maaşım eksik mi

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bekarim sendika yok. Teknik öğretmenim. 5-1 derece deyim. Ekim 2015 maaşın 2440 Tl. Yüzde 20 lık dilime girdim sizin maaşlar nasıl. Bide 2007 de sözleşmeli başladım 2011 yılında 632 KHK ila kadroya geçtim eksiklik var sanırım sizce

yanlışlık var o zaman hocam. e devletten bordronuzu indirin ve bu programdaki verilerle karşılaştırın. nerede yanlışlık yapıldığını bu şekilde bulabilirsiniz ve geçmişe dönük tüm eksik ödemeleri alabilirsiniz.

Bir önceki bordronuzu ve bu ayın bordrosunu indirip birebir karşılaştırmak lazım.

Simdi baktimda benim bordroda kıdem yıl ay. 4 yıl 6 ay yazıyo . Ben 2011 yılında kadroya geçtim ama. 2007 -2011 aras . Sözleşmeli öğretmen olarak çalıştım sözleşmeli çalıştığım yıl bordroda görünmüyor bide. Gelir bilgisinde. Em. Kesenegi karşılığı. Benim bordroda 264. Programda 378 lira görünüyor.

2008 Ekim'den sonra kadroya geçenler SGK 'da 5510 sayılı kanuna tabi bu nedenle maaş hesaplarken 2008 öncesi değil sonrasına göre seçerek yapmalısınız. 2008 'den sonra kadrolu olanlarda kesinti daha fazla.

coderfree' Alıntı:
2008 Ekim'den sonra kadroya geçenler SGK 'da 5510 sayılı kanuna tabi bu nedenle maaş hesaplarken 2008 öncesi değil sonrasına göre seçerek yapmalısınız. 2008 'den sonra kadrolu olanlarda kesinti daha fazla.
Hocam birey sorcam simdi benim sözleşmeli çalıştığım sureyi emeklilik için ekletmem gerekir mi
2008 sen sonra başladı yaparsam maaşın 2453 tl gösteriyo . Yine. 13 TL fark var

Re: Ynt: maaşım eksik mi

coderfree' Alıntı:
Güzel bir ayrıntıya dikkat çekmişsiniz. Tebrikler...

permanganat' Alıntı:
bomax01' Alıntı:
Bir önceki bordronuzu ve bu ayın bordrosunu indirip birebir karşılaştırmak lazım.
Hocam temmuzdan beri maaş sabit 2440 TL yatıyor. Her ay ayni yani

Anladım sayın hocam. O zaman müdürde bulunan kbs şifresi ile incelemek lazım. Gerçi artık personel bilgisi kısmı sadece ilçe yada il mutemedine açılmakta.

permanganat' Alıntı:
Hocam birey sorcam simdi benim sözleşmeli çalıştığım sureyi emeklilik için ekletmem gerekir mi
2008 sen sonra başladı yaparsam maaşın 2453 tl gösteriyo . Yine. 13 TL fark var
MEBBİS 'te memuriyete başlama Tarihi olarak sözleşmeliye başlama tarihi yazması gerek ve Emeklilik süresinin eklenmesi gerekiyor ama Maliyenin sisteminde hep kadrolu başlama tarihinize göre hesaplama yapılıyor.
yukarıdaki mesajda arkadaşın dediği gibi bordroyu karşılaştırın, özellikle gelirlere bakın tazminatlar, ek gösterge puanında vs. sorun olabilir.

Mebbiste bilgiler doğru sözleşmeli başladığım yılı göstermişler bu emeklilik suresini eklemek için ben SGK ya gidip sözleşmeli çalıştığım sureyi ekletmem gerekiyor mu

Hocam bende 5e 1 im 2011 de kadroya geçtim 2008 ocak ayında sözleşmeli başladım bana 2572 tl yatmış 177 aile 41.5 çocuk yardımı var ben teknik eğitim tazminati almıyorum birde ek gösterge 900 olması gerekirken hala 800 de 6 lira falan fark ediyor

@her-dem hocam
Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) e-bordromda:171.06 sizin sistemde(mahep) : 225,81
Em.Kes.Karşılığı e-bordromda:250.89 sizin sistemde(mahep) : 376,34

Sebebi ne olabilir ya da neyi baz göstererek mutemet'e itirazda bulunabilirim.
Gen.Sag.Sig.Pir. ve Em.Kes.Karşılığı nasıl hesaplanıyor

Re: Ynt: maaşım eksik mi

permanganat' Alıntı:
bomax01' Alıntı:
Hocam temmuzdan beri maaş sabit 2440 TL yatıyor. Her ay ayni yani
Biraz dikkat edin hocam...
Ekim 15 ten itibaren tüm memur emekli kesenekleri artırıldı. (Memur emeklilerine ocaktan itibaren extra 150 artış yapılması amacı ile)Böylece maaşlarımızda ekim ayından itibaren 18tl civarı ek kesinti başladı.

Geri