maksimum ek ders saati

Kodla Büyü
hocam 5 öğretmeniz 20 saat altı derse girecez bu sene ben şeflikten dolayı dolduruyorum diğerleri ek dersleri sadece koordinatörlük var

Bakın olay zaten burada maaş karşılığını doldurmadan başka okulda bile derse görseniz ek ders alamazsınız. Alabileceğiniz İşletme + ekz(10saat) budur. Seflik ten dolayı doldurma diye bir şey yok, şeflik maaş karşılığı sayılmaz direk ekders.

yani maksimum ek ders doldurmuşum ders alamam ben bir öğretmene haftada en fazla 40 saat ek ders yazılır diye biliyordum tabi nöbet egzersiz pansiyon nöbeti vs ayrı bu 40 saatin içinde açık lise dahil mi dahilse ben 15 koordinatörlük+10 şeflik+1 (10 a1 den )=26 bide 10 açık lise toplam 36 saat +3 saat nöbet toplam 39 saat ek dersim olacak başkada ders alma hakkım kalmıyor anladığım kadarıyla ama nöbet ayrı ise 36 saat alıyorum en fazla 40 saat yazılıyorsa 4 saat daha alamazmıyım
Hocam açık lise 10 saat olarak ayrı orgun öğretim 24+derse hazırlık ayrı. Toplam 40 saat olacak diye bir durum yok. Ayrı ayrı her birinde max. Sayıya ulaşmışsınız. O yüzden alamazsınız. Almak istemeniz doğal ama sözünü ettiğiniz durumda almanız mümkün görünmüyor.

arkadaşlar benim de bir sorum var:

alan şefiyim öncelikle ve maaş karşılığını doldurmuyorum.

girdiğim fiili ders: 14 saat
alan şefliği : 10 saat
işletme: ?

buna göre en fazla kaç saat işletme alabilirim ve kaç saat ek ders yazılır?

(10 saat şeflik + 1 saat planlama + ? İBE = ? )

Meslek lisesinde buyuksehirin merkez ilcelerinde 20 saata kadar işletme alabilirsiniz, yoksa 16 saate kadar işletme alabilirsiniz.
Aldığınız işletme + 10 ekz + 1ddh = Toplam alacağınız ekders olur.

bölüm şefi, 20 si maaş karşılığı 20 si zorunlu 4 ü de isteğe bağlı olmak üzere 44 saat ders alır.
bu derslerden fiili olanlara göre ek ders hesabı değişir. Misâllerle anlatalım:
1- fiilen girdiği ders saati: 20
Şeflik: 10
Koordinatörlük: 14 olmak üzere toplam 44 saat ders var. Ek ders hesabı: 10 şeflik + 14 koord. + 2(ddh)= 26 saat
2- fiilen girdiği ders saati: 32
Koordinatörlük: 2 olmak üzere toplam 44 saat ders var. Ek ders hesabı: 10 şeflik + 14 koord. + 3(ddh)= 27 saat
3- fiilen girdiği ders saati: 18
Koordinatörlük: 14 olmak üzere toplam 42 saat ders var. Ek ders hesabı: 10 şeflik + 14 koord. + 1(ddh)= 25 saat
Burada dikkat edilmesi gereken
1- 24 saatten fazla ekders alınamayacağı(ddh hesaba sonra katılır)
2-Maaş karşılığı(20 saat) kadar derse giremeyen(17 saat gibi) bir şefin koordinatörlük saati 46(veya 47 veya 44)-(maaş karşılığı ders saati+şeflik)= şeklinde ise hatalı hesap var demektir.
Burada aranacak tek husus ek ders saati sayısının her halükârda 24 ü geçemeyecek olması.

işletme: ?14 saat olacaktır. şeflik + koord = 24 olacağı için siz 25 saat ek ders alırsınız(10 şeflik + 14 koord. + 1(ddh)= 25 saat)

arkadaşlar benim de bir sorum var:

alan şefiyim öncelikle ve maaş karşılığını doldurmuyorum.

işletme: ?

buna göre en fazla kaç saat işletme alabilirim ve kaç saat ek ders yazılır?

(10 saat şeflik + 1 saat planlama + ? İBE = ? )

Hocam yukarıda açıklama yapmıştım.
Teknik öğretmenler ddh, nöbet gibi fazlalıklar hariç Maksimum 44 saat alıyoruz.
Buna göre,
44-10-14=20 saat koordinatörlük alabilirsin demek oluyor. 20koort+10şef+1=31 saat ücret alırsın.
Fakat büyükşehirde isen sıkıntı yok. Ama büyükşehirde değil isen 16 saat alabileceğin için
10+14+16+1ddh=41 saat olur. Bundan dolayı Ücret kısmı 10+16+1=27 saat ücretiniz olur.
Not. Tabi bunlar hesaplanırken ögrenci sayıları ve grupları yeter olan koordinatörlük hesabı için. Biliyorsunuz günlük 8 saat ücret verilir. 2 işletmen vardır coook uzak dersin 20 saat alırım dersin olmaz, alamazsın. İdareyle uygulamanız önemli. Kişi başı 4, 5 işletme düşmeli ki tam koortlük alabilesiniz.
Tabi bu ücretlere nöbette eklenir.

Ya hocalarım yapmayın Allah aşkına; atölye laboratuvar öğretmeni 44 saatten fazla ders alamaz( girdiği fiili derslere göre ddh değişir)
yukarı yaptığımız izahta hata olduğunu düşünüyorsanız söyleyin.

Teknik Öğretmen: 20 saat maaş karşılığı girer,
Bunun yanında 24 saat derse de girer veya koordinatörlük, bakım onarım şeklinde de alabilir.
20+24(ders ise)+3(yandan gelir)+2(Rehberlik veya kulüp-şef değilse)+10 saat açık lise alabilir+3 saat nöbet alır+6 saat ise ders dışı egzersiz açabilir(%5 meselesi baz alınarak)=68 saat
Yada
Şef Değilse;
28 saat ders +16 saat koordinatörlük+2 saat yan+10 saat açık lise+1 açık lise yan+3 nöbet+6 Egzersiz(%5 meselesi baz alınarak)+2 saat (Rehberlik veya kulüp)=68 saat (Maks alır)
Şef ise;
20 saat ders+14 saat koordinatörlük+2 saat yan+10 saat açık lise+1 açık lise yan+3 nöbet+6 Egzersiz(%5 meselesi baz alınarak)+10 saat bakım onarım=66 saat (Maks alır)
Atölye Şefi İse
22 saat ders+16 saat koordinatörlük+2 saat yan+10 saat açık lise+1 açık lise yan+3 nöbet+6 Egzersiz(%5 meselesi baz alınarak)+6 saat bakım onarım=66 saat (Maks alır)

Arkadaşlar cevaplar icin hepinize teşekkür ederim. Okul Büyükşehir sınırları içinde ve işletme havuzu yeterince var. O konularda sıkıntı yok yani.

fakat kafam iyice karıştı. Hala tam emin olamadım.
(Not okulda açık lise, kurs vs yok. Sadece kaç saat işletme alabileceğimi merak ediyorum )

Bir alan şefi. 20 saat veya altında derse girdiği müddetçe en fazla 14 saat koordinatörlük alabilir. 10 saat de şeflik ten alır, toplam 24 saat ücret alınabilir.
20 den fazla girdiği her ders saati koordinatörlüğünden götürür.
Çünkü bir teknik öğretmen, şef olsun ya da olmasın en fazla 24 saat ek ders görevi alabilir.
Hiç derse girilmese bile alınabilecek koordinatörlük ve şeflik görevi ek dersi toplamı 24 ü geçemez.
Bir alan şefine 15 saat koordinatörlük verilmesi yanlış bir uygulamadır.
Kesin bilgidir yayalım.

Hocam maaş karşılığının üzerine toplamda 24 saatten fazla ücret alamazsınız. 10 saat egzersiz varsa 14 saat koord. Ile 24 saat olur. Maaş karşılığı 14 diye 20-14=6 saat daha koord. Alma şansınız yok. Kesin bilgi alabileceğiniz koord. 14 saat.
Ücretiniz de 10 egz+ 14 koord+ 1derse hazirlik=25 saat ücret.

[QUOTE="bach-tr, post: 1797370, member: 8700"
Buna göre,
44-10-14=20 saat koordinatörlük alabilirsin demek oluyor. 20koort+10şef+1=31 saat ücret alırsın.
[/QUOTE]
Hocam bu bilgide bir hata var. Maaş karşılığı ile ücreti karıştırmamak lazım. 20+24 Ayrı ayrı hesaplanacak. Maaş karşılığını doldurmadığı kısmına ücret yazılmaz.

Hayırlı işler! 18 saat alıyorum. Bizim okulda, hiç alamayan arkadaşlarda çok...

Hocam maaş karşılığının üzerine toplamda 24 saatten fazla ücret alamazsınız. 10 saat egzersiz varsa 14 saat koord. Ile 24 saat olur. Maaş karşılığı 14 diye 20-14=6 saat daha koord. Alma şansınız yok. Kesin bilgi alabileceğiniz koord. 14 saat.
Ücretiniz de 10 egz+ 14 koord+ 1derse hazirlik=25 saat ücret.
Bana da doğrusu bu gibi geliyor yonetmelige de baktım bu doğrultuda

Bu kadar basit bir hesap niye bu kadar karışır hiç anlamam. 20 saat zorunlu maaş karşılığı, üzerine en fazla 24 saat ek ders.

Diğer okul ve kurumlarda ders görevi
MADDE 26- (1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar bakımından haftada 10 saati geçemez.
(2) Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.

http://www.ozkansoft.com/?download=668

Bu kadar basit bir hesap niye bu kadar karışır hiç anlamam. 20 saat zorunlu maaş karşılığı, üzerine en fazla 24 saat ek ders.

hocam genelde herkes, en azından benim okulumdaki eski meslekçiler, alınacak ders yükünü 47 saat üzerinden gördükleri için işler bu noktaya geldi.
şimdi durumun öyle olmadığını onlara anlatmaya çalışıyorum.

[QUOTE="bach-tr, post: 1797370, member: 8700"
Buna göre,
Hocam bu bilgide bir hata var. Maaş karşılığı ile ücreti karıştırmamak lazım. 20+24 Ayrı ayrı hesaplanacak. Maaş karşılığını doldurmadığı kısmına ücret yazılmaz.[/QUOTE]

Zaten ayrı. Koordinatörlük ve şeflik tamamen ücrettir.

Pansiyonu olan bir okulda öğrenci sigorta ve maaşlarından sorumlu teknik müdür yardımcısı 12 saat derse girerse kaç ek ders alır ? @bilisimmeslek @kendir_li
Pansiyonu bilmiyorum ama normal müdür yard. 20 saat yönetim görevi alır. 12 saatin 6 si maaş karşılığı kalan 6 si da ücret oluyor. 20+6=26 Saat alıyor. 3 de nöbet alıyor bildiğim kadarıyla. 29 eder. 2 saatte ikili öğretim olan okulda görevleyseniz alıyorsunuz. O da varsa 29+2=31 eder. Yoksa 29 diye biliyorum. Ama dediğim gibi pansiyon kısmını bilmiyorum.

Pansiyonu bilmiyorum ama normal müdür yard. 20 saat yönetim görevi alır. 12 saatin 6 si maaş karşılığı kalan 6 si da ücret oluyor. 20+6=26 Saat alıyor. 3 de nöbet alıyor bildiğim kadarıyla. 29 eder. 2 saatte ikili öğretim olan okulda görevleyseniz alıyorsunuz. O da varsa 29+2=31 eder. Yoksa 29 diye biliyorum. Ama dediğim gibi pansiyon kısmını bilmiyorum.

Bende hocamın dedigi gibi biliyorum, pansiyon işinde farkli ucreti sanirim pansiyondan sorumlu olan müdür yardımcısı alıyor.

soruyu soran arkadaş..

kardeş 20 kere sormuşlar sana hiçbirine cevap vermemişsin. olayı karma karışık bir hale getirmişsin.. bende bir kez daha sorayım..

1-kaç saat yüzyüze derse giriyorsun. yani kaç saat öğrencinin karşısıa geçip sınıfta ders anlatıyorsun. bunu yaz... (aldığın ek ders sayısını değil)
2-bölüm şefisin sanırım doğrumudur?
3- bölüm şefi kulüp-sınıf rehberliği ücreti almaz alıyorsan hatalı zaten..

Geri