Masaüstü Arkaplan resmini kilitleme...

Kodla Büyü

rusensahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önce verildi ama bu defa resimli olarak veriyorum... Kolay gelsin...

01co7.jpg

1. Öncelikle Başlat/ Çalıştır komutlarını veriyoruz. Ve Çalıştır'a gpedit.msc komutunu yazıp TAMAM diyoruz.

02dd7.jpg

2. Grup İlkesi penceresi açıldıktan sonra sırası ile Kullanıcı Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Masaüstü / Active Desktop komutlarını tıklıyoruz. Daha sonra "Active Desktop Duvar Kağıdı" komutuna çift tıklıyoruz.

03la0.jpg

3. "Active Desktop Duvar Kağıdı" komutuna çift tıkladıktan sonra karşımıza çıkan pencerede resimde de görüldüğü gibi "ETKİN" bölümünü seçip Duvar Kağıdı adına bir isim veriyoruz...
UYGULA ve TAMAM 'a tıkladıktan sonra işlem bitiyor.

04qs2.jpg

4. Artık Görüntü Özelliklerden Masaüstü sekmesine baktığımızda duvar kağıtlarının pasifleştiğini görürüz. Kolay gelsin...

05wq1.jpg

okulda buna gerçekten ihtiyacım vardı olmadık hayranlıkları olan öğrencilerin masaüstünü değiştirmelerinden kurtuluyorum sonunda :alkis:

hocam bununla arka planı kilitleyebiliyoruz tamam ama,resim üzerine gelip sağ tuşa bastıgımızda çıkan "masaüstü arka plan olarak ayarla" komutunu devre dışı bırakamadığımızdan öğrenci yine istediği resmi koyabiliyor.bu açığa da bir çözümünüz varmı acaba

aydansii' Alıntı:
hocam bununla arka planı kilitleyebiliyoruz tamam ama,resim üzerine gelip sağ tuşa bastıgımızda çıkan "masaüstü arka plan olarak ayarla" komutunu devre dışı bırakamadığımızdan öğrenci yine istediği resmi koyabiliyor.bu açığa da bir çözümünüz varmı acaba
hocam bu yöntemi bende kullanıyorum ama dediğiniz sağ tıkla arkaplan yap olayına gpedit araçları çözüm olmadı bende

aydansii' Alıntı:

:+1: :+1:

socrates_21' Alıntı:
Çözüm, Bilgisayarların koruma kartları...

o güvenlik kartlarını bi çalıştırabilsem olacakta,formatladım pcleri ama çalıştıramadım aktıf gibi görünsede bir işe yaramıyor doğru driverida bulamadım,sitedeki başlıklarıda inceledim ama yok olmadı :eek:

Kullanıcı Yapılandırması / Yönetim Şablonları / denetim masası / göster den duvar kağıdını değiştirmeyi engelli dersen hiç bir şekilde değiştiremez...

herkese KOLAY GELSİN...

tEŞEKKÜRLER ELİNE SAĞLIK..qpedit.msc altında yapılabilen diğer ayarlarıda gözden geçirin arkadaşlar işinize yarar özelliker mevcut.

ctrl+z' Alıntı:
Kullanıcı Yapılandırması / Yönetim Şablonları / denetim masası / göster den duvar kağıdını değiştirmeyi engelli dersen hiç bir şekilde değiştiremez...

herkese KOLAY GELSİN...

denemiştim ben onları da hocam sağ tıkla masaüstü yap deyince yine değişiyordu

paylaşım için teşekkürler hocam. öğrenciler şimdi niyeeeee olmuyoooooooooo niyeee değişmiyoooooooo arkaplan diye soracaklar :lol:

cok fazl a sormayacaklar,çünkü sağ tık masaüstü arka plan olarak ayarla seçeneği ile olayı çözecekler :D :D :D

cok fazl a sormayacaklar,çünkü sağ tık masaüstü arka plan olarak ayarla seçeneği ile olayı çözecekler :D :D :D

yani insanı bıktırıyor çocuklar artık o resmi yükle bu resmi yükle gına getiriyorlar

aydansii' Alıntı:
socrates_21' Alıntı:
Çözüm, Bilgisayarların koruma kartları...

o güvenlik kartlarını bi çalıştırabilsem olacakta,formatladım pcleri ama çalıştıramadım aktıf gibi görünsede bir işe yaramıyor doğru driverida bulamadım,sitedeki başlıklarıda inceledim ama yok olmadı :eek:

Öğretmenim, PC koruma kartınızın ismi nedir, üsünde yazar. Hem sizin PC'ler hangi kampanya dahililnde ve markaları nedir?..MEsela bizimkiler "Vestel_PROMEGA" ve Eğitime %100 Destek Kampanyası dahilinde...Açıklayıcı bilgiler olursa yardımcı olmaya çalışırım.

selamlarımla.

Geri