Masaüstü Simgeleri Gölgeli Sorununa Kesin Çözüm !!!

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba ben KingSkrupellos. Çoktan beri forumda fazla bir şey paylaşamamıştım ve yine devam ediyorum inşallah.
Bugün size Masaüstü simgelerinin arkası gölgeli olduğunda nasıl kaldırılır onu göstericem eğer sorun yaşarsanız bu şekilde çözebilirsiniz.
Bunu birkaç resimle gösteriyim ve çözüme geçelim. Bunun için 5 farklı yöntem göstericem ama mantıksal olarak hepsi aynı yola çıkıyor.
P3OP8v.png

gl9ZdL.jpg

1.YÖNTEM
1- Masaüstünde sağ tıklayın,
2- Özellikler'i tıklayın
3- Gelen pencerede Masaüstü Sekmesini tıklayın
4- Masaüstünü Özelleştir'i tıklayın
5- Gelen pencerede Web sekmesini tıklayın
6- Masaüstü Öğelerini Kilitle'nin işaretini kaldırın.
7- Orada, Web Sayfaları bölümünde Web siteleri varsa işaretlerini kaldırın işte bu kadar .
2. YÖNTEM => Bilgisayarım sağ tık özellikler>gelişmiş>performans ayarla dan bilgisayarım için en iyisini windows seç diyin tamam uygula bu kadar…
3. YÖNTEM => Bilgisayarım sağ tık özellikler>gelişmiş>performans altında
"Masaüstü simgeleri altında gölge göster" ve "Denetim ve öğe animasyonlarını pencere içinde göster" Bu ikisini kaldırdığınızda sorun %100 çözülecektir.
4.YÖNTEM Sadece sağ tık – ekran gelicek – masaüstü özelliştirmeden orada bilinmeyen bir websitesi olabilir onu silin sorun hallolacak.
5.YÖNTEM Masaüstü Sağ tıkla – Özellikler / Masaüstü / Tema

(ilk önce tema değiştirmeniz lazım)
(sonra yeniden aşağıdakine girin)

Masaüstü Sağ tıkla/Özellikler/Masaüstü/Masaüstünü Özelleştir/Web ögesi/ Tablodaki Siteleri silin hepsiniz/Masaüstü Ögeleri Kilitle/ Uygula / Tamam Bu Kadar

( Olay bu kadar basit arkadaşlar . Sorun %100 çözüme kavuşmuş olacak)
Bu yazıyı yazmamın sebebi kendimde oldu ve konuyu açmak istedim. By KingSkrupellos.

Geri