Müdürün nöbet vermemek için ders programını dağıtması?

Kodla Büyü
Bu tarz probleme sebep olan öğretmenlerin sayısı pek de az değil gibi, gördüğüm duyduğum kadarıyla.
Bunları okuyunca 1 gün 6 saat derse gir, 2 gün de maaş karşılığını doldurmak için okula BT Rehberliği görevleri için gel demeleri
Veya diğer köy okulu vb... 3-4 okulda 21 saat ders tamamlanabiliyorsa, tek kendi okuluna BTR görevlendirmesi yapılması da pek mantıksız gelmiyor
Diğer öğretmenler 15 saat derse girip maaş karşılıklarını doldurdukları ve uyumlu oldukları için ders programlarında istedikleri düzenlemelerin yapılması normal gibi
6 saat derse girip, okul mesai saatlerinde okulda olsa bile, matematiksel olarak zamanın büyük çoğunluğunu bekleyerek geçirerek haftalık 18 saat ek ders ücreti alan bir öğretmen, arada problemler çıkmasına ve uyumsuz olmasına rağmen 3 saat daha ek ders ücretini kolay bir şekilde alabilmek için uğraşıyor gibi görünüyor dışarıdan objektif olarak bakılınca
Eski ve yeni konu başlıklarından anlaşılan buna yakın bir görüş oluyor.
Siz 1 sene okulda olmasanız mesela, okul eksikliğinizi çok hissedecek mi diye de düşünmek gerekiyor sanki...
15 saate başka köy okulunda ders tamamlamaya da çalışıyolar merak etmeyin bu dönem ona da zümrelerimizle itiraz ettik btr görevi varken buna zorunlu olmadığımızı resmi yazılarıda dayanak göstererek ve geri adım attılar uyumlu olayım diye her dediklerine evet deyip sesimizi çıkarmayacaksak siz uyumlu olmaya devam edin benim tarzım değil.uyumlu olana iltimas geçilmesinin normal olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa ben mi yanlış anladım? eğer doğru anladıysam bu düşünce yapısındaki birinin okuldaki eksikliği ne kadar hissedilecekse benim daha fazla hissedilir diye düşünüyorum.3 saat ücreti kolaylıkla alabilmek için uğraşmıyorum sadece yapılanın adaletsizliğe vurgu yaptım ama uyumlu değilmişssin haketmişsin gibi bir yorumla karşılaşacağımı düşünmememiştim."bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin" diye ayet bile varken bu yapılanı savunmanızı yagırgadım fazlasıyla...

Bizim branş olarak genelde mobinge yada tam mobing gibi görünmeyip sınırlarımızı zorladıkları, ayrıca diğer branşlar ile kıyaslandığımızda anlaşılır bir sürü irili ufaklı zorlamalara maruz kaldığımız açıkca ortadadır.
Bunun tek sebebi yıllardır kabul ettiğimiz BTR görevidir.
Diyelim ki görevi almadık o zamanda BTR iken yaptıklarımız üzerimize yapıştığı için yine bir şekilde biz yapacağız mantığı ile görev almaya devam edenlerimizin sayısı hiç de az değil.

15 saate başka köy okulunda ders tamamlamaya da çalışıyolar merak etmeyin bu dönem ona da zümrelerimizle itiraz ettik btr görevi varken buna zorunlu olmadığımızı resmi yazılarıda dayanak göstererek ve geri adım attılar uyumlu olayım diye her dediklerine evet deyip sesimizi çıkarmayacaksak siz uyumlu olmaya devam edin benim tarzım değil.uyumlu olana iltimas geçilmesinin normal olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa ben mi yanlış anladım? eğer doğru anladıysam bu düşünce yapısındaki birinin okuldaki eksikliği ne kadar hissedilecekse benim daha fazla hissedilir diye düşünüyorum.3 saat ücreti kolaylıkla alabilmek için uğraşmıyorum sadece yapılanın adaletsizliğe vurgu yaptım ama uyumlu değilmişssin haketmişsin gibi bir yorumla karşılaşacağımı düşünmememiştim."bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin" diye ayet bile varken bu yapılanı savunmanızı yagırgadım fazlasıyla...
Madem başka köy okuluyla maaş karşılığını doldurma imkanınız vardı, buna niye itiraz ettiniz, anlayamıyorum. Sonuç yine aynı noktaya çıkıyor. Daha az ders saati, daha az mesai saati, daha az sorumluluk ile alınabilecek maksimum ek ders ücretinin sınırlarını zorlama amacı gibi... Birçok ilde BTR Öğretmenlik görevlendirmesi isteyen öğretmenler derslerden uzaklaşmasın ve BT normu ve öğretmeni olmayan okullardaki öğrenciler BTY derslerini kendi branş öğretmenlerinden almak fırsatından eksik kalmasın diye, 15-21 saate kadar başka okullara da görevlendirme yapmışlardır.
Lisede görevli BTR Öğretmenler haftada 40 saat görev yaparken,
siz ilkokulda görevli olduğunuz için haftada 30 ders saati okulda dururken, bir deneme sınavında aynı okulun kadronuzun bulunduğu ortaokul kısmında gözetmen olmanız rica edilip, siz de bu görevi karşılığında ek ders ücreti almadığınız için angarya olarak nitelendirip 1 saat bile okulda fazla durmak istemeyip kabul etmediğiniz için mi sorun yaşamıştınız... Bunun gibi bir olay mı söz konusuydu neydi... Neyse. İyi eğitim ve öğretim yılları sizlere

ilçe törenlerinde görevliysen bas raporu , extra olan hiç bir şeyi yapma , açık bulursan cimere yaz , resmi dilekçe yaz arada tarih sayı al dys den bak işlemiş mi diye..
okulda çalışan adamları elinden kaybeden idareciler her zaman kaybederler , hele bilgisayar öğretmeninin yerini doldurmak kolay değildir.

Arkadaslar ben de sizei akil danismak istiyorum bi acidan benzer bi acidan farkli bi durumdayim. Kadrom ortaokulda oglumun okudugu ilkokula btr gorevlendirmemi istedim mudure de 6 saat olursa o gun nobet tutarim dedim. Programi oyle bi ayarlamis ki 10 saat dersi 3 gune yaymis. Degismesini rica ettim oyle denk geldi degisemem dedi. 4 saat dersimin oldugu gune nobet koymus kendisi aslinda olmayacagini cok iyi biliyo ilce idare eder sorun olmaz diyo ben de bu sartlarda nobet tutmak istrmiyorum ne yapmaliyim sizce nobette diretebilir mi bana?
daha iyi bence. bana da 4 saat olduğu güne vermiş arada dinleniyorum. 6 saat e nöbet verse tutmak istemem zaten, nefes nefese kalıyorum ders nöbet

Öğretmenler arasi eşitliği bozmak büyük suçtur öyle söyleyin 6 saat dersi dağıtmak ne demek

Birçok ilde BTR Öğretmenlik görevlendirmesi isteyen öğretmenler derslerden uzaklaşmasın ve BT normu ve öğretmeni olmayan okullardaki öğrenciler BTY derslerini kendi branş öğretmenlerinden almak fırsatından eksik kalmasın diye, 15-21 saate kadar başka okullara da görevlendirme yapmışlardır.
konu benle alakalı değil ama bu yazdığınıza katılmıyorum çünkü bizim dersi önemseseler proje sınıflarından kaldırıp yerine ingilizce koymazlardı. Kodlama zeki öğrencilerin daha çok anlayacağı bir ders ama onlara yok. Arkadaş gitmemekte iyi yapmış. dersi önemseyen dersimizi seçsin proje sınıfına, 7 ve 8 lere. bu arkadaşta 10 saat gireceğine 15 saat girsin. Benim okulumda da seçilmedi seçilseydi 15 saatimi doldurup btr olmayacaktım.

Geri