maaşınız 100 tl eksik yatıyor olabilir.

Kodla Büyü

guner1453

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Özel hizmet tazminatı tef mezunları için 1073 olması gerekirken benim 893.buda yaklaşık 100 tlye denk geliyormuş.kontrol etmenizde fayda var.

hocam baktım benimde 890 yanlış olduğunu nasıl anladınız nedesn 890 olmayacakmış mahep tede aynı çıkıyor doğru gibi bence

Karsilastirma yaptim diger arkadaslarla. 890 egitim mezunlari teflilerin 1017 olacak pardon.

bende Özel Hizmet tazminatı: 890,67 TL
bir de altta ek tazminat var.. o da : 126,56 TL..
dikkat ettim Aralık bordrosundan itibaren TEF tazminatı denilen bu miktar iki ayrı bölüme ayrılmış..

7,892956 -----2015 için
0,088817x95=8,437615 -----2016 yılı için

SAYISINI AŞAĞIDAKİ DEĞERLERLE ÇARPARAK TAZMİNATINI BULABİLİRSİN.

ÖZEL HİZMET TAZMİNATI
1-2 DERECEDEYSEN ----120,56 x 7,892956
3-4 DERCEDEYSEN------115,56 x 7,892956
5-9 DERECEDEYSEN----105,56 x 7,892956

EK TAZMİNAT - SADECE TEKNİK ÖĞRETMENLERE VERİLİR
15 x 7,892956

7,892956 SAYISI NEREDEN GELDİ
95 x MAAŞ KATSAYISI FORMÜLÜYLE BULUNUR. EN YÜKSEK DEVLET MEMURU AYLIĞININ %1 'İNİ VERİR.

MAAŞ KATSAYISI NEDİR?
Her sene hükümet bunu belirler. Buna göre de bizim maaşlarımızda artış olur. Googlede 2015 maaş katsayısı nedir tarzında arama yaptırırısan hemen güncel değerini bulabilirsin.

Bende özel hizmet tazminatı ile ek tazminat hep ayrıydı. Sadece 890'a takılmayın, dengem hocamın dediği şekilde ek tazminatı kontrol edin.

hocam özel hizmet tazminatını tefden mezun olanlar eğer normal lisede ya da ortaokulda çalışıyorsa alamıyor sadece meslek lisesinde çalışıyorsan alabilirsin diye biliyorum.
hatta ben meslek lisesinden anadolu lisesine geçtiğimde düzenlenmediği için benden 9 ay sonra "sana fazla pare yatmış" deyip faiziyle birlikte 935 tl geri almışlardı.

özel hizmet tazminatını teknik eğitim mezunları meslek liselerinde halk eğitimlerde çpl lerde de derse giriyorsa alır normal lise ve ortaokula ödenmez

126 tl lik ek tazminatı meslek liselerinde çalışan arkadaşlar alabilir.
Bu iki tazminatın bordroda ayrı ayrı (890 ve 126 )yazılması gerekir.Birlikte 1017 tl yazılırsa ek tazminattan gelir vergisi kesilmemesi gerekirken 10-15 tl bir kesinti olur.
Bizim birlikte yazılıyordu 2016 itibari ile düzelttiler.
http://www.memurlar.net/haber/503661/ ilgili haber

Meslek Lisesinden ortaokula atandığımda 2 ay boyunca özel hizmet yatırmaya devam ettiler. Maaşı yapan nasıl yapıyorsa artık. Gidip geri ödemesini yaptım. Yapmazsan ve fark ederlerse faiziyle alırlar zaten. Ortaokuldan mesleğe atananlar özel hizmet tazminatı alıp almadıklarını, meslekten ortaokula geçenler de özel hizmet tazminatını düşürüp düşürmediklerini kontrol etsinler.

Herkes kafasına göre takıldığı için, işini yanlış yapan idareciye zimmet çıkmadığı için bu sorunlar devam eder...

mdio' Alıntı:
Meslek Lisesinden ortaokula atandığımda 2 ay boyunca özel hizmet yatırmaya devam ettiler. Maaşı yapan nasıl yapıyorsa artık. Gidip geri ödemesini yaptım. Yapmazsan ve fark ederlerse faiziyle alırlar zaten. Ortaokuldan mesleğe atananlar özel hizmet tazminatı alıp almadıklarını, meslekten ortaokula geçenler de özel hizmet tazminatını düşürüp düşürmediklerini kontrol etsinler.
hocam bizim maaşları yapan memura meslek lisesinden anadolu lisesine geçtiğimde "abi benim maaşta yaklaşık 100 lira özel hizmet tazminatının kesilmesi lazım. bak haala yatıyor" dedim. adam "bişey olmaz hocam yeeeaaaaa" deyip kesitrip attı. aradan bikaç ay geçti,935 tl faiziyle benden para istediler ve yatırmak zorunda kaldım. adama hani bişey olmazdı diyorum pişmiş kelle gibi gülüyor.

yoona.gif

pisagorean' Alıntı:
Sanırsın özel harekat polisi arkadaşlar özel hizmet tazminatı alıyor.
!
adam ben niye almıyorum diyeceğine,öteki niye alıyor diyor.Tam öğretmen adam yaa.Tam meb in istediği öğretmen!!!

egeli_09' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Sanırsın özel harekat polisi arkadaşlar özel hizmet tazminatı alıyor.
!
adam ben niye almıyorum diyeceğine,öteki niye alıyor diyor.Tam öğretmen adam yaa.Tam meb in istediği öğretmen!!!
Özel hizmet tazminatı nedir hocam? Ne amaca hizmet etmektedir? Bana bunu bi açıklar mısın?

Geri