Maaş Karşılığı 8-5 Mesai Olur mu? Yardım....

Kodla Büyü

vayas

Site Gezgini
Arkadaşlar ben aralık eş durumu atamasında ilçe emrine atandım. İlçe de norm fazlasıyım. Beni Halk eğitime görevlendirdiler. Ancak memde de iş olursa burayada bakarsın dediler. Ama bir sorun var beni maaş karşıılığı sabah sekiz akşam beş çalıştırıyorlar. İlçe emrine gelen öğretmenlerde böyle bir durum var mı?
Hemde kurslarda daha başlamadı. Kurslarda haftada 15 saat ders verirsem de maaş karşılığını doldurmuş olursun dediler. ama yine çalışma saati memurlar gibi olur dediler. tam zamanlı olarak görevlendirme yapıldı dediler. İlçe emrinde olan öğretmenlerin maaş karşılığı ne kadar çalışması gerektiğini anlatan net bir hüküm yok dediler bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi??
Şimdiden teşekkürler...

ekdersini tam alıyorsan olur, ama hem memur gibi tutup hem de sadece maaş veriyorlarsa, olmaz o iş.

yok hocam şu anda ek ders falan. TAm zamanlı görevlendirme falan diyorlar. bende mevzuatta öyle bir şey bulamadım:))

Daha olmadı ama olacak hatta akşam 9'a kadar ve haftasonlarıda mesaiye dahil olacak...

olur mu ya öyle şey, hem adamı hergün 8-5 tut hem de ek ders verme. halk eğitimde çalışan arkadaşlar daha iyi bilirler gerçi ama bi yanlışlık olduğu belli.

dediler dediler dediler....
Karşılığında siz ne dediniz.
Formatör gibi full ekders alın 6-15 saat ders kurs neyse verin 8-5 kalın.
Tabi isterseniz ve işinize gelirse. Bundan fazlasını talep ettirmeyin yoksa tüm ilçe mem halk eğitim kaymakamlık özel ve tüzel işlere bakmaya başlarsınız.
:(

işin b...nu çıkardılar iyicene kılınıfı bulan veriyor küsküyü.

Bunu yapan bir müdürdür değil mi?

O müdür öğretmen kökenlidir değil mi?

...

Görevlendirme yaptı ise sana full ekders vermek zorunda.

sendika düşmanı herşeyi herkesten daha iyi bilen arkadaşlar gocunacak ama bence üyesi olduğun sendikayla irtibata geç durumu açıkla en iyi yardımı onlar yaparlar.

halk eğitimde o şekilde oluyor malesef, ama kurs verirsen o sattalerde çalışmanıza gerek olmaz...

Geçici görevlendirme yaptı ise neye dayanarak yaptı. Ek ders yönetmeliğinde geçici görevlendirilen öğretmenin ek dersi yazar. 18 saat ek ders verecek.

Öğretmen kökenli bir müdür nasıl olur da öğretmen arkadaşını memur ile aynı kefeye koyar.

hocam bende anlamadım ki kurslar başlayınca ders saatleri dışında orda durmama gerek yok değil mi? o zamanda böyle olmayacak değil mi?

sinerjique' Alıntı:
sendika düşmanı herşeyi herkesten daha iyi bilen arkadaşlar gocunacak ama bence üyesi olduğun sendikayla irtibata geç durumu açıkla en iyi yardımı onlar yaparlar.
+++++ 1 000 000

hocam hiçbir şekilde sizi 8-5 tutamazlar ek ders vermeden.

Cem Yılmaz'ın deyimiyle kimse bi tarafından görevlendirme uydurmasın :!:

atama kararnamenizde öğretmen yazıyor amele değil.

arkadaşların dediği gibi üye olmasanızda sendikalarla görüşün avukatları yardımcı olacaktır.

Geri