Mahkeme kararıyla dönen öğretmen ve norm fazlası olmam

Kodla Büyü

anotherbrick

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar
2017 Haziran il içi atamalarında bulunduğum okula tayin oldum. Okulumda hiç bilişim öğretmeni yoktu ve ben tek öğretmen olarak göreve başladım.
Bugün okula bir kararname geldi ve 2 yıl önce bu okuldan hastalık özrü ile giden öğretmenin tayinini meb iptal etmiş ve bulunduğum okula yani eski okuluna geri gönderdi.
Şimdi müdürüm bana sen norm fazlası oldun diyor. Ve ilçede bilişim öğretmeni ihtiyacı yok. Ne olacağım belli değil.
Şimdi benim günahım ne. Beni koruyan bir kanun yönetmelik yok mu

Abartmıyorum. Suçunuz yok. Ama fazlalık durumdasınız.

Hocam çok geçmiş olsun.
İlerde anlatacağınız ilginç bir anınız olmuş.
Karamsar olmayın. İnşallah hayırlı sonuçları olur diye dua edin.

hastalık özründen geri gelme sebebi olmayan hastalık özrü veya sahte rapor vs mi yoksa meb mevcut hastalığa göre tayin yapmıyorken yanlışlıkla yaptık diyip geri mi göndermiş bu duruma göre mahkeme şansınız doğar.yerinizde kalırsınız onuda ihtiyaç olan bir okula gönderirler.

Merhaba arkadaşlar
2017 Haziran il içi atamalarında bulunduğum okula tayin oldum. Okulumda hiç bilişim öğretmeni yoktu ve ben tek öğretmen olarak göreve başladım.
Bugün okula bir kararname geldi ve 2 yıl önce bu okuldan hastalık özrü ile giden öğretmenin tayinini meb iptal etmiş ve bulunduğum okula yani eski okuluna geri gönderdi.
Şimdi müdürüm bana sen norm fazlası oldun diyor. Ve ilçede bilişim öğretmeni ihtiyacı yok. Ne olacağım belli değil.
Şimdi benim günahım ne. Beni koruyan bir kanun yönetmelik yok mu
Konu başlığında mahkeme kararıyla dönen diyor açıklama da siz meb hastalık özrü ile giden öğretmenin tayinini meb iptal etmiş diyorsunuz. Hastalık özründe bir usulsuzlük ile tayin gerçekleşmiş ise @bbneet02 nin dediği gibi mahkeme şansınız vardır diye düşünüyorum. Eğer sendikalı iseniz sendika avukatlarınız ile görüşün.

hastalık özründen geri gelme sebebi olmayan hastalık özrü veya sahte rapor vs mi yoksa meb mevcut hastalığa göre tayin yapmıyorken yanlışlıkla yaptık diyip geri mi göndermiş bu duruma göre mahkeme şansınız doğar.yerinizde kalırsınız onuda ihtiyaç olan bir okula gönderirler.

Arkadaşın çocuğu %90 engelli ve özel bakım gerektiriyormuş. Raporları herşeyi olmasına rağmen meb atamayı iptal etmiş. O da gelmek istemiyor. Geldiğinde benim durumum belirsiz.

Konu başlığında mahkeme kararıyla dönen diyor açıklama da siz meb hastalık özrü ile giden öğretmenin tayinini meb iptal etmiş diyorsunuz. Hastalık özründe bir usulsuzlük ile tayin gerçekleşmiş ise @bbneet02 nin dediği gibi mahkeme şansınız vardır diye düşünüyorum. Eğer sendikalı iseniz sendika avukatlarınız ile görüşün.

MEB karşı dava açıyor ve atama iptal oluyor. Temyiz yolu kapalıymış.
Arkadaşın çocuğu %90 engelli ve özel bakım gerektiriyormuş. Raporları herşeyi varmış. Oda gelmek istemiyor.

Sendikam yok

Hocalarım gerekeni yukarıda söylemişler.. Sizin bilginiz dışında gelişen bir olay ve maalesef aleyhinize sonuçlanmış..
Uzatmadan söyleyeceğim bu maddi hata İlçe M.E.M yetkililerinin.. Sen durumu güzelce anlat, gideceğin okul yoksa İlçe Milli Eğitimde Özel Büro , Arge, Fatih Koordinatörlüğü, Dyned Koord. vb. gibi birimlerde görevlendirme iste.. Sakın başka ilçeye falan gitme.. Ayrıca şunu da belirteyim haklıyken haksız duruma düşme, hamleni iyi yap arkadaşım..

Direkt ilçe milli eğitim müdürü ile görüş. Durumunu anlat. Mağdur olacağını anlat, bence çözüm bulacaktır, çünkü senin veya okulundan kaynaklanan bir durum değil.

Arkadaşın çocuğu %90 engelli ve özel bakım gerektiriyormuş. Raporları herşeyi olmasına rağmen meb atamayı iptal etmiş. O da gelmek istemiyor. Geldiğinde benim durumum belirsiz.
öyleyse durum tamam, yapacak birşey yok tamamen sizin vicdanınıza kalmış.

İlçede normu olan başka okul yoksa kesinlikle resen başka bi ilçeye gönderilmezsin hocam rahat ol. İlçede bir okulda norm açılana kadar norm fazlası olarak kal.

Hocam arkadaşımı yollasınlar sizin yerinize? Son gelen ilk mi gitsin?
Önceden denendi daha fazla adaletsizlik doğruyor du.
Hizmet puanı önemli hocam doğuda kalcaksınız alacaksınız puanları batıda keyfini süreceksiniz.
davalık bir durum yok hocam o ilçede kalmak için formatörlük, ilçe formatörlğü fatih formatörlüğü, öğretmen formatörlüğü gibi başlıklarla ilçe kalabilrisiniz. 3000 kitabın olduğu okula kütüphane sorumlusu,isg uzmanı bekarsanız evlenebilirsiniz,aile ve sağlık özrü belirtirsiniz yüksek lisan özrü, yada ilçeden gitmeyen bir arkadaşınızla bütün öğremenlerden dilekçe alıp onu istediği okula yollar siz okulda kalabilirsiniz idarecilik sınavı girip idareci olarak kalabilrisiniz.....

Hocam arkadaşımı yollasınlar sizin yerinize? Son gelen ilk mi gitsin?
Önceden denendi daha fazla adaletsizlik doğruyor du.
Hizmet puanı önemli hocam doğuda kalcaksınız alacaksınız puanları batıda keyfini süreceksiniz.
davalık bir durum yok hocam o ilçede kalmak için formatörlük, ilçe formatörlğü fatih formatörlüğü, öğretmen formatörlüğü gibi başlıklarla ilçe kalabilrisiniz. 3000 kitabın olduğu okula kütüphane sorumlusu,isg uzmanı bekarsanız evlenebilirsiniz,aile ve sağlık özrü belirtirsiniz yüksek lisan özrü, yada ilçeden gitmeyen bir arkadaşınızla bütün öğremenlerden dilekçe alıp onu istediği okula yollar siz okulda kalabilirsiniz idarecilik sınavı girip idareci olarak kalabilrisiniz.....
Hocam biraz önyargılı olmuş. Doğrusunu isterseniz benim puanım gelen arkadaştan daha yüksek. Doğu batı şeklinde değerlendireceksek doğuda çalışmış olan zaten benim gelecek arkadaş affa uğramış genelde iyi yerlerde çalışmış. Mağdur olan ben olduğum halde bunu düşünmedim.
Sorun normumuz ikiye çıkarılarak düzeltildi.

Hocam gitmek istemiyorsan hiç bir şekilde tayin isteme. Norm fazlası olarak kal okulunda. Zaten çoğumuz norm fazlasıyız. Resen atama eskisi gibi çok yapilmiyor.

sizin puanınız yüksekse siz norm fazlası olmazsınız hocam puanı düşük olan fazla olur

sizin puanınız yüksekse siz norm fazlası olmazsınız hocam puanı düşük olan fazla olur

Engel durumu var norm fazlası olsa bile isteği dışında resen atanamaz.

Aslında ortada sorun yok. Puanı düşük olan norm fazlası olur. Norm fazlası olanda engel durumu varsa yada bakmak zorunda olduğu engelli norm fazlası resen atanamaz

Bu sistemin madur ettiği ne ilk ne de son öğretmen siz olacaksınız sayın hocam müsterih olunuz. Moralinizi bozmak gibi olmasın ama diğer arkadaş göreve başladığı anda sizi fazla çıkaracaklar ve kimse arkanızda durmayacak,daha önce defalarca norm fazlası olmuş biri olarak söyleyebilirim ki kimse sizin için birşey yapmayacak. Yapamayacak ta demiyorum dikkat ettiysen yapmayacak diyorum

Geri