M block İle yaptığım oyunum

Kodla Büyü

narcin

Site Gezgini
Mblock ile yaptığım oyun arkadaşlar umarım beğenirsiniz. Bir iki güne kadar arduino ile birleştirip öğrencilerin zıplaması ile kontrolünü eklicem .

demiştim ama baya bir zaman geçti kusura bakmayın fakat oyunu yaptım ve zıplama fonsiyonu ile devre şemasını da ekledim tubitak 4006 fuarında gelen ziyaretçilere oynatmayı düşünüyorum umarım beğenirsiniz

Ekli dosyalar

• oyun.rar
    432.6 KB · Görüntüleme: 1,158
Bu arada birde soru sorayım oyunda yandığımız zaman "tekrar başlmak istiyormusunuz" diye sorduğunda cevap veriyoruz ama tekrar oyun başlayınca her zıplayışta soru tekrar geliyordu ben bir yöntemle çözdüm ama pek mantıklı bir yöntem değil daha uygun bir yöntem var ise lütfen paylaşırmısınz.

hocam benim devremde bir hata mı var anlamadım çalışmadı zıplayınca bir türlü görmedi öğrenciyi nerde hata yaptığımızı anlayamadık da çocuklarla

bu oyunu arduino kipinde çalıştıramıyoruz mblocktaki bazı kodları görmüyor siz nasıl yaptınız da çalıştı? s4A da mı kodlanız acaba

ben de mesafe sensörünü nasıl koyacağımızı anlamadım. yukarıya koymak mantıklı ama siz tahtaya mı monte ettiniz?

Geri