Makey Makey

Kodla Büyü

bote2011

Aktif Üye
Arkadaşlar öğrenciler için farklı bir deneyim olması açısından stratch ile birlikte "makey makey" kullanmak istiyorum. Daha önce kullanan arkadaşlar; nereden edinebileceğim ve kurulumu hakkında hangi kaynaklardan yararlanabileceğim konusunda bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Çok teşekkür ederim hocam.

Acaba kablo boyları standart mı oluyor? Örneğin ben dans temalı bir çalışma düşünüyorum. İzlediğim videolarda kablolar oldukça kısa görünüyor

İçindeki kablolar kısa ben ayrı kablo da aldım krokodil kablo diye geçiyor jelibon piyano yaptım geçen yıl.

Hocam geçen yıl kullandım. İçinde gelen kablolar kısa . Ben cat 5 kablo ile uçlarına krokodil lehimledim gayet iyi çalıştı.Yaklaşık 3 metre uzunlukta çalıştı.

Hocam hazır belki bulamayabilirsiniz. Kendiniz yapabilirsiniz zor değil. Zaten Makey Makey Kit'in algılamasında sıkıntı olmaz. Ben yanında verilen krokodilin dibinden 2-3 cm uzaklıkta keski ile kestim . Sonra krokodilin üstündeki yalıtkan kılıfı çıkardım. Sonra kablo telini sıkıcı tutan tırnaklar var onu hafiçe açıp uzun kablo telini bağlayın tekrar sıkın. Ben lehim yaptım , zannediyorum sıcak silikon sıksanızda tutabilir.

arkadaşlar ben makey seti alacam ama fiyatlar çok değişken, kablo sayısı farklı mı oluyor setlerde, her satış bilgisinde kablo sayısı yazmıyor. Siz hangi siteden almamı önerirsiniz?

https://learn.sparkfun.com/tutorials/ma ... nced-guide
arkadaşlar bu sayfada arduinoyu makey ile haberleştirme var bir türlü yapamadım yüklerden hata veriyor arduino ino programı daha yapabilen varmı
1. makey için sparkfun kart tanıtıldı arduino programında
2. com bağlantısı ve kart bağlantısı tamam

/* Düzelttim arkadaşlar Makey kitinin tüm kablo bağlantılarını söktüm ardından
kurulum dosyasında KEY_RETURN satırını ekleyip karta yükleme yaptım oldu */

Geri