Maaş Bordrosu Hata

Kodla Büyü

onlyyou23

Aktif Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Ben ve benim gibi 2008 sonraya kadrolu olarak meslek lisesinde göreve başlayan Teknik öğretmen arkadaşlarımın maaş bordrosunda aylık olarak aynı oranda sürekli bir kesinti ile karşılaştık.

Bu tutar mahep e göre 2019 yılı için her ay 22,15 tl , 2020 yılı için her ay 24,78 tl,2021 yılı için ise her ay 33,08 tl olarak eksik hesaplanmaktadır.

Eksik hesaplanan tutarın nedenini araştırmak için eğer mümkünse 2008 sonrası kadrolu olarak meslek lisesinde görev yapan arkadaşlardan karşılaştırmak maksadıyla özel bilgilerinizi silerek maaş bordronuzu özelden göndermenizi rica edebilirmiyim.

İlginiz için teşekkürler

Hocam o kesintinin nedenini 5534 sayılı kanun ile 5510 sayılı kanun arasındaki farktan kaynaklandığı söylenmişti. Yani kimisi ilk kanuna göre kimisi de ikinci kanuna göre işlem yapıyormuş. Aklıma o geldi. Bu konuyu bir araştırın isterseniz. Tam bilgim yok ama bir yerde okumuştum..

Hocam o kesintinin nedenini 5534 sayılı kanun ile 5510 sayılı kanun arasındaki farktan kaynaklandığı söylenmişti. Yani kimisi ilk kanuna göre kimisi de ikinci kanuna göre işlem yapıyormuş. Aklıma o geldi. Bu konuyu bir araştırın isterseniz. Tam bilgim yok ama bir yerde okumuştum..
Haklısınız hocam bu konu hakkında bilgi sahibiyim, yine karşılaştırmak maksadıyla farklı bir bordroya da ulaşabilirsem daha net bir bilgiye sahip olabilirim.

Geri