Maaşlardan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Koronadan dolayı ekonomi kötü diyenler diğer ülkelerdeki enflasyon oranlarına bakabilir, öldü bitti denilen İtalya'da bile hiç bir şeye zam gelmedi. Tam aksine devletler vatandaşa yardımda bulundu.

Libya Libya deniyor da cahilliğimen soruyorum, biz neden hep yanlış ata oynuyoruz. Madem herkes Hafter diyor biz de onun yanında olalım ve kazanalım. Mısırda Mursi ve İhvan peşinde koşmamız şart mıydı? Öncelik milli menfaatler değil miydi? Bize ne Mursi den, bize ne Libya daki mazlumdan, mavi vatan için hafter ile anlaşmak daha mı mantıksız olurdu?

Sisi ile barışsak ülkemiz ne kaybeder? Bize ne ihvancı politikalardan, bize ne anti esedcilikten. Nerede menfaatimiz varsa orada olalım. Çok mu zor yani? Ama konu Doğu Türkistan ve Çin olunca farklı davranıyırlar.

Almanya ile Fransa iki dünya savaşında da savaştı, milyonlarca kayıp verdiler ama çok geçmeden AB çatısı altında beraber hareket ediyorlar. Düşmanlıkla kaybettilerini dostlukla geri kazandılar.

Bence biz hep yanlış ata oynuyoruz. Şükürler olsun ki kan bağı nedeniyle Karabağ olayında doğru ata oynadık. Azerbaycan daha zengin ve daha güçlü olan ve kazanacak olan taraf idi. Böyle doğru atlara oynamak lazım.

Ne zaman Esed, Sisi, Kaddafi olayları patladı, 10 yıldır işler iyi gitmiyor. Bence tüm sorun bu. Bence dış politika mantığımız değişmeli. Devletimiz için bu daha doğru olur.
Sakın bu görüşlerim için vatan haini yaftası yapıştırmayın. Esed gitsin diye kaç vatan evladı şehit düştü, libya için neler oldu bilmiyoruz. Gelin doğru ata oynayalım diyorum. Vatan hainliği kavramı da değişti artık.
Vatan haini kimdir dersen ilk aklıma gelenlerden birisi Osman Öcalan'dır, onu da barış elçisi ilan ettiniz.

Son düzenleme:
Herkesi hizaya sokma hastalığından vazgeçin.

"Başlığı kapatın, burda siyaset görmek istemiyorum" diyen kişi mi yapıyor bu suçlamayı ? Komik :)

Bende sabah akşam para konuşan, işi gücü maddiyat olan insanlardan utanıyorum hocam.

250 liralık n11 kuponu için konu açan kişi mi söylüyor bunu ? Hocam cidden sürprizlerle dolusun :)

Resmin osmanlı ismin alone wolf, seni çözebilene aşkolsun, ben vazgeçtim. :)

Koronadan dolayı ekonomi kötü diyenler diğer ülkelerdeki enflasyon oranlarına bakabilir, öldü bitti denilen İtalya'da bile hiç bir şeye zam gelmedi. Tam aksine devletler vatandaşa yardımda bulundu.

Libya Libya deniyor da cahilliğimen soruyorum, biz neden hep yanlış ata oynuyoruz. Madem herkes Hafter diyor biz de onun yanında olalım ve kazanalım. Mısırda Mursi ve İhvan peşinde koşmamız şart mıydı? Öncelik milli menfaatler değil miydi? Bize ne Mursi den, bize ne Libya daki mazlumdan, mavi vatan için hafter ile anlaşmak daha mı mantıksız olurdu?

Sisi ile barışsak ülkemiz ne kaybeder? Bize ne ihvancı politikalardan, bize ne anti esedcilikten. Nerede menfaatimiz varsa orada olalım. Çok mu zor yani? Ama konu Doğu Türkistan ve Çin olunca farklı davranıyırlar.

Almanya ile Fransa iki dünya savaşında da savaştı, milyonlarca kayıp verdiler ama çok geçmeden AB çatısı altında beraber hareket ediyorlar. Düşmanlıkla kaybettilerini dostlukla geri kazandılar.

Bence biz hep yanlış ata oynuyoruz. Şükürler olsun ki kan bağı nedeniyle Karabağ olayında doğru ata oynadık. Azerbaycan daha zengin ve daha güçlü olan ve kazanacak olan taraf idi. Böyle doğru atlara oynamak lazım.

Ne zaman Esed, Sisi, Kaddafi olayları patladı, 10 yıldır işler iyi gitmiyor. Bence tüm sorun bu. Bence dış politika mantığımız değişmeli. Devletimiz için bu daha doğru olur.
Sakın bu görüşlerim için vatan haini yaftası yapıştırmayın. Esed gitsin diye kaç vatan evladı şehit düştü, libya için neler oldu bilmiyoruz. Gelin doğru ata oynayalım diyorum. Vatan hainliği kavramı da değişti artık.
Vatan haini kimdir dersen ilk aklıma gelenlerden birisi Osman Öcalan'dır, onu da barış elçisi ilan ettiniz.
İtalya ekonomisi hakkında
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/it...un-etkisiyle-2020de-yuzde-8-8-daraldi/2131195
Ekonomi yaklaşık yüzde 9 daralmış. Zam olayı yazmıyor ama zam gelmediyse bile ülkenin var olan gücünü kullanmasından kaynaklanıyor.

Libya konusunda biz hafterin yanında olsaydık bile bu seferde BM nin tanımadığı hükümetle yapılan anlaşma diyeceklerdi. Siz karşımızdaki düşmanın Mert mi olduğunu sanıyorsunuz. Hafterin yanında hem Rusya hem Fransa var Mıdır var. Sizce bu devletler mavi vatan cizmemize razı olur mu.

Mısır'da darbeci Sisi yi mi destekleseydik. Ağzını açanın demokrasi dediği dünya da. Biz tarihimizle niçin övünüyoruz haklının ve mazlumun yanında oldukları için değil mi şimdi bu kadar yozlaşma niye.
Suriye de Esed gidecek oyununa geldik evet. Ama biz gelmesek bile ıraktaki gibi Suriye parcalanacaktı niyetleri gün gibi meydanda işte.
Dış politikada yanlışlar var tabi ama coğrafyamızda kolay değil Rusya ve ABD ile gizli savaş içindeyiz her anlamda.

Hem doğru ata oynamak hemde mazlumun yanında olmak olmuyor işte sayın hocam Doğu Türkistan, Kırım örneğinde olduğu gibi. Hatta zamanında Musul Kerkük ün elden çıkması gibi bence biz kendi işlerimize yoğunlaşalım en faydalı yol budur. İşimizde en iyi olmaya çalışalım.

upload_2021-2-19_19-44-44.png

Esnaftan kepenk kapatan kapatana, işçi çıkarma yasaklandı ama çoğu işveren ücretsiz izine çıkardı personeli yasak kalkınca da tazminatsız çıkarır. Maaşlarımızda bir iki yıla kalmaz enflasyona yenile yenile kuş olur.

Son düzenleme:

bir de Türkiye yi AB ülkeleriyle kıyaslamıyorlar mı.sinir olmamak elde değil.avrupada veriler en azından şeffaf bir şekilde açıklanıyor.ülkemizde hangi veri gerçeği yansıtıyor?rakamlarla oynamak iktidarın yaptığı en iyi iş.enflasyon işsizlik coronadan ölenler hastalananlar vs.yeter ki iktidara zeval gelmesin

manyak mısınız!? tabi ki maaşlardan memnunuz. yoksa yetkili sendikanın enflasyon farkından bile düşük olan zam teklifine he dermiydik. :D
Şaka bir yana bunun tartışma yeri burası değil arkadaşlar. Sendikalar birlik olup bu konuda adım atamıyor eylem kararı alamıyorsa, yapacak en onurlu iş sendikalardan istifa etmek olur. aksi durumda bu veryansınlar devam eder.

"Başlığı kapatın, burda siyaset görmek istemiyorum" diyen kişi mi yapıyor bu suçlamayı ? Komik :)

250 liralık n11 kuponu için konu açan kişi mi söylüyor bunu ? Hocam cidden sürprizlerle dolusun :)

Resmin osmanlı ismin alone wolf, seni çözebilene aşkolsun, ben vazgeçtim. :)

Nesi dokundu ismin ve resmin acaba?

manyak mısınız!? tabi ki maaşlardan memnunuz. yoksa yetkili sendikanın enflasyon farkından bile düşük olan zam teklifine he dermiydik. :D
Şaka bir yana bunun tartışma yeri burası değil arkadaşlar. Sendikalar birlik olup bu konuda adım atamıyor eylem kararı alamıyorsa, yapacak en onurlu iş sendikalardan istifa etmek olur. aksi durumda bu veryansınlar devam eder.
edincede rahat bırakmıyor parti ogretmenleri algı oluşturmaktan saldırıya ugruyorsunuz tecrubeyle sabit forum yonetimi de evvel zamanda canak tuttu buna mesajlarımı silerek onlarıda anmadan gecemeyecegim!uzun lafın kısası biat edelim olsun bitsin:)

Gözlerim doldu kardeşim son yazdıklarından sonra Açız diye bağıran sizsiniz. Siz şovmenlik yapıp bizimde alkış tutmamızı istediniz lakin sevmiyoruz böyle rolleri. Açız diye bağıranların işkembeleri en az 20 kg geliyor. Sahici şeyler konuşalım.

Yine varsayımlar, ad hominem, bulandırma, itibarsızlaştırma, dilek ve temenniler ve kapanış.

Çok şükür aç değilim ve geçinebiliyorum. Ama aç çok var.

Gardrops uygulamasında biri yazdı. Favorilerinize eklediğiniz kitap tarzı kitap satıyorum almak ister misiniz? Babam işten çıkartıldı. Yks sınavı için para biriktirmeye çalışıyorum. Sattığı kitaba ihtiyacım yoktu.

İban yollayın 50 lira yollayın dedim. Eğitime katkım olsun. Ürünlerinizi sattığınız da isterseniz paramı yollarsanız isterseniz eğitim için hediye olarak kabul edersiniz dedim. Kalbi kırılmasın, rencide olmasın diye.

Fazlada yollamak istemedim malum insanları keriz yerine koyan insan çok olduğu ve daha önce dilenciler tarafından kandırıldım için.

Cüzzi bir para yolladım. 50 dua etti. Satış listesinde olan 40 liraya sattığı kabanı yollamak istedi, 5-10 liraya sattığı ürünlerden yollamak istedi. İhtiyacım olmadığını söyledim helalleşerek vedalaştık.

Demem o ki çok şükür geçinebiliyorum. Ama babası işsiz kalmış, sınav parası için 7 liralık kitap satmaya çalışanlar insanlar var ülkede.

Son düzenleme:
1984 ütopyasından kurtulamadığımız sürece biz daha çok yaşam mücadelesi veririz. Partilerin her şeyin üstünde olduğu güzel ülkemde trollük yapan insanlarımızı çok görmemek lazım.

Düzenleme: Hak edilen bir ifade olmasına rağmen kelime değişikliği :)

Son düzenleme:
Şaşırıyorum üniversite eğitimi almış toplumun önünden giden insanların iletişimi saygıyı bilmemesine... Garipsiyorum da ... Belli bir eğitim almadan az buçuk insan psikolojisi üzerine eğitim alıp sonra ki yıllarda meslek icabi ömrümüzü insana adamasak anlarım iletişim kuramamayı kestirip atmayı dinleyememeyi tahammül edememeyi... Ama biz öğretmeniz... Biz toplumun önden gideni olmaliyız rehberi olmalıyız biz sokakta gördüğümüz çocuğa yanlış yaptığında nezakaletle yanlışını bildirebilmeliyiz... Bizim hayat misyonumuz bu olmalı biz geleceğin rehberiyiz... Biz sabırla işimizi yapıyoruz emeğini yıllar sonra alabilmek için... Biz evimizde yetiştirdiğimiz evlatlar gibi toplumun evlatlarını yetistirebilmeliyiz.. bazense belki kendi yasitlarimiza iki kelâmı öğretmen zorunda kalmaliyiz .. biz bu toplumun bir parçasıyız ve biz bu toplumda önden giden olmalıyız ki geleceğe topluma bir izimiz olsun... Bu Sorumluluğu almadiktan sonra toplumu özellikle gençleri eleştirmeye tek kelime hakkımız olmadığını da düşünürüm çoğu kez..
Okuduğum bir kitapta çevrende gördüğün yaprak kadar insan var bu dünya da demişti çok enteresan gelmisti bu söz çok da etkilemişti... Bu kadar farklılığımiz varken biz toplumun onde gideniyken nasıl da tahammül edemiyoruz birbirimize ... Nasıl da ieltisim kuramiyoruz şaşıyorum... Beğenmiyorsan yapma beğenmiyorsan git kimbilir nelerin var sağlıklı bir iletisim dili değildir bir öğretmen arkadaşım nezaketi saygıyı hayatından cikarmamali diye düşünürüm hep...
Çok zengin bir yakımımız var oyle ki hani bilirsiniz kadınlar mutfağa girdi mi kirlenir diye daha kötü kiyafetlerini giyerler dusunun ki bu yakınım Vakko gomlek ile mutfağa girer.. kabalık bir sohbet grubundaydik bir yaslimiz dedi ki herkeste de iki araba var.. bu yakınımiz cevabı yapıştırdı.. öyle olacak tabi askeri ücret 2500 lira(yeni zamlanmisti o zaman)...
O kadar uzağız işte birbirimize aynı mesleği de yapsak aşağı yukari aynı maaşı da alsak çok uzağız birbirimizi anlamaktan dinlemekten...
Üstelik bunu biz yapıyorsak kitap okumayı hiç sevmem diyen benim kocam ilkokul mezunu ama üniversitelileri cebinden cikarir diyen insanlardan çok şey beklememeliyiz..

Özür dilerim çok uzun olmuş

bir de Türkiye yi AB ülkeleriyle kıyaslamıyorlar mı.sinir olmamak elde değil.avrupada veriler en azından şeffaf bir şekilde açıklanıyor.ülkemizde hangi veri gerçeği yansıtıyor?rakamlarla oynamak iktidarın yaptığı en iyi iş.enflasyon işsizlik coronadan ölenler hastalananlar vs.yeter ki iktidara zeval gelmesin
Kıyaslayan sizinle aynı düşüncedeki arkadaş hocam İtalya da zam yok demiş bende İtalya'nın küçülme oranını yazdım. Açıp okumadınız belli. İtalya istatistik kurumu ve Anadolu Ajansının yalancısıyım. İktidarla benim işim yok ama sizin derdiniz çok galiba nefretiniz gözünüzü görmez etmiş maalesef. İnsafı da elden kaybetmişiniz.

Hak talebinde bulunmayın arkadaşlar. Susun, konuşmayın, çenenizi kapatın, verilenle yetinin. Sadece teknik konuları konuşan ya da çiçekten böcekten bahseden robot gibi bir şeye dönüşün. Beyinsiz bir organizma haline gelin. Ya güzel şeylerden bahsedin ya da susun. Seçimden seçime gidin oyunuzu verin, elimden gelen bu deyin, sonra gidin avuç avuç antideprean yutun. Aman ucu siyasete dokunmasın diye maaş, para, ekonomi falan konuşmayın. Hatta adalet, eğitim falan da konuşmayın. Neme lazım. Birileri rahatsız falan olur. Şikayet etmeyin hiçbir şeyden. Derdinizi paylaşmayın. Almanya bizi kıskanıyor mu gibi bir espri de yapmayın. Böyle etliye sütlüye karışmadan, ot gibi yaşayın gidin.

Sonra 20 kg işkembeli, paradan başka bir şey düşünmeyen, böyle öcü gibi, vatan haini, devlet düşmanı bişey olursunuz bak sdflksdjaşflk benden söylemesi.

Açıkçası gündemden uzak duran apolitik biri sayılırım. Çünkü Türkiye'de gündem acayip toksik, akıl sağlığını bozan bir şey. Ancak burada son derece insanca bir konu olan maaş konusunu açınca, benim tam aksime, siyasetten gözü dönmüş insanlar sadece siyaset gördü. Evet konuyu bağlayacak olursanız her şey siyasete bağlayabilirsiniz. Ama ilk mesajlarımda ideolojik düşünmeyin diye belirttim. Buna rağmen sebebini bilmediğim şekilde, her şeyi üstüne alınan, her şeyi iktidara laf sokma çabası gibi gören bir kütle var. Sokak röportajlarında geçinemediğini söyleyen adamın/kadının yanında bitip, bik bik bik laf yetiştiren tiplerin aynısı bunlar. Hemen savunmaya geçiyorlar. Komedi yahu. Sanki aşına ekmeğine göz diktik. Sanki bize zam yapılsa kendi bundan faydalanmayacak. Sen de alacaksın aynı zammı. Şurada iki sendika yetkilisi görür, yetkili sendikada bir talep oluşur, bir bakanlık çalışanı görür, bir bakanlık yetkilisi iki kelime de olsa dile getirir vs. Belki burada yalnız olmadığını gören birinin içi ferahlar, belki bir dayanışma oluşur. Bu başlıktan başka nasıl bir şey beklenebilir ki zaten. :)

Bu kadar da hassas olmayın arkadaşlar. İnsanca konular bunlar. Tabii ki konuşacağız. Bu başlıkta hangi sendikadan, hangi görüşten olduğunu bilmediğim meslektaşlarım iki kelime ile benzer sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdiler. Kimi karşıt görüş bildirdi, memnun olduğunu söyleyen de oldu, halimize şükredelim diyen de oldu. Hepsine teşekkür ederim. Ne bir saldırıda bulundular, ne başka bir şey. "Bence maaşlar yarıya indirilip atanamayan öğretmenlere iş imkanı sağlansın" diyen de oldu. Herkes fikrini söyledi. Hepsine saygı duyuyorum. Bazı fikirlere hiç katılmasam bile, herkesin fikrini dile getirme hakkını sonuna kadar savunurum.

İktidara sempati duyan arkadaşlar da fikirlerini dile getirsinler tabii ki. Bundan anlamayacaklarını da biliyorum ama mümkünse saldırmadan, konuşanları bir şeylerle itham etmeden, niyet okumadan, suçlayıcı tavırda bulunmadan, yazarların şahsı üzerinden değil, fikirler üzerinden konuşulsun isterdim. Ama yok. İlla biri çıkıyor "sen şöylesin sen böylesin" diye saldırıyor. Ben şahsi algılamıyorum bunları. Alınmıyorum da kızmıyorum da. Ama genelleyerek konuşulduğu için bu sefer başka arkadaşlar üstüne alınıp onlar cevap veriyor. Çık işin içinden çıkabilirsen.

Herkesten biraz daha anlayış bekliyorum. Unutmayın ki:
upload_2021-2-19_23-9-31.png

Aldığınız ücreti beğenmiyorsanız Kadıköy Belediyesine girebilirsiniz.

insanlar maaşımız yetersiz, memnun değiliz siteminde bulunduğunda git o zaman şurda çalış demek kadar basit bir yaklaşım olamaz, kadıköy belediye işçilerinin alacağı ücret şu hayat pahalılığında olması gereken zaten, asıl sorun eğitimli kesimin hakettiğini almaması

En son böyle bir mesele açılmıştı öğretmenler odasında 2 rehber öğrt arkadaş gayet fazla bile dediler, fazlasını istemek şımarıklık nankörlükmüş, ikiside 10 yıl kredi çekmiş ev borcu ödüyor yürüyerek okula gidip geliyor hiç yurt dışına çıkmamış, nadiren dışarıda gezmeye yemek yemeye giden insanlardı. Bunları hatırlattığımda da şart mı yurtdışına çıkmak lüks şeylere göre kıyaslıyorsunuz nankörsünüz didiler

En son böyle bir mesele açılmıştı öğretmenler odasında 2 rehber öğrt arkadaş gayet fazla bile dediler, fazlasını istemek şımarıklık nankörlükmüş, ikiside 10 yıl kredi çekmiş ev borcu ödüyor yürüyerek okula gidip geliyor hiç yurt dışına çıkmamış, nadiren dışarıda gezmeye yemek yemeye giden insanlardı. Bunları hatırlattığımda da şart mı yurtdışına çıkmak lüks şeylere göre kıyaslıyorsunuz nankörsünüz didiler
konu dışı ama nerelisin sayın hocam bi di:)

Çok şükür aç değilim ve geçinebiliyorum. Ama aç çok var.

Gardrops uygulamasında biri yazdı. Favorilerinize eklediğiniz kitap tarzı kitap satıyorum almak ister misiniz? Babam işten çıkartıldı. Yks sınavı için para biriktirmeye çalışıyorum. Sattığı kitaba ihtiyacım yoktu.

İban yollayın 50 lira yollayın dedim. Eğitime katkım olsun. Ürünlerinizi sattığınız da isterseniz paramı yollarsanız isterseniz eğitim için hediye olarak kabul edersiniz dedim. Kalbi kırılmasın, rencide olmasın diye.

Fazlada yollamak istemedim malum insanları keriz yerine koyan insan çok olduğu ve daha önce dilenciler tarafından kandırıldım için.

Cüzzi bir para yolladım. 50 dua etti. Satış listesinde olan 40 liraya sattığı kabanı yollamak istedi, 5-10 liraya sattığı ürünlerden yollamak istedi. İhtiyacım olmadığını söyledim helalleşerek vedalaştık.

Demem o ki çok şükür geçinebiliyorum. Ama babası işsiz kalmış, sınav parası için 7 liralık kitap satmaya çalışanlar insanlar var ülkede.

Allah razı olsun hocam. Ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı.

Maaşımızı dolar ya da altın ile almıyoruz. Ama 5-10 yıl önce 1 aylık maaş ile kaç dolar/gram altın alabiliyorduk. Elinde veri olan paylaşsa iyi olur.

Ayrıca bu hesabı maaş ile doğalgaz, elektrik, et gibi şeyleri oranlayarak da yapabiliriz.

özellikle bazı platformlarda herkesi özel ders veren matematik öğretmeni sanıyorlar, bir çok öğretmenin özellikle bu uzaktan eğitim döneminde ek dersi ya hiç yok yada çok çok düşük rakamlar, valla şu ortamda öğretmen maaşına yeterli diyen başka nedenlerle bu açıklamayı yapıyordur itibar etmeyiniz

Almanya'da milletvekili maaşları düşüyor
Almanya'da Federal Meclis'te görevli vekillerin maaşı düşecek. Geçen sene pandemi nedeniyle sıfır zam alan vekillerin maaşının bu sene de 60 euro azalması bekleniyor. Vekil maaşları Nominal Ücret Endeksi'ne tabi. Bizde nasıl, yorumu size bırakıyorum..

Kaynak: https://www.dw.com/tr/almanyada-milletvekili-maaşları-düşüyor/a-56618618

Valla hocam sosyal medyada normalde kimseyle bu konularda tartışmıyorum. Çünkü tartışmaları sinirlerim kaldırmıyor. En son bir sene önce bu tip bir tartışmaya girmiştim ve bir daha asla diye kendime söz vermiştim. Bu başlığı görünce de hiç açmak istemedim. Çünkü neyle karşılaşacağımı 3 aşağı 5 yukarı biliyordum. Şeytan dürttü, merakıma yenik düştüm ve bi 5dk bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Yine korktuğum başıma geldi ve yine kendimi bir anda seviyesiz, çirkin bir tartışmanın içinde buldum. Yazdıklarıma da bin pişman oldum. Büyük ihtimalle de daha sonra bu yazdıklarımı silerim.
Şimdi yine söz verdim kendime, girmeyeceğim tartışmalara diye. Bakalım bu sefer ne kadar dayanabileceğim.

Hocam tartışmaya girmeye gerek yok cidden. Elinize sağlık. Diyeceğinizi dediniz zaten. Ama siz a diyorsunuz, malum zat b diyor. Sürekli kaygan zemin safsatasına, ad homineme başvuruyor. Sabrınız yetiyorsa uğraşabilirsiniz ama benim de sabrım yetmiyor çoğu zaman. Daha doğrusu ortada bir kazanç olmadığından, anlatılan konuda da bilgi veremeyeceksem, yani okuyan birkaç kişi faydalanamayacaksa, bulaşmamaya gayret ediyorum. Böyle durumlarda kazananı olmayan bir kavgaya dönüşüyor bu tartışmalar. Yapabiliyorsanız en güzeli mizaha başvurmak.

Bu forumda windows mu linux mu, java mı c# mı, php mi asp mi, akp mi chp mi, çay mı kahve mi, coca cola mı pepsi mi, tolstoy mu dostoyevski mi, menemen soğanlı mı olur soğansız mı olur kavgası çıkar, anlarım da, maaş konusunda nasıl tartışma çıkıyor gerçekten anlamıyorum. Herkesin hemfikir olması gereken bir konuyken, hatta belki de tek konuyken, adam geldi orta yere s*çtı, konuyu ideolojiye bağlayıp oraya hapsetti. "Siyaset yapmayın" diyenler siyasete çekiyor konuyu. Yoksa belki şimdiye konu çoktan kapanmıştı ya da daha faydalı bir şeylere evrilmişti.

Geri