logolar nasıl olmuş?

Kodla Büyü

5355

Aktif Üye
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...

Ekli dosyalar

• logo-3.png
    logo-3.png
    46.9 KB · Görüntüleme: 1,572
  • ilkokul.png
    ilkokul.png
    42.8 KB · Görüntüleme: 1,572
Hocam 1. daha iyi sanki ama içlerindeki "yurt" yazısı güzel durmamış bence

kalem ve zil çok basit duruyor
gri tonu kötü
2003 çok digital
yurt yazısı gereksiz

pehepe' Alıntı:
Hocam 1. daha iyi sanki ama içlerindeki "yurt" yazısı güzel durmamış bence

Hocam okulun adı güzel yurt. Ay ı kalemle G ye benzetip altına yurt yazmak istedim. biraz ayrıntı olsun dedim..

Hocam Türk Bayrağını farklı renklerde kullanmak suçtur, bunu göz önünde bulundurun.

Srebrenica' Alıntı:
Hocam Türk Bayrağını farklı renklerde kullanmak suçtur, bunu göz önünde bulundurun.

Hocam Türk Bayrağı ile ilgili tüzüğe baktım olumlu veya olumsuz bir şey yazmıyor ayrıca TVF logosunda ay ve yıldız kırmızı renkte varsa bunla ilgili kanun tüzük paylaşmanızı isterim.

Ekli dosyalar

• TVF logo.jpg
    TVF logo.jpg
    22.5 KB · Görüntüleme: 1,455
Telefondan girdiğim için bulamadım. Okul siteleri ile ilgili resmi yazı vardı. Türk Bayrağı farklı renklerde kullanılamaz diye madde var içinde. Bu logoyu da okul sitenizde kullanacağınız için sorun olur. Yoksa verdiğiniz örnekteki gibi kullanmakta sorun yok.

5355' Alıntı:
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...
hocam ellerine sağlık yaratıcı bir çalışma olmuş.
eleştiri istersen:

kurşunkalem ve yurt yazısı fazla olmuş çıkarırsan daha sade olur.

Biraz değiştirdim. Sizce bu diğerlerine göre nasıl olmuş?

Ekli dosyalar

• logoson.png
    logoson.png
    28.2 KB · Görüntüleme: 852
ilk yaptığın tasarımlarda gri yerine kırmızı, lacivert gibi renkler kullanıp, yazı fontunu biraz daha şık bişeyler yapsan, kalın kullanmasan bence daha hoş bişeyler çıkacaktır.

ilk yaptığın çalışmada 1. logonun etrafının rengini griden kırmızıya çevirmek daha güzel durur. canlı ve bar tipi dolgu güzel olur. logo içinde ki yıurt yazısı ve kalem çıkarsa çok şık olacaktır

yurt yazısı sırıtıyrdu yukarıda da yazıı renklerinin yeri değişirse daha güzel olacak yani koyu mavi yere beyaz açık mavi yere siyah yada mavinin koyu tonu lacivert

Çağrı1' Alıntı:
yurt yazısı sırıtıyrdu yukarıda da yazıı renklerinin yeri değişirse daha güzel olacak yani koyu mavi yere beyaz açık mavi yere siyah yada mavinin koyu tonu lacivert
Evet hocam çok doğru bir tespit gözümden kaçmış. Zıt renk kullanmam gerekiyordu. :)

Yalnız_Kurt' Alıntı:
5355' Alıntı:
ikiside kullanılacak arkadaşlar. biri ilk okul diğeri ortaokul :D

KURULUŞ TARHİNİ 2012 yaparsanız daha doğru olur sanırım ilkokul ya da ortaokul olarak 2003 de kurulmadı değil mi

Kuruluş tarihi 2012 olmalı.. ilköğretim okullarının ilk ve orta okul olarak ayrıldıkları tarih. Nereden biliyorsun derseniz ben de logoya 1991 yazmıştım idare düzeltmemi istedi 2012 olarak..

Geri