Mardin Dumlupınar İlköğretim Okulu Yeni Web Sitesi

Kodla Büyü

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

• Mükemmel

Oy: 9 45.0%
  • Çok Güzel

Oy: 6 30.0%
  • Güzel

Oy: 4 20.0%
  • İdare Eder

Oy: 0 0.0%
  • Kötü

Oy: 1 5.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
ahmetfx' Alıntı:
Siteyi düzenlememe yardımcı olduğun için teşekkür ederim öncelikle.
- Bence birkça duyuru daha ekleyince duyurular kısmı daha hoş duracaktır. Şimdilik boş gibi gözükebilir.
- Anasayfadaki galeriyi büyütmem ve daha fazla resim eklemem hem anasayfanın yüklenmesini uzatacak hem de anasayfa foto galerisi gibi gözükecek. Bu yüzden bunu şimdilik denemeyi düşünmüyorum.
- FLA dosyasına gelince; eğer bir şablonda yer alırsa bu menu; ileride birkaç sitenin aynı şekilde tasarıma sahip olmasına neden olacak ve bence hoş olmayacaktır. Siteleri birbirinden ayıran en önemli özelliği ve çekiciliği tasarımıdır bence. O yüzden FLA dosyası için kusura bakmazsın umarım.

Yorumların için tekrar teşekkür ederim.
..
- duyurular kısmı için bir tavsiyeydi sadece ileride tekrar istediğiniz şekilde düzenlersiniz. benimki sadece şu an için geçerli bir öneriydi.

- anasayfadaki galeri kısmında yanlış anlaşıldım sanırım. benim dediğim resim eklemek değil swf dosyasının genişlik (WEIGHT) değerini arttırmak. yani galeriyi duyurular kısmını da içine alacak kadar genişletmek.

- fla dosyasına gelince. tamamen sizin tarafınızdan hazırlandığı için tercihinize saygı duyuyorum. tasarım konusunda haklısınız siteleri çekici kılan en önemli unsurdur. benimkide bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardım etme çabası sadece :D

ahmetfx' Alıntı:
Symbianshare.com web sitem için hazırladığım ve şu anki menüden önce kullandığım bir Flash menüyü fikir verme açısından yazıyorum:

http://dumlupinar.0fees.net/menu1.swf
..
hocam siteniz FREE bir hosting şirketinde olduğu için link açılmıyor
..
http://4sql.net/notify/2.php
..
bu uyarı sayfasını alıyorum. aynı uyarıyı sitenizdeki bazı linklerde de alıyorum. bence bir an önce hosting alın.

Linke tıklamak yerine kopyalayıp adres satırına yapıştırınca çalışyı bende :)

Bitirince burada paylaşırsanız sitenizin adresini yorum yapar ve yardımcı olabilirim.

Siteye basit bir ziyaretçi defteri oluşturdum. MEB php desteklemediği için sanırım frame ile dışardan çağırmak zorunda kalacağım yayınlamaya başlayınca..

ahmetfx' Alıntı:
..
Ellerine sağlık hocam. sonunda gerçek domain e geçmeniz iyi olmuş. yine en uzun yorumu ben yapacam sanırım :D bildiğin üzere bunları seni eleştirmek için yada yaptığın işi küçümsemek için değil daha güzelini yapmanda bir faydam olur belki diye yapıyorum.
..
İLİMİZ
GENEL BİLGİLER çok güzel üstteki resim iyi olmuş, yazılar iki yana hizalayınca daha güzel görünüyor
TARİHÇE sayfasınıda da ilin eski bir resmini başa genel bilgilerdeki gibi ekleyip İKİ YANA HİZALA dersen çok daha güzel durur
ULAŞIM sayfası güzel metin hizalamaları yapılmış, belki düz metin olması yerine tren garı ve otogar resimleri de eklersen daha estetik durabilir.
FOTOĞRAF GALERİSİ ... 404 ERROR verdi.. ie8 ve ffox 3.5.7 ikisinde de
İLİMİZ GÖRÜŞLER ... 404 ERROR verdi.. ie8 ve ffox 3.5.7 ikisinde de

OKULUMUZ
GENEL BİLGİLER kısmı metin düzenlemesi yapılınca çok daha güzel durmuş. keşke düz yası olması yerine yazının soluna yada sağına okulun 2-3 tane eski - yeni küçük resmini ekleseydin. daha estetik durur gibi geliyor.
MİSYONUMUZ .. güzel
VİZYONUMUZ .. güzel
DEĞERLERİMİZ .. güzel
BAŞARILARIMIZ .. ... 404 ERROR verdi.. ie8 ve ffox 3.5.7 ikisinde de

KADROMUZ
Hocam bu kısmı TEK SAYFA şeklinde hazırladığınız için BENCE okulumuz kısmına dahil edin. üst menüde de farklı bir şey kullanabilirsiniz bunun yerine.
Ya da SAYFALARA AYIRIN. Zira tek sayfa olduğu için soldaki bağlantıların pek bir önemi kalmıyor. Birde DEMET SEVEN öğretmenimin resmini değiştirirseniz çok güzel olur. resim biraz tahrip olmuş. bu şekilde biraz vampirvari bir görünüşü var resmin.

E - PANO
Daha öncede konuştuğumuz gibi bu kısmın içeriği zamanla güncellenecektir. fakat YARIŞMALAR ve ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI kısmı hiç açılmıyor. (... 404 ERROR verdi.. ie8 ve ffox 3.5.7 ikisinde de) bu sayfaları en azından HAZIRLANIYOR şeklide bir sayfaya bağlamanız daha güzel olur.

GALERİ
Bu kısım gayet sade ve güzel. Çok doğru bir galeri tercih etmişsiniz. iframe içinde açmanız da ayrı bir güzellik katmış.

İLETİŞİM
Bu kısma da keşke okulun küçük bir resmi, basit bir kroki yada google maps den küçük bir resim ekleseniz. boşluklar dolunca daha estetik duracağı düşüncesindeyim.

ZİYARETÇİ DEFTERİ
Gayet sade ve güzel görünüyor. ama ilk sayfa dolduktan sonra görünüşüne bakmak gerek. ama şu haliyle güzel görünüyor

BAĞLANTILAR
Soldaki MEB ve diğer bağlantılar hala AYNI sayfada açıyor. hocam fonksiyonla halledemiyorsanız bence DÜZ BAĞLANTI verin gitsin. bu kadar kasmanıza gerek yok.

BANNER
Sanırım düzenlemek için vaktiniz olmadı. görünüş konusunda fikrimi daha önce beyan etmiştim

FOOTER
Sanırım düzenlemek için vaktiniz olmadı. görünüş konusunda fikrimi daha önce beyan etmiştim

Yorumların için teşekkür ediyorum. Ayrıntılı incelediğin için de ayrıca teşekkür ederim. Açılmayan sayfaları için "Hazırlık aşamasında" yazsam fena olmazdı aslında. Zamanla onlar dolacak. Tarayıcılarla ilgili sorun yok, linkler boş şimdilik.

Üst menüde okulun ismini büyük yazmayı denedim güzel durmadı o yüzden tekrar küçülttüm.
Şimdilik ie6 ve ie7 de ufak tefek kayma sorunları var.

Okulumuz, İletişim ve İlimiz kısımlarında dediklerini yapacağım yalnız kadromuz bölümünde ayrı ayrı sayfalara bölmeyi düşünmüyorum. Yandaki sayfa içi linkler gereksiz biliyorum ama oranın boş kalmaması lazım :)

Footer için sitenin en iyi göründüğü çözünürlük ve tarayıcı ismini yazmam güzel olur dediğin gibi. Çünkü ie6 ve 7 ile girenler siteden kaçabilir :)

BaRBaRYaN35' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Sitede gezerken adres http://okulweb.meb.gov.tr/47/01/540330/index.html şekline dönüşüyor. Neden acaba?
.
hocam link verirken ...okulmeb... şeklinde veriyorsan ondan olabilir.
kök dizine göre göreceli olarak link vermediysen o şekilde dene.
hocam ilgisi yok. hakkımda sayfasına link verirken webpasaji.com/hakkimda.php diye mi veriyorsun hakkimda.php diye mi? link verdiğinde adreste ana dizin gözüküyor zaten.

linkleri index.html okulumuz.html şeklinde veriyorum. Bu sorunu (aslında tam sorun sayılmaz) başka hiç bir arkadaşın sitesinde görmedim. Acaba tüm linklerin başına okulun site adresini eklesem mi?

Rüzgara Karşı' Alıntı:
BaRBaRYaN35' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Sitede gezerken adres http://okulweb.meb.gov.tr/47/01/540330/index.html şekline dönüşüyor. Neden acaba?
.
hocam link verirken ...okulmeb... şeklinde veriyorsan ondan olabilir.
kök dizine göre göreceli olarak link vermediysen o şekilde dene.
hocam ilgisi yok. hakkımda sayfasına link verirken webpasaji.com/hakkimda.php diye mi veriyorsun hakkimda.php diye mi? link verdiğinde adreste ana dizin gözüküyor zaten.

evet linkleri verirken sitem.com/sayfa.html şeklinde veriyorum. okul sitesinde DHTML menü kullandık ve alt klasörlerde de aynı menüyü kullanmak için linkleri sitem.com/sayfa.html şeklinde verdik... başta garip gelsede bazen işleri çok kolaylaştırabiliyor :D

Sitede bazı değişiklikler yaptım:
-Galeri bölümünde LightBox kullandım.
-Oyunlar bölümü açtım.
-Mezunlar sayfasında mezun öğrenciler kaydolabiliyor, birbirlerine mesaj gönderebiliyorlar.
-Bannerdaki çiçek resmini değiştirdim.
-Footer resminde sitenin destekledğini tarayıcıları yazdım.
-IE7 sorunlarını çözmek için ayrı küçük bir CSS dosyayısı çağırıyorum.
-E-Pano'yu güncelledim.

Arkaplan'ı sürekli değiştiriyorum, bunu Anneler Günü'nde koymuştum. Yorumunuz için teşekkürler. Başka bir tane bakınayım.

Geri