Lütfen yardım.Oğlumun boynundaki lenf bezleri şişti.

Kodla Büyü

talisr

Site Gezgini
7 yaşında oğlumun boynunda lenf bezleri şişti. Boynundaki şişliği fark edince doktora götürdüm . Doktor kan tahlili yaptırıp enfeksiyon çok yükselmiş ondan dolayı şişmiş, telaşlanacak bir durum yok dedi. Crp değeri=143 çıkmıştı. Bir haftadır antibiyotik tedavisi görüyor çok az küçülme oldu. Çocuklarında böyle bir durumla karşılaşan var mı? Arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Hocam telaşlanacak bir şey yok. Vucüt kendini savunmak için lenf bezlerini şişiriyor. Hastalık geçince düzelir. Herhalde ilk Çocuğunuz.

upload_2021-10-22_10-41-22.png

Aynı yaşta oğlumun CRP si 207 olmuştu yazın.. Dr covid, kanser veya yüksek enfeksiyon var demişti. Covid testi negatif çıktı, sağlam serum ve iğne verdi. 10 gün içinde herşey normale döndü. Büyük ihtimal sizinki de eneksiyondan hocam.. Antibiyotik, iğne gibi şeylerle normale dönecektir 1 hafta içinde inşallah..

Ekli dosyayı görüntüle 70663

Aynı yaşta oğlumun CRP si 207 olmuştu yazın.. Dr covid, kanser veya yüksek enfeksiyon var demişti. Covid testi negatif çıktı, sağlam serum ve iğne verdi. 10 gün içinde herşey normale döndü. Büyük ihtimal sizinki de eneksiyondan hocam.. Antibiyotik, iğne gibi şeylerle normale dönecektir 1 hafta içinde inşallah..
Sağolun hocam. Sizin lenf bezleri büyümüşmüydü?

Öncelikle geçmiş olsun 7 . yasında oğlumun kasıklarının ustunde karın agrısı var sıkayetı ıle doktora goturduk aynı sekılde lenf bezlerının buyudugunu belirtti 10- 15 dakka ıyıce 2 uzman cıhazla ınceledı ilaç verdi 15 gun arayla kontrole goturduk bezlerın tamamen kaybolmadıgını ama kuculdugunu soyledı vucutta bızım fark etmedıgımız bır hastalık enfeksıyon gecırebıldıgını vucudun koruma amaclı yaptıgını soyledı 15. gun tekrar goturdugumuzde ıse ıyıce artık kuculdugunu belirtti hatta cocukta 15 20 gun sonra agrıların azaldıgını hatta bıtıgını gozlemledık sukur suanda herhnagı bır sıkayetımız yok

Var hocam benim oğlanin da küçüklüğünde hep siserdi...son donemde yaşamadık...aynı şeyleri söylerdi doktor ...telaslanmayin

Geçen haftalarda benim 4 yaşındaki kızımında lenf bezi şişti. Ultrasona girdj kabakulak olabilir dedi doktor. Antibiyotik ile 1 hafta gibi bir sürede düzeldi. Crp çok yüksek ve düşmezse iğne uyguluyorlar. Oğlum da 4 yaşındayken geçmeyen ateşle doktora gittik serum, antibiyotik vs işe yaramadı. 1 hafta sonra crp hala yüksekti 3 gün iğne yapıldı anında düzeldi.

Bazı mikroplar bağışıklık geliştirebilir korkmayın inşallah durumu düzelecektir. Oğlumda lenf bezi şiştimi onu hatırlamıyorum ama boğazı çok ağrıyordu ve ateşi hiç düşmedi 1 hafta.

hocam hiç telaş yapmayın. enfeksiyon sonucu olabiliyor. ki benim çocuğun başına geldi. kötü hastalıktan korktuk. her ihtimale karşı doktor tahlil yaptı. birkaç antibiyotik verdi. 1 ay sonra geçti.

Geçmiş olsun değerli hocam bizim bir tanıdığımızın çocuğunda böyle bir durum olmuştu. dr kanser olabilir gibi saçma sapan ifadeler kullanmıştı. Ancak araştırma hastanesine gidilince gerçek durum anlaşıldı. Çocuk ciddi enfeksiyon kapmıştı. Birkaç gün yatırdılar. Şimdi çocuk çok iyi. Bence sizde panik yapmayın. İmkanınız varsa bir araştırma hastanesine gidin.

Geçmiş olsun hocam hemen telaşlanmayın enfeksiyon sonucu oluşuyor . 3-4 hafta sonra tekrar kontrole götürün geçmiş olacaktır inşallah. Eğer geçmezse daha detaylı tetkik öneririm

Sağolun arkadaşlar. Bir hafta hastahanede yattık. Serum ve antibiyotik tedavisi uygulandı.
Crp 17 ye düştü. Lenf şişliği çok az indi. Doktor eve gönderdi çocuk dinlensin diye.Yine evde antibiyotiğe devam ediyoruz.Pazartesi tekrar kontrol edicez dedi.
Şükür doktor sedimentasyon değeri azaldığı ve muayene bulgularına göre kötü bir şey görmüyorum diyor. Ama içim rahat etmiyor bir türlü.İnternette ne kadar makale varsa araştırdım. Bi moral oluyor bi ızdırap .
Bizim şişlik 3cm ebatlarında.

Hocam çocukluğumda sayısız doktora götürdü ailem. Hatta doktor fobimde ordan gelir.Bir de tıp fakültesi olunca sürekli araştırma yapıyorlardı. En son bir doktor büyüyünce geçer demişti öyle de oldu. çok şükür zamanla hiç bir sorun kalmadı. O zamanlarda dondurmayı falan geçtim su az soğuk olsa lenf bezlerim şişiyordu. Çelimsizdim ve bağışıklığım zayıftı Bence en önemlisi bağışıklığı güçlendirip sağlıklı ve dengeli beslenmek. Tekrar geçmiş olsun allahın izniyle hiç bir şey çıkmaz ama tabiki kontrol en iyisi

Sağolun arkadaşlar. Bir hafta hastahanede yattık. Serum ve antibiyotik tedavisi uygulandı.
Crp 17 ye düştü. Lenf şişliği çok az indi. Doktor eve gönderdi çocuk dinlensin diye.Yine evde antibiyotiğe devam ediyoruz.Pazartesi tekrar kontrol edicez dedi.
Şükür doktor sedimentasyon değeri azaldığı ve muayene bulgularına göre kötü bir şey görmüyorum diyor. Ama içim rahat etmiyor bir türlü.İnternette ne kadar makale varsa araştırdım. Bi moral oluyor bi ızdırap .
İnternette yazan herşeye inansak insanlığın sonu çoktan gelmişti. Hiç huyum değildir internetten hastalık araştırmak. Doktora güvenmek gerek eğer iyi ise doktor. Geçen kızımda aile hekimi de doktorda aynı şeyi dedi. Şükür aile hekimimiz iyi. İyi de bir çocuk dokturu var burada. İtimat ediyorum onlara. Hastalık geçince birkaç kez okudum interneti çocuk ölmediğine şükür dedim o derece.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Lenf bezleri 3 cm den büyükse sıkıntı oluyor. Hastalığı atlattıktan sonra da küçülmeyip öyle kalabilirmiş. Benim boynumdaki lenf bezlerinin birisi 2 cm, birisi 2.8 cm. Küçükken geçirdiğin hastalıklardan sonra kalabilir böyle demişti doktor. Kan değerlerine vs. de çok takılmayın doktor muayenedeki durumuna bakıyor çocuğun daha çok. Kan değerlerini yol gösterici olarak kullanıyorlar sadece. Internetten araştırma yapmayı da boş verin. Kan tahlilinde bir değer yüksek veya düşük çıktı diye kimse ölmüyor.

Hocam endişelenmeyin çocuklarda sıklıkla görülen bir durum şişlikler hiç inmeyebilir de kan değerleri normalse korkulacak birşey yok

Öncelikle geçmiş olsun hocam, sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama yaşadıklarınızı düşününce sizi anlayabiliyorum, çünkü aynısını yaşadım. Müdahale için geç kalmaktan korkup çok fazla strese girmiştim. 3 sene önceydi sanırım bir tarafında 1,5-2 cm diğer tarafta 3 cm az fazla idi. 1 gün ve ya 3 gün iğne ardından şurup antibiyotikle tedavi gördük. Doktorumuz sıkıntı görmediğini, şişliklerin yavaş yavaş ineceğini söyledi. Yine de aklında kalıyor insanın işte. Bir doktor akrabamla bu alanda çalışan bir arkadaşına gönderdik ultrasonları; reaktif lenf nodülü, korkulacak bir durum yok diye geri dönüş yapınca rahatladık. Ama biraz stres yaşadık. 10 gün sonra kontrolde çok az küçüldüğünü gördük. Doktorumuzun dediği gibi yavaş yavaş indi. İnşallah sizde de sıkıntısız geçer. Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Hepiniz çok sağolun arkadaşlar. Hayatimdaki en zor zamanlardı. Oğlum BT tomografi çekildi bu gün. Allah'a bin şükür kötü bir sonuç çıkmadı. Apse var şişligin geçmesi için apsenin çekilmesi lazım dedi dedi KBB dokturu. Öğleden sonra apse çekilecek. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın. Allah bütün hastalara şifa versin.

Hepiniz çok sağolun arkadaşlar. Hayatimdaki en zor zamanlardı. Oğlum BT tomografi çekildi bu gün. Allah'a bin şükür kötü bir sonuç çıkmadı. Apse var şişligin geçmesi için apsenin çekilmesi lazım dedi dedi KBB dokturu. Öğleden sonra apse çekilecek. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın. Allah bütün hastalara şifa versin.
Amin. Bununla geçmiş olsun hocam.

Öğretmenim geçmiş olsun acil şifalar diliyorum... enfeksiyon çıkması , hastalığın geçmesine sevindim.. çocuk işte mikrop kapmış büyüyecek inşallah

7 yaşında oğlumun boynunda lenf bezleri şişti. Boynundaki şişliği fark edince doktora götürdüm . Doktor kan tahlili yaptırıp enfeksiyon çok yükselmiş ondan dolayı şişmiş, telaşlanacak bir durum yok dedi. Crp değeri=143 çıkmıştı. Bir haftadır antibiyotik tedavisi görüyor çok az küçülme oldu. Çocuklarında böyle bir durumla karşılaşan var mı? Arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Saygıdeğer Hocam Allah yavrunuzu bağışlasın öncelikle benim de küçük oğlumda 2 ayı aşan bir diyare olmuştu ve son tanı enfeksiyondu. Maalesef çocukların bünyesi zayıf olduğundan enfeksiyonu kolay kolay atamıyor vücuttan, hele ki günümüz şartları ekolojisi içerisinde düşünecek olursak... Doktorun biri korkmayın çocuklar Allahın sizlere emanetidir O emanetini sizden iyi korur demişti. Tabiki tedbiri bakımı elden bırakmayın ama çok ta paniklemeyin inşallah iyi olur.

Bir doktor da sık şişen lenf bezleri için bu durum en azından çalıştığını gösteriyor demişti. Normalmiş.

Geri