Maaş karşılığı ve ekders sorunu

Kodla Büyü

prometheus82tr

Site Gezgini
Halk eğitimde çalışıyorum aynı zamanda da haftada 15 saat ilkokulda bt rehber öğretmenliği yürüttüm. Bu dönemin son haftasına girerken Halk eğitimde kursum bitti ama bt rehber öğretmenliği görevim daha bitmemişti.
Halk eğitim bana önce maaş karşılığını doldurman gerekir diye son haftanın BT rehber öğretmenliğinden gelen ek ders ücretini vermiyor. BT rehber öğretmenliğini maaş karşılığına kesiyor. seminer dönemi zaten ücret yok.
Son hafta kurs olmaması benim suçum değil. Ayrıca ben başka bir okulda görev yapmışım ekders ücretini almam gerektiğini düşünüyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz

hocam btrnin verdiği ekders hesaplanırken maaş karşılığı derse girip girmediğinize bakılmaz ister 0 saat ister 24 saat dersin olsun. yönetmelik maddesini bilmiyorum ama idaren kesin yanlış yapıyor.

Kursunuz bitse dahi siz btr görevini yerine getirmisseniz ek dersinizi alirsiniz hocam. Btr de maaş karsiligi ders saatine bakılmaz.

resmi yazı tarzı bir şeyler görmek istiyorlar.nasıl bir yazı bulabilirim. Daha önce gelen müfettiş öğretmenin öncelikle maaş karşılığı dolacak diye söylemiş.

Sayın hocam yönetici ve öğretmenlerin ekders yönetmeliğinin 16. maddesini gösteriniz

(23/01/2009 tarih ve 27119 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan değişiklik ile eklenen 2. fıkra).(2) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veyavalilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile
görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

bu yazıyı gösterdim hocam. sen kurumunda maaş karşılığını doldurmadan hiçbir türlü ekders ücreti alamazsın diyorlar. Yani maaş karşılığını doldurmadan btr görevinden ek ders ücreti alabileceğine dair yazı getir verelim diyorlar. ben de 3 gün çalışarak btr görevi yaptım ayrıca haftanın kalan zamanında kuruma da geldim benim suçum ne diyorum. Anlaşamadık bir türlü

Hocam sen niye arıyorsun ki yaz bir dilekçe btr görevlendirmesi olduğunda girilen ders saatinin önemsiz olduğunu ve bu süre içinde 18 saat ek ders alınması gerektiğini belirt. Ek dersinin neden yatırılmadığını sor. Bakalım nasıl yazılı cevap verecekler. Elinin altında resmi bir kayıt olsun bu sayede. İlerde dava bile açarsan bu dilekçenin cevabıyla kazanırsın çünkü onların resmi bir dayanağı yok.

antiak hocamın dediği gibi yaz hocam dilekçeyi okula btr görevinden dolayı yukarıda yazdığım ekders yönetmeliğinin maddesini ekle ver dilekçeyi. Bu arada meslek liselerinde de mesela Koordinatörlük ücreti şeflik ücreti gibi kalemlerde maaş karşılığını doldurup doldurulmadığına bakılmaksızın ek ders ücreti olarak verilir btr de aynı şekilde.

Geri