Maaş Bordroları

Kodla Büyü
ocak maaş bordrosu ve aralık ek ders bordrosu eklenmiş

Hocam sizin bu ekonomik gelişmelerle iglili haberleriniz sayesinde maaşlarla ilgili bilmediğim birçok şey öğrendim. Diğer konularınızın çoğunu da okumuşumdur tabi ki.
Bu başlık vesile olsun, ben kendi adıma çok teşekkür ediyorum size :alkis:

kllcnd' Alıntı:
Hocam sizin bu ekonomik gelişmelerle iglili haberleriniz sayesinde maaşlarla ilgili bilmediğim birçok şey öğrendim. Diğer konularınızın çoğunu da okumuşumdur tabi ki.
Bu başlık vesile olsun, ben kendi adıma çok teşekkür ediyorum size :alkis:

:)

arkadaşlar türkiye.gov.tr sitesinden maaş bordrosunu görebilen var mı?
ben ne zaman bakmaya çalışsam
E-Bordro
Bu hizmet devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir.
Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
şeklinde bir hata ile karşılaşıyorum.

Ekli dosyalar

• turkiyegovtr.png
    turkiyegovtr.png
    26.5 KB · Görüntüleme: 1,427
halilturkoglu' Alıntı:
arkadaşlar türkiye.gov.tr sitesinden maaş bordrosunu görebilen var mı?
ben ne zaman bakmaya çalışsam
E-Bordro
Bu hizmet devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir.
Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
şeklinde bir hata ile karşılaşıyorum.

uzun süredir ben de göremedim
eskiden görebiliyordum

Maaş bordrosunda bireysel emeklilik kesintisinin geri ödenip ödenmediğini ve ne kadar ödendiğini nereden anlayabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

gunesra' Alıntı:
Maaş bordrosunda bireysel emeklilik kesintisinin geri ödenip ödenmediğini ve ne kadar ödendiğini nereden anlayabilirim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Bireysel emekliliğe aylık ödediğin miktarı %15(yüdelik vergi dilimi) ile çarp, bu size geri ödenen miktardır. Gelir vergisinden düşülerek ödenir. Gelir vergisi 60 tl civarıdır. Aylık 200 tl ödüyorsanız bireysele 200*%15=30 tl. Gelir vergisinde 60 küsür yazacağına 30 küsür yazar.
Bildiğim kadarıyla böyle. Gelir vergisini bireyseli olmayan bir arkadaşınızla karşılaştırın

Ancak bugün bordroma bakabildim.
7/3 teknik öğretmenim özel hizmet tazminatım 539.51 olarak gözüküyor. Forumun başka başlıklarında 588 den bahsediliyor.Bir yanlışlık var mı acaba yoksa bu rakam doğru mu?
(Not:Birde bordro da 10 gün raporlu gözüküyorum, bununla bir ilgisi var mı?)

isikayhan' Alıntı:
bir süredir bordrolar artık şu adresten görülmeye başlandı:

https://ebordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm

Kadrolu öğretmenlerin bordrolarını görebildikleri "e-Bordo" sayfası son iki haftadan beri çalışmıyor:
http://bordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm

Fakat "e-Devlet Kapısı" şifresi olanlar
https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?ch ... etKodu=306
adresinden Aralık 2009 Maaş bordrosunu görebilir.

Not: Maalesef ek ders ücreti bordroları turkiye.gov.tr sitesinde gözükmüyor.
çalışıyor... daha şimdi denedim.. 2 gün öncede bakmıştım yine açılmıştı

tomarz' Alıntı:
7/3 teknik öğretmenim özel hizmet tazminatım 539.51 olarak gözüküyor. Forumun başka başlıklarında 588 den bahsediliyor.Bir yanlışlık var mı acaba yoksa bu rakam doğru mu?
hocam yanlışlık var. mal müdürlüğüne gidin durumu düzelttirin. siz normal katsayı üzerinden tazminat alıyorsunuz yani %85 lik değerden...
teknik öğretmenim diyorsunuz bulunduğunuz okulda bilişim bölümü varsa, uygulamaya dönük eğtiim yapılıyorsa bu tazminat %100 olur.
yani sizde gözüken 539.51 değeri %85 lik katsayı üzerinden hesaplanan değer.. buna + %15 eklettireceksiniz sorun düzelecek... :)
kolay gelsin...

macar20' Alıntı:
tomarz' Alıntı:
hocam yanlışlık var. mal müdürlüğüne gidin durumu düzelttirin. siz normal katsayı üzerinden tazminat alıyorsunuz yani %85 lik değerden...
teknik öğretmenim diyorsunuz bulunduğunuz okulda bilişim bölümü varsa, uygulamaya dönük eğtiim yapılıyorsa bu tazminat %100 olur.
yani sizde gözüken 539.51 değeri %85 lik katsayı üzerinden hesaplanan değer.. buna + %15 eklettireceksiniz sorun düzelecek... :)
kolay gelsin...

teşekkür ederim hocam bilgilendirğiniz için

arkadaşlar emekli sicil nomu biliyorum ama memuriyet sicil noyu bilmiyorum. mebbiste de göremedim.

Memuriyet Sicil Nonuza 0 yazın. 2000 bilmem kaç yılından sonra memuriyet sicil nosu kaldırıldı. Ben 2004'te başladım, böyle bir sicil numarası verilmedi.

yakuphan' Alıntı:
Memuriyet Sicil Nonuza 0 yazın. 2000 bilmem kaç yılından sonra memuriyet sicil nosu kaldırıldı. Ben 2004'te başladım, böyle bir sicil numarası verilmedi.

teşekkürler hocam

tomarz' Alıntı:

yanlışlık yok

normalde 588,56 TL olması lazım ama sizin 10 gün raporunuz nedeniyle zam ve tazminatlardan gün hesabıyla %25 kesinti yapılmış ve bu değer yazdığınız gibi 539.51 TL olmuş. ayrıca yan ödemeden de kesinti yapılmış olmalı (14,73 yerine 13,50 gözüküyordur)

teknik öğretmen olmayanlarda bu değer 500,28 TL olarak gözükür

şubat ayı maaş ve ocak ayı ek ders bordroları indirilebiliyor

Geri