda 12 saat dersim var 6 sı 9 larda zorunlu, 6 saati de 10. sınıflarda.

zulfikar hocam cevap için teşekkürler.
biz BİT dersi adı altında bilgisayar bilimi planını işlesek olur mu acaba

zulfikar hocam cevap için teşekkürler.
biz BİT dersi adı altında bilgisayar bilimi planını işlesek olur mu acaba
Hocam, BİT dersi diye bir ders kalmadıki? O dersi ders programına bile yazamazlar.
T.T.K.B. 'nın 31/08/2016 tarih 65 sayılı, "Ortaöğretim Bilgisayar Bilimi Dersi (Kur 1, Kur 2) Öğretim Programı" konulu kararının son paragrafında bakınız ne yazıyor?
"Kurulumuzun 27/09/2005 tarihli ve 329 sayılı kararıyla kabul edilen Orta Öğretim Kurumları Bilgi ve İletişim
Teknolojisi Dersi Öğretim Programının, 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren uygulamadan kaldırılması "
Öğretim programını ve kurul kararını indirmek için; http://bte.org.tr/wp-content/uploads/2016/10/bilgisayar_bilimi.rar

Hocam, BİT dersi diye bir ders kalmadıki? O dersi ders programına bile yazamazlar.
T.T.K.B. 'nın 31/08/2016 tarih 65 sayılı, "Ortaöğretim Bilgisayar Bilimi Dersi (Kur 1, Kur 2) Öğretim Programı" konulu kararının son paragrafında bakınız ne yazıyor?
"Kurulumuzun 27/09/2005 tarihli ve 329 sayılı kararıyla kabul edilen Orta Öğretim Kurumları Bilgi ve İletişim
Teknolojisi Dersi Öğretim Programının, 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren uygulamadan kaldırılması "
Öğretim programını ve kurul kararını indirmek için; http://bte.org.tr/wp-content/uploads/2016/10/bilgisayar_bilimi.rar

zülfikar hocam teşekkür ederim . Yazıyı Müdür Bey'e gösterdim. Şimdi bi sıkıntı yok. Bilgisayar Bilimi işliyoruz.

merhaba hocalarım. ben bu hafta Anadolu lisesinde göreve başladım. 9 sınıflarda 1 ders proje, 2 ders Bilgisayar Bilimi dersim var. 10,11,12. sıflarda ise Bilişim Teknolojileri dersim var. Sanırım dediğiniz gibi Bilgi ve İletişimö Teknolojileri dersi müfredattan kaldırıldı. Kaynak olarak şuan sadece Bilgisayar Bilimleri ders kitabını buldum. üst sınıflarda tam olarak ne anlatmam gerekiyor bilmiyorum. Bilgi sahibi olduğumda buradan yardımcı olmaya çalışacağım .İyi günler dilerim :)

zülfikar hocam teşekkür ederim . Yazıyı Müdür Bey'e gösterdim. Şimdi bi sıkıntı yok. Bilgisayar Bilimi işliyoruz.
Est. Hocam. Aklın yolu bir. Ders kaldırılmış hala BİT diye ısrar edenlere şaşırıyorum. Yıllarca böyle bir ders bekledik. Şimdi BİT diye ısrar ediliyor; anlamlandıramıyorum bazı arkadaşların tavrını.

hocam 9 larda bilgisayar bilimleri olarak anlatmamiz gerekiyor zaten sorun ust siniflarda ders yeni tum siniflara ayni seyi anlatamayiz/

Geri