Lise öğrencileri okul müdürünü öldürdü.

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Son dakika: Lise öğrencileri veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu

İzmir’de bir lisenin müdürü, okulda yapılacak veli toplantısı öncesinde 2 öğrencisi tarafından tüfekle vuruldu. Öğrenciler tarafından vurulan okul müdürü hayatını kaybetti. Müdürü odasında vurarak öldüren öğrenciler olayın ardından jandarma karakoluna giderek teslim oldu. Lisede dehşet. Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu.Edinilen bilgiye göre, İzmir’in Ödemiş ilçesinde Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan ...

BBGM90E.img
© Milliyet İzmir’de bir lisenin müdürü, okulda yapılacak veli toplantısı öncesinde 2 öğrencisi tarafından tüfekle vuruldu. Öğrenciler tarafından vurulan okul müdürü hayatını kaybetti.İzmir’de bir lisenin müdürü, okulda yapılacak veli toplantısı öncesinde 2 öğrencisi tarafından tüfekle vuruldu. Öğrenciler tarafından vurulan okul müdürü hayatını kaybetti. Müdürü odasında vurarak öldüren öğrenciler olayın ardından jandarma karakoluna giderek teslim oldu.

Lisede dehşet. Öğrenciler veli toplantısı öncesi okul müdürünü vurdu.Edinilen bilgiye göre, İzmir’in Ödemiş ilçesinde Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, iki öğrencisi tarafından tüfekle vuruldu. İ.P. ve U.C. isimli öğrencilerin okulda yapılacak veli toplantısı öncesi okul müdürü Kökmen ile tartıştığı ve yanlarında getirdikleri av tüfeğiyle müdürü vurdukları öğrenilirken, silah seslerini duyan öğretmenler ve öğrenciler 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi. Okula gelen sağlık ekipleri, okul müdürünü Ödemiş Devlet Hastanesine kaldırdı. Durumu kritik olan ve ameliyata alınan Kökmen’in yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği bildirildi.

TESLİM OLDULAR

Olayın ardından okuldan kaçan İlhami P. ve Uğurcan Y.’nin jandarma karakoluna giderek teslim oldukları ve olayı itiraf ettikleri bildirildi. Saldırgan öğrencilerin jandarma karakolundaki sorguları devam ederken, yaşamını yitiren okul müdürü Ayhan Kökmen’in Aralık 2014’te okula tayin olduğu öğrenildi.

https://www.msn.com/tr-tr/haber/tur...-vurdu/ar-BBGM1ss?li=BBpmdUa&ocid=mailsignout

Allah rahmet eylesin. Umarım bu acı durum sonrası bir şeyler değişir. Çünkü bu eğitemediğimiz öğrencilerle 10 yıl sonrası tüm toplum yüz yüze gelecek. Geç olmadan bir şeyler yapmak lazım. Gönül isterdi ki bu acı yaşanmadan söylenenler dinlenseydi ve bir tedbir alınsaydı ancak memleketimizde tedbir almak için ağır bedeller ödemek gerekiyor :(

Okuldan atılmak zoruna gidiyorsa atilacak bir şey yapma. Yok bu cezayı haketmedim diyorsan, adamsan başka okulda adam gibi oku bunu ıspatla. Cinayet nedir???? Demek cinayet işleyecek kadar katil ruhlusun MÜDÜR iyi ki seni okuldan atmış. Yoksa başka birinin kanına girecektin.

Yazık çok yazık.. Kim verecek şimdi bu işin hesabını? Neye üzüleceğiz şimdi?
Yaşları 18'in altında olduğu için "çocuk" statüsünde yargılanacak olan bu katillere mi?
Öğrenci ile veli arasında sıkışıp kalmış öğretmene mi?
Yazık çok yazık.. Allah rahmet eylesin Ayhan Müdür..

Öğretmen forumunda bile rağbet görmeyen bir başlık bir haber ...yazık çok yazık...yalaka basın öğretmen öğrenicye tokat atsa ballandıra ballandıra ana haberlerde yer verir... 2 öğrenci diyemeyeceğim şerefsizin katlettiği okul müdürünü 10 saniyede verip geçer....bu üzerinde durulmayan şiddet-yozlaşma-bayağılaşma sarmalı hepimizi yakacak..daha bugün görev yaptığım okulda bir veli yeğenimi kim dövmüş getirin o öğrencileri diye adeta okulu bastı...

polisi çağırmak zorunda kaldık..ne malum tabanca tüfekle gelip karşı koyan öğretmenlere yarın öbür gün sıkmayacağı?
resmen kelle koltukta görev yapar olduk...Allah öğretmenimize rahmet eylesin;sevenlerine yakınlarına sabırlar versin..ne denebilir ki?.

Hiçbişey çıkmaz, hafifletirler ve müdürü suçlarlar, para cezasıyls yırtarlar, hatta ölmüş müdüre kınama bile verirler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyen sayın yetkililer !!!

Ismet yılmaz bugün yaptığı açıklama " Türkiye de öğretmen algısı iyi" miş! Alsana iyi algı. Bir çok okulun durumu vahim. Öğretmenler can güvenliği için soytarı kılıklı tiplere sesini çıkaramıyor. Eğitimin içi boşaltılmış. Dışı onları içi öğretmeni yakıyor.
.Çok üzüldüm. Allah rahmet etsin. Kim bilir .Bu arkadaş bu itleri adam etmek için neler yaptı. Sonuç çok yazık!... Umarım başka acılar yaşanmaz. Lafla değil icraatla öğretmenlere sahip çıkılır.

Allah rahmet eylesin. Şu olay bir yargı mensubunun başına gelse bu katillerin yedi ceddini şimdiye içeri almışlardı. Adalet sadece adalet dagitanlara var hale geldi. Böyle bir olay hiç gündem olmadan kapatılıp gider. Sayısı milyonu bulan bir meslek grubuyuz ama iş kamuoyu oluşturmaya gelince 100 kişilik bir grup kadar etkimiz yok.

Allah rahmet eylesin. Şu olay bir yargı mensubunun başına gelse bu katillerin yedi ceddini şimdiye içeri almışlardı. Adalet sadece adalet dagitanlara var hale geldi. Böyle bir olay hiç gündem olmadan kapatılıp gider. Sayısı milyonu bulan bir meslek grubuyuz ama iş kamuoyu oluşturmaya gelince 100 kişilik bir grup kadar etkimiz yok.
işte bu da bizim kalitesizliğimiz sayın hocam. hatırlıyorum yine izmirde hamile bir bayan arkadaşımıza da şiddet uygulanmıştı ama kimseden gık çıkmadı. Bu haberden sonra tüm öğretmenlerin en azından bir gün iş bırakması gerekmez mi! Peki sizce bırakabilir mi!

Öğretmenlerin kötü haberi artık devletin kanalı trt de bile yayınlanır oldu. Bütün öğretmenler töhmet altında bırakılıyor... ama hü haber sıradan bir olaymış gibi .nerde bizi koruyacak büyüklerimiz. .......

Aynen bir doktora bir de öğretmene şiddet serbest.

Bu itler 2-3 sene yatar, çıkınca da hükümlü ayağına bir okula kadrolu hizmetli yapılır, belki de bu okula !

öğrencinin! öğretmeni öldürmesi nedir ya. gerçekten açıklanamaz bir durum. hocamıza allahtan rahmet diliyorum.

Öğretmen arkadaşımıza Allah'tan rahmet kalanlarına sabır diliyorum.
Neredeyse her gün şiddet olaylarının olduğu okullarımızda devletin önlemler alması gerekiyor. Okulumuz kız okulu. Yakınımızda 3-4 okul daha var. Okul çevresinde zibidi sürüleri cirit atıyor. Güvenli okul vb projeler yapılıyor ama bizim okula en azından çevresine personel yetersiz diye bir polis dahi vermiyorlar. Bari okul giriş çıkışlarında ekip gelsin istiyoruz, onu da sallayan yok. Ama Kağıt üstünde güvenli okuluz. Zibidiler saatli bomba gibiler. Her an benzeri bir olayın olması tedirginliği içindeyiz.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Allah rahmet eylesin. Kayseri'de de yumrukla öldürüldü bir mdr yrd .
katil bir yıl geçmeden çıktı.

Allah rahmet eylesin. Sonumuz hayırlı olur inşallah. İlk ve son olur. Sayın yetkililer bir an önce olayın asıl nedenini bularak çözüm için gerekli olanı yaparlar. Yoksa bizim sıkıntılar bitmez.

Toplum olarak psikolojimiz bozuk. Üzerimizde gereksiz bir gerginlik var. Kimseye ve hiçbişeye tahammül edemiyoruz artık. Hep haklıyız. araba kullanırken yayaya kızarız, yayayken araba kullananlara.. Bu olay ne yazık ki ilk değil, anlaşılan sonda olmucak. Allah sonumuzu hayr etsin.

Mevcut iktidarın en kötü olduğu alan eğitim. Fiziki şartlarda devrim yapıldı, tebeşir parası toplayan sınıflardan fatih projesine geçildi, kitaplar vs. ancak öğretmen maalesef ayaklar altına alınıyor. Öğretmenin bu kadar ayaklar altına alındığı başka bir dönem olmamıştır. Biz öğretmenimizi sokakta görmeye korkardık, şimdiki veletlerin umurumda değil öğretmen ve maalesef kaçınılmaz son. Okumayacak adamı zorla okutursan sonucu bu olur, lise bitmiş vasıf yok meslek yok al sana serseri adayı, hatta okumuş serseri, ne okumuşsa artık !!!

Allah rahmet eylesin. İnşallah bundan sonra eğitimle ilgili adımlar atılır. Yoksa bu kadar eğitimciye yazık. Üniversite sınavına çalış kazan, 4 sene üniversite oku, kpss çalış sonunda öğretmen ol. Sonuç bu maalesef. Devlet artık bu işe bir el atmalı. Gerekirse zorunlu eğitim 8 yıla düşsün. 12 yıl okumayla birşey olmuyor, isteyen zaten okuyup devam ediyor.

Mevcut iktidarın en kötü olduğu alan eğitim. Fiziki şartlarda devrim yapıldı, tebeşir parası toplayan sınıflardan fatih projesine geçildi, kitaplar vs. ancak öğretmen maalesef ayaklar altına alınıyor. Öğretmenin bu kadar ayaklar altına alındığı başka bir dönem olmamıştır. Biz öğretmenimizi sokakta görmeye korkardık, şimdiki veletlerin umurumda değil öğretmen ve maalesef kaçınılmaz son. Okumayacak adamı zorla okutursan sonucu bu olur, lise bitmiş vasıf yok meslek yok al sana serseri adayı, hatta okumuş serseri, ne okumuşsa artık !!!
Aynen öyle hocam katılıyorum

Öğretmenimize Allah rahmet eylesin.
Toplumdaki bu sorunların iki nedeni var bana göre; eğitimsizlik ve hukuksuzluk.
Eğitim sisteminde karar alma noktasında olanların hiç vakit kaybetmeden zorunlu eğitimi ilkokul ile sınırlandırması gerektiğini düşünüyorum. zorunlu eğitimin 12 yıl olması topluma çok büyük zararlar veriyor. bu sistem topluma lise mezunu, üniversite mezunu işsizler eklemekten başka bir işe yaramıyor. Sadece bununla kalsa yine iyi. zorla ortaokula, zorla liseye gelen öğrenci okula uyum sağlayamadığı gibi diğer öğrencilerin eğitimini de baltalıyor öğretmenin, okul yönetiminin otoritesini sarsıyor, öğretmenin öğrenci sevgisini, insan sevgini köreltiyor... daha da uzatılabilir. İlköğretimdeki sınıf geçme sistemi, öğretmen ve öğrenci başarısının ölçülme biçimi...

Toplumumuzda düzeni sağlayacak bir hukuk maalesef yok ki hırsızlar bu kadar pervasız, tecavüzcüler bu kadar cesur, katiller bu kadar rahat. Hukuku hırsız, arsız, müfteri... lehine değil de mağdur ve toplum düzeni lehine değiştirmek çok mu zor?

Allah rahmet eylesin. Çok üzücü bir durum. Söylenecek çok şey var aslında ama...

Bakalım sendikalar nasıl tepki verecek...Ancak şu kadar zam aldık,ek dersi şu kadar arttırdık,nöbeti ücretli hale getirmedik demesini bilirler.

televizyonlar haberi gece 2 de gecti

Normal hocam, hiçbir sektör açısından kıymetli değil artık öğretmenler. Bunda tabi ki de biz öğretmenlerinde payı var ancak genel itibariyle başımızdaki bürokratlar ve sendikaların payı daha fazla. Toplum nazarında kıymetimiz zaten kalmadı, kendi camiamız da da değerimiz yok. Bizim asıl sorunumuz özeleştiri yapmamamız. Ne yazık ki sürekli başkalarını suçluyoruz. Toplum zaten bunu yeterince yapıyor, asıl bizim yapmamamız lazım. Nerelerde hata yapıyoruz diye üstünde hiç düşündük mü? Şahsen ben düşünmedim. Rahmetli müdür beyi suçlamak için söylemedim, ne olursa olsun işlenen cinayeti haklı görmek mümkün değil. Değer vermeye biz birbirimizden başlasak belki biraz yol kat etmiş oluruz. Ne dersiniz?

Her öğretmenin tek dost var. O da sadece kendisi. Yani öğretmen bile öğretmenin dostu değil.

Maalesef öğretmenler artık toplum nazarından itibarsız, kıymetsiz kişiler haline geldi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elin oğlu nelerle uğraşıyor.
Genç olmasına rağmen dünyada en tehlikle 10Hacker arasında yer almaktadır. Hamza Bin Dlaj dünya çapında 200’den fazla bankanın sistemine girerek 3,5 Milyar dolardan fazla zarar ettirdi. Tabiki bu paraların bir çoğu kendi cebine değil daha çok Filistin ve kendi ülkesi Cezair ‘de bulunan hayır kuruluşlarına bağışladı.
Sadece Bankalarla yetinmedi aynı zamanda İsrail Ordusuna ait bir çok siteyi ve bilgiyi ele geçirdi. Tutuklandığında İsrail Hükümeti kendisinden,İsrail Devletinin SİBER güvenliğini sağlarsa, Serbest bırakılması için Mahkeme’ye ve Kamu oyuna baskı yapacağını söyledi, Fakat Güler yüzlü Hacker Hamza Bin Dlaj o meşhur “İsrail ile Çalışacağıma Ölürüm Daha İyi” sözünü söyledi ve tarihe geçti.

Geri