maksimum ek ders saati

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba meslek lisesinde alan şefiyim 26 saat alıyorum hafta sonu açık lise 10 saat dersim var başka okuldan teklif geldi boş ders varmış ordan 10 saat alabilirmiyim 26+10=36 alıyorum zaten haftalık başka okuldan en fazla kaç saat derse girebilirim

Açık lise hesaba dahil etmeye gerek yok onu +10 gibi düşünmek lazım.
Bir alan şefi 34 saat ders + 10 saat ekz olmak üzere 44 saat yapabilir. Sizinki 26 saat ise +8 saat daha derse girilebilir.

26 saat alıyorum dediginiz ek ders ise zaten şefin alabileceği üst sınırdasınız. +10 saat de açık liseden alıyorsanız. Max. Sınıra ulaşmış olursunuz alamazsınız.

Bu girdiğiniz 26 saat fiili ders mi ek ders mi ek dersse doldurmussunuz zaten dersinizi..+ 10 eder 36

tam anlaşılmadı zaten ben koordinatörlük+10 saat şeflik+2 saat kulüp=26 saat alıyorum maksimum alacağı zaten şefin 26 saat haftasonuda 10 saat açık lise derslerine giriyorum başka okuldan ders kaç saat alabilirim onu sormuştum

Yalnız şeflerin klup ve rehberlikten 2 saat almaması gerekir orada bı hata var...

Kulüpten sınıftan ek ders alınmaz. Derslerinizi acik şekilde yazarsanız daha sağlıklı bilgi verebiliriz.

o zaman şöyle söylim şefin alacağı maksimum 26 saat bunun yanına 10 saat açık lise alıyorum başka okuldan kaç saat ders alma hakkım var şefler maksimum 46 alıyorsa 10 saat daha alabilirim o zaman

20 saat maaş+24 saat ücret+3 saat DDH+2 saat rehberlik yada kulüp + 10 saat açık lise dersi ile;

TOPLAM: 39 saat ek ders alır.

Atölye yada alan şefi ise 37 saatte kalır.

tam anlaşılmadı zaten ben koordinatörlük+10 saat şeflik+2 saat kulüp=26 saat alıyorum maksimum alacağı zaten şefin 26 saat haftasonuda 10 saat açık lise derslerine giriyorum başka okuldan ders kaç saat alabilirim onu sormuştum
Hocam o 2 saat kulüp olamaz. 10 a 1 den 2 saat derse hazırlık gelir. Odur bu 2 saat.
Olması gereken :
20 maaş + 10 şeflik egz. + 14 işletme +2 derse hazirlik = 26 saat ücret alır .20 saat maaş karşılığı ile toplam 46 saat. Şefin alabileceği Max. Bu
Açık lise veya farklı bir kurs vb max + 10 daha alabilir. Baska da alamaz hocam. Zaten üst sınırdasınız. Başka okul da olsa alınamıyor.

o zaman şöyle söylim şefin alacağı maksimum 26 saat bunun yanına 10 saat açık lise alıyorum başka okuldan kaç saat ders alma hakkım var şefler maksimum 46 alıyorsa 10 saat daha alabilirim o zaman
Hocam o 46 saat 20 saat maaş karşılığı ile birlikte toplam alacağı ders yükü
Yanı 20 maaş +26 ucret= toplam 46 saat.

Meslek Lisesinde 20 saat zorunlu maaş karşılığı doldurduktan sonra, Şeflik + Koordinatörlük + 2 alfa (20 saat maaş karşılığı için) + girilen dersler toplamı 27 saat geçemez.
sonuç 20 saat maaş karşılığı + 27 saat ek ders şefler alır. Şef olmayanlar 29 saat ek ders alır.
sadece ek ders toplamda 40 saat geçemez. hangi okuldan olursa olsun haftada 40 saat ödenir toplamda. maaş karşılığı 20 saat hariç.

Hocam o 2 saat kulüp olamaz. 10 a 1 den 2 saat derse hazırlık gelir. Odur bu 2 saat.
Olması gereken :
20 maaş + 10 şeflik egz. + 14 işletme +2 derse hazirlik = 26 saat ücret alır .20 saat maaş karşılığı ile toplam 46 saat. Şefin alabileceği Max. Bu
Açık lise veya farklı bir kurs vb max + 10 daha alabilir. Baska da alamaz hocam. Zaten üst sınırdasınız. Başka okul da olsa alınamıyor.
Meslek Lisesinde 20 saat zorunlu maaş karşılığı doldurduktan sonra, Şeflik + Koordinatörlük + 2 alfa (20 saat maaş karşılığı için) + girilen dersler toplamı 27 saat geçemez.
sonuç 20 saat maaş karşılığı + 27 saat ek ders şefler alır. Şef olmayanlar 29 saat ek ders alır.
sadece ek ders toplamda 40 saat geçemez. hangi okuldan olursa olsun haftada 40 saat ödenir toplamda. maaş karşılığı 20 saat hariç.
ek ders toplamda 40 saat ödenir demişssiniz ben 36 alıyorum o zaman en fazla 4 saat alabilirim

ek ders toplamda 40 saat ödenir demişssiniz ben 36 alıyorum o zaman en fazla 4 saat alabilirim. Evet hocam 4 saat daha ek ders alabilirsiniz.

Olayı bilmece haline getirmeden acikca derslerinizi yazın buraya, doğru cevap verelim.

dışardan ders alabilirmiyim peki buna göre diğer arkadaş 46 alabilir yazmış

46 yazan maaş karşılığı ile birlikte hatta içi alınabilecek fuul sayıdır, bundan 20 maaş için düşülür 26 saat ek ders alınır. Açık lise dersi ekstra olarak varsa diyelim 10 saat te oradan gelir 36 eder ve açık lise dersi için 10 saate 1 saat ders dışı hazırlık eklenir ve 37 saat ücret alınır ve bu sondur ders olarak bunu gecemezsiniz.

Hocam bir meslek öğretmeni toplam 44 saate kadar ders alabilir. Bunun 20 saati maaş karşılığıdır. Kalan 24 saat de ücret. Bunun üzerine kulüp ve 10 a 1 den gelenler eklenir. Şefseniz kulüp ve sınıf ödenmediği için 2 saat 10 a 1 den alırsınız ve toplamda 46 saatimiz olur. Bunun 20 saati maaş karşılığı kalan 26 da ücrettir. Bunun üzerine normal orgun öğretimde çıkamazsınız. Açık lise veya meslek kursu vb de + 10 saati aşamaz.

Eğer şef isen sınıf ve klüpden ücret alamazsın verildiyse de fahri yaparsın.
Toplam o bu diye kafanı karıştırma.
1. Her fiili girien 10 saate 1 saat vardır. Acık lisede girdiğin dersler dahil. Yani 20 saat normal 10 saatte acık lise ise 30 olacagından 3 saat ddh alırsın.
2. 44 saate kadar maksimum dolduracagından dolayı 14 saat koordinatörlük alırsın. Açık liseye girmeseydin 46 saatte kalacaktın. Fakat, 10 saat açık liseye giriyorsan eğer 44+3+10=57 saat alırsın.
3. 3 saatte nöbetten alırsın.
4. +10 nun dışında alamayacagında dolayı başka okulda giremezsin.
5. Eğer egzersiz yapıyorsan olarak +6 saat alabilirsin. Hepsine ek olur. 57+6=63 iyi bir saat.
6. Ayrıca yatılı okullardaki nöbet ücretleri ayrı ek oluyor.
7. Bunların dışında Önceden umem tarzı kurslar vardı onlardan olsaydı, kalemi farklı oldugundan alıyordun. Fakat ek ders olarak giremezsin. Başka açık bir yol varsa bilemem benim bildiğim yok
Kısaca başka okulda ders olarak 10msaatin üstüne giremezsin.

Eğer şef isen sınıf ve klüpden ücret alamazsın verildiyse de fahri yaparsın.
Toplam o bu diye kafanı karıştırma.
1. Her fiili girien 10 saate 1 saat vardır. Acık lisede girdiğin dersler dahil. Yani 20 saat normal 10 saatte acık lise ise 30 olacagından 3 saat ddh alırsın.
2. 44 saate kadar maksimum dolduracagından dolayı 14 saat koordinatörlük alırsın. Açık liseye girmeseydin 46 saatte kalacaktın. Fakat, 10 saat açık liseye giriyorsan eğer 44+3+10=57 saat alırsın.
3. 3 saatte nöbetten alırsın.
4. +10 nun dışında alamayacagında dolayı başka okulda giremezsin.
5. Eğer egzersiz yapıyorsan olarak +6 saat alabilirsin. Hepsine ek olur. 57+6=63 iyi bir saat.
6. Ayrıca yatılı okullardaki nöbet ücretleri ayrı ek oluyor.
7. Bunların dışında Önceden umem tarzı kurslar vardı onlardan olsaydı, kalemi farklı oldugundan alıyordun. Fakat ek ders olarak giremezsin. Başka açık bir yol varsa bilemem benim bildiğim yok
Kısaca başka okulda ders olarak 10msaatin üstüne giremezsin.
Benim de anlatmaya çalıştığım buydu. Tamamen doğru ve tam açıklamış hocam.

Benim de anlatmaya çalıştığım buydu. Tamamen doğru ve tam açıklamış hocam.
yani maksimum ek ders doldurmuşum ders alamam ben bir öğretmene haftada en fazla 40 saat ek ders yazılır diye biliyordum tabi nöbet egzersiz pansiyon nöbeti vs ayrı bu 40 saatin içinde açık lise dahil mi dahilse ben 15 koordinatörlük+10 şeflik+1 (10 a1 den )=26 bide 10 açık lise toplam 36 saat +3 saat nöbet toplam 39 saat ek dersim olacak başkada ders alma hakkım kalmıyor anladığım kadarıyla ama nöbet ayrı ise 36 saat alıyorum en fazla 40 saat yazılıyorsa 4 saat daha alamazmıyım

yani maksimum ek ders doldurmuşum ders alamam ben bir öğretmene haftada en fazla 40 saat ek ders yazılır diye biliyordum tabi nöbet egzersiz pansiyon nöbeti vs ayrı bu 40 saatin içinde açık lise dahil mi dahilse ben 15 koordinatörlük+10 şeflik+1 (10 a1 den )=26 bide 10 açık lise toplam 36 saat +3 saat nöbet toplam 39 saat ek dersim olacak başkada ders alma hakkım kalmıyor anladığım kadarıyla ama nöbet ayrı ise 36 saat alıyorum en fazla 40 saat yazılıyorsa 4 saat daha alamazmıyım

10a 1 den 1aliyorum yazmissiniz neden 1. Siz maaş karşılığı kaç saat derse giriyorsunuz? Burada eksik bilgi veriyorsunuz.

Geri