Maaşım eksik mi?

Kodla Büyü
Sevgili hocam
1-Silsile şöyle işler: Siz şeflik talebinde bulunursunuz, dilekçeniz ve ekleri ilçem meme gider ilçe de il meme gönderir. İl mem onayladıktan sonra aynı silsile ile ilçe meme gönderir, ilçe de okula yazı ile bildirir. Sonrasında ise ilgililere bu durum tebliğ edilir, sonrasında ise ders programına pbo eklenir vs.(Hatta henüz bize tebliğ edilmeden il meme telefon edip, görevlendirme yapıldığını öğrenmiştik.)
2-mebbisle bordro tam entegre çalışmıyor bu doğru. Anladığım kadarı ile görevlendirme ile çalışan personelin(şeflik gibi) maaş hesabı müdahaleye muhtaç. Şeflik görevi olmasına rağmen yan ödemenin öğretmene göre ödenmesi bunun ispatı. Bu durumda ilçe meme dilekçe müracaat etmek gerekiyor.
3-Kadrolu personelde ise mebbisle bordro tam entegre çalışıyor.
4-Okulumuzda kadrolu 1 tane müdür yardımcısı atandı. Yan ödeme tutarı doğru hesaplanırken görevlendirme ile müdür yardımcısı olan başka bir personelin ise yan ödeme tutarı öğretmene göre ödenmekteydi. Bu personel içinde dilekçe ile müracaat edildi.
5-Sizin hakkınızda ilçe mem in bildiği sizin ise bilmediğiniz bir şeyler olabilir mi? Açık ve şeffaklık ilkesine muvafık düşmez. Yani siz görevlendirildiğinizi tebliğ edilerek öğreniyorsunuz daha sonra ise acaba ne zaman görevlendirmem başlamıştı diye öğrenmek istediğinizde ise mebbiste bu bilgiye ulaşamayacaksınız öyle mi? Peki hocam önceki okulunuzda yaptığınız şeflik görevi bilgilerini neden mebbisten öğrenebiliyorsunuz o zaman?
6-Yine aynı işlemin farklı şekilte tesis edilmesine bir misal...

Slm hocam, farklı bir durum yoktur, herhangi bir artniyette olacagını sanmıyorum.tam tarih olarak gün ay olarak görevlendirmenin emin olmadıgımı söylemeye çalıştım.Bir de çalıştıgım okulda idareci çok fazla değişti.Daha yeni başıma gelen bir durumu anlatayım, eylülde gelmesi gereken emeklilik terfisi, okul md bsyrd sına bildirdim, emeklilik derece terfi oldugundan il den onayı gelmesi gerekiyordu.aralık ayı sonuna dogru geldi.Ve değişikliği fark bordrolarını--geçmişe yönelik bordroları-ücretle yaptırdık --dısardan birisine.
--burda sıkıntı okul ve meb deki yetkin personelin olmaması.Yukarıda bahsettim şeflik onayı ilden-ilçeye-okula geliyor.Mebbis vb maaş programlara neden işlenmez, buralardaki yetkili kişilerce.Geçen sene bu terfi ile iligi teknik ögrt olduguma bakmadan eksik maaş yaptılar, itiraz edip düzelttirdik, farketmesek öyle eksik bir şekilde gidecek.Görevli mdr bsyrd. sı kültürcü bir arkadaş- daha önce md.bsyrd görevi yapmamış --düz lisede md.yrd. gı yapmış.Ben bile alan-bölüm şefliğinin mebbiste kaydının oldugunu gördüm fakat--dal--eski ismiyle atelye şefliğinin mebbiste oldugunu görmedim-duymadım.

Acaba yanılıyor muyum diye bir atölye-laboratuar şefi arkadışama mebbiste görevlendirme bilgisi var mı diye sordum o da görevlendirme bilgisinin olduğnu söyledi.
İşte atölye ve laboratuar öğretmenleri bu gibi meselelerde kendine yardımcı olabilecek bir muhatap bulmakta zorluk çekiyorlar. Bu yüzden kendimizi alakadar eden çoğu meseleye vakıf olmamız, meramımızı anlatırken bize çok büyük fayda sağlayacaktır. Bence idareyle gerekirse ilmçe mem ile görüşüp, gerekli ekleme-düzeltme işlemlerini yaptırın hocam...

Maaşı teşkil eden farklı unsurlar bulunduğundan en iyisi durumunuzu özkansofta girip, oradan kontrol etmeniz daha isabetli netice verecektir.

Geri