Liselerde bilişim teknolojileri dersi kitabında son durum nedir?

Kodla Büyü

umaykut79

Site Gezgini
İnternette hiç bir yerde liseler için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için ne basılı ne de pdf olarak kitap içeriği göremedim.
Son durum nedir, bilgisi olan var mı? okullara kitap gelecek mi?

ne ogm materyal de ne de ebada bayadır takipteyim ama hiç bir yükleme yapılmadı bu zamana kadar. @only61 hocam bunu sorabileceğiniz bir birim var mı siz de kitap yazım ekibindesiniz. yani ne zaman çıkar dijitali yetişir mi , bu yıl yayınlanacak mı veya yetişmez mi?

İyi günler. Müfredat konusunda biraz kafam karıştı bu yüzden sizlerin görüşünü merak ediyorum. 10. sınıflara ders seçildi fakat bu öğrenciler 9. sınıfta birinci modülü almadılar. Öğretim programından anladığım kadarıyla da 1. modülü vermeden 2. modülü veremiyoruz. Şimdi ben 1. modülü 1 sene boyunca mı anlatmalıyım yoksa 1. modülü hızlıca bitirip pythona mı geçmeliyim. İşin açığı çocukların kodlamaya bir an evvel geçmesini istiyorum. 10. sınıfta pytonu görmezse bir daha ömründe hiç denk gelmeyebilir. Yıllık planı sadece 1. modüle göre mi hazırlamalıyım?
Teşekkür ederim.

İyi günler. Müfredat konusunda biraz kafam karıştı bu yüzden sizlerin görüşünü merak ediyorum. 10. sınıflara ders seçildi fakat bu öğrenciler 9. sınıfta birinci modülü almadılar. Öğretim programından anladığım kadarıyla da 1. modülü vermeden 2. modülü veremiyoruz. Şimdi ben 1. modülü 1 sene boyunca mı anlatmalıyım yoksa 1. modülü hızlıca bitirip pythona mı geçmeliyim. İşin açığı çocukların kodlamaya bir an evvel geçmesini istiyorum. 10. sınıfta pytonu görmezse bir daha ömründe hiç denk gelmeyebilir. Yıllık planı sadece 1. modüle göre mi hazırlamalıyım?
Teşekkür ederim.
Planı tek modüle göre yapıyorsunuz. Eğer algoritmayı erken bitirirseniz Python a girin ama sınavda vs soramazsınız çünkü müfredatta yok. Sınavlarda planda olan algoritma ve akış diyagramı sorabilirsiniz. Python görseler keşke ama bakanlık böyle uygun görmüş yapacak bir şey yok.

Geri