MAKS (Mersin Akıllı Kilit Sistemi) Hakkında Yardım

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar,
Faz-2 tahtalarımı win 10 ile imajlayıp bu programı kullanmak istiyorum. Bir tane sınıfta denemesini yaptım ama sorularım olacak.

Öncelikle programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürler. Fakat programın kurulum aşamasında kullanılan yöntemi tam anlayamadım. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Anahtarolustur.exe isimli dosyada bir anahtar oluşturuyoruz ve ekte de eklediğim üzere yönergede bu şifreyi unutmayın çünkü kurulum.exe'yi çalıştırdığınızda lazım olacak diyor. Ancak tahta'da kurulum.exe'yi çalıştırdığımda hiç bir şifre istemedi.

Bu durumda kurulum.exe ile anahtarolustur.exe arasında veri aktarımı nasıl yapılıyor ki benim oluşuturduğum anahtarla tahtayı açamadım.

Yine yönergede şifreyi bir kez girdikten sonra gri kalacak ve bir daha girmenize gerek kalmayacak gibi bir şey yazıyor. Ama her seferinde şifre girmek gerekiyor. Şifreden kaynaklı mı sorun oldu?

Sonuç olarak kurulum.exe'yi tahtaya kurdum ve program çalışıyor. Fakat öğretmenler odasında anahtarolustur.exe ile usb belleğe anahtar attığımda tahtayı açmadı.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    80.2 KB · Görüntüleme: 203
  • 2.png
    2.png
    88.1 KB · Görüntüleme: 186
Ben bu videoya bakarak yaptım bir sorun olmadı direkt kurulum yaptım sonra şifreyi girdim USB için tamam

atak , maks. iki programı da kullanan arkadaşlar hangisini tavsiye ediyorsunuz.artıları eksilerini paylaşır mısınız

Programda bir sıkıntı var sanırım atak harici kullandiginiz kilit programı var mı arkadaşlar

MAKS programı ile ilgili net framework hatası alıyorum ayrıca programı kaldırmaya çalıştığımda da bilgisayar yeniden başlıyor normalde kilit ekranı da gelmiyor ama programı tekrar kurmak istediğimde bu bilgisayarda kilit programı aktif diye uyarı alıyorum. Böyle bir problemle karşılaşan var mı acaba

Programda bir sıkıntı var sanırım atak harici kullandiginiz kilit programı var mı arkadaşlar
Ben e kilit programını 3 yil kullandım hocam eski okulumda. Ataktan sonra çok memnun kalmıştım. Hem çocuklar aşamıyor hem de öğretmenler ister flash bellekle ister barkod kullanarak telefonla açabiliyorlardı. Yeni atandığım okulda herhangi bir kilit yok. E kilit programının güncelini tekrardan deneyip kurmayı düsünüyorum.

merhaba hocalarım , maks da ara ara şöyle bir problem yaşıyorum nedeni ne olabilir , flashı akıllı tahtaya taktığı zaman öğretmen açılıyor fakat neye dokunsa ekran kararıyor kapatıp açınca düzeliyor fakar ana nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim :)

Maksı kurarken akıllı tahtayı administator hesabıyla mı açmamız lazım ? Akıllı tahtalarda atak kurarken böyle bir sorun yaşadım da... yönetici hesabına gerek yoksa maks kurabilirim

Mobil anahtar IOS'larda kullanılamıyor mu? Bir de anahtarların hepsini tahtalara kurulum yapmadan önce mi belirlemek lazım? sonradan öğretmen gelince tekrar hepsine tanıtmak mı gerekiyor? Kullanan arkadaşlar biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirse çok sevinirim.
E kilit'i mi MAKS'ı mı tavsiye edersiniz.

Maksı bu hafta ilk defa kurdum. Memnun kaldım. Ataktan daha iyi...
Maks kurmak için bilişimruhunun sitesinden faydalanın hocam

Maks kurdum ancak anahtar flashı ne yaptıysam okumadı tahta . Ayrıca kaldırma flashını da okumuyor . Kısacası tahta kilitlendi kaldı . Tek çözşm imaj demeyin lütfen

Bir de bu şifre kısmını biz kendimiz belirlediğimiz bir şifre koymuyor muyuz . Yukarıdaki videoda arkadaş şifreyi benden alın demiş

Hocam bende akıllı tahtalarda kullanıyorum. anahtar oluşturdan şifre oluşturduktan sonra kurdunuz değil mi?
şifre işlemi çok önemli hocam. Şifre işlemini iyi yaparsanız kullanımı stabil.
Maks ı nereden indirdiniz hocam belki şifresi ayarlanmış bir dosyadır.
Mersin sayfasından indirdim hocam . Önce anahtar oluşturdum kendi PC de . Sonra tahtaya kurdum . Ancak USB açmıyor malesef tahta kilitli kaldı

Hocam bende akıllı tahtalarda kullanıyorum. anahtar oluşturdan şifre oluşturduktan sonra kurdunuz değil mi?
şifre işlemi çok önemli hocam. Şifre işlemini iyi yaparsanız kullanımı stabil.
Maks ı nereden indirdiniz hocam belki şifresi ayarlanmış bir dosyadır.
Ayrıca ben bu 2 program birbiri ile bağlantıyı nerden kuruyor anlamış değilim. Çünkü tahta kurulumunda şifre fln sormuyor . Şifreyi sadece anahtar oluşumunda kullanıyoruz . Mantığını oturtamadım

"Şifre girişini yaptıktan sonra “Şifreden Çık” derseniz kullandığınız şifre geçersiz olacaktır ve
Etkileşimli tahtalarda kurulumda veya Anahtar oluşturmada hatayla karşılaşabileceksiniz. Bu
nedenle şifreyi değiştirmeyecekseniz “Şifreden Çık” demeyiniz. Programı kapatmak için Aşağıdaki
Resimde görüldüğü gibi “X” i kullanınız."

Programı kurarken burası önemli hocam.

"6) Şifre giriş işlemini bir defa girmemiz Etkileşimli Tahtalara kurulum için yeterlidir(Şifreden Çık
yapılmazsa). Şifre giriş işleminin ardından şifre o klasöre kaydedilmiş olacak ve o klasörle kurulum
yapılan bütün Etkileşimli tahtalarda aynı şifre geçerli olacaktır."

Şifre işlemini klasör içine kaydediyor hocam. Bu şekilde bağlantı sağlıyor. Şifre oluşturduktan sonra dosyayı winrar ile sıkıştırıyorum. Bir hata olursa yedek olması için.

Hocam merhaba bi yardımcı olur musunuz

Hocam bilişimciruh sitesindeki videoyu takip edin ve dediği gibi şifreyi almak için instagramdan kendisine yazın. Geri dönüş yapıyor. Kendi dediği yerden maks indirin. başka yerden indirilen maks olmuyormuş. ve dedği şifre ile anahtar oluşturun
Bu videoyu kastediyorum. Açıklama kısmındaki maksı indirin ve videoda ne deniyorsa yapın hocam. şifreyi almak için instagram hesabına mesaj atın

Geri