Masaüstündeki office dosyaları siliniyor!!! ACİLLLL

Kodla Büyü

zysimsek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar herkese iyi günler, masaüstüne kaydettiğim word dosyaları kayboluyor, internette çok araştırma yaptım sorunlu olanlar var ama çözüm üreten yok, çözümü bilen varsa acilen cevap verirse sevinirim. Herkese iyi günler...

Dün E-Postalara bir virüs göndermişler. Çalıştırınca office dosyalarının uzantısı değişiyor ve dosya bozuluyor. Eklenen uzantıyı silseniz de çalışmıyor. Sizdeki de aynı sorun galiba.

Bende henüz bir çözüm bulamadım.

Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Denetim masasında klasör seçenekleri başlığında bulunan korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğindeki tiki kaldırıp gizli dosyaları göster Dediğiniz zaman geliyor mı denediniz mi

Dosyaların gözükmesinde sıkıntı yok. Hepsi gözüküyor. Ancak normal uzantılarının sonuna farklı bir uzantı daha ekliyor ve dosyayı bozuyor.

Onu da word programı açıkken dosya ve aç kısmından açınca halledebiliriz belki benim de antivirüs programından dolayı bozulmuştu bazı wordler bu şekilde kurtarabildim

Bu durum, Sality yada yüksek ihtimal benzeri bir solucan (worm ) kardeşim.
İnterneti ağ da kullanan bilgisayarların tümü şu anda enfekte olmuştur.
Ağ kablosunu yada wi-fi ne kullanıyorsan işte pasif bırakarak;
Önce C den vazgeçip :cry: Güncel bir Kaspersky internet security kurmanı ful tarama yapmanı.
ve ağdaki diğer bilgisayarlara da aynı şeyi yapmanı öneririm.
Bence bu daha başlangıç ve başın fena dertte.
Yukarıda saydıklarımın ağ kablosu çekilmiş bir durumda
-format atıldıktan sonra
-kaspersky internet security kurulup, tekrardan ağ kablosu takılıp kaspersky internet security güncelllendikten sonra diğer ağ bilgisayarları dahil full tarama yapılmalıdır.
-Zannımca Solucan bu kendini ağdan kopyalar.Fulll temizlik gerekir.
kurtuluşu zor, ama imkansız değil.

Habib Hocam diyelim bir word dosyası açtım masaüstündeki bir klasörün içine kopyalıyor onda bi sorun yok, masaüstüne kaydettiğimiz zaman yenile deyince word dosyası kayboluyor.

çözen varmı şuan benim de masaüstü kara delike döndü

avast virüsü sildi adına bakmadım ama gizlemiyormuş direk siliyormuş kerata.
gidenlerden geriye hatırası kaldı.
bi ara bi arkadaş almanca avast şifresi dağıtan bi yer bulmuştu n'oldu ki o?

bende de aynı problem var masaüstüne klasör atınca sıkıntı yok fakat dosya atınca dosyalar kayboluyor...??????

mtengin' Alıntı:
bende de aynı problem var masaüstüne klasör atınca sıkıntı yok fakat dosya atınca dosyalar kayboluyor...??????

ögrencı bılgısayarlarından bırınde olmustu sınav haftasına yakın bende aynen klasore kaydetttırdım sonra formatladım

güncel
çözüm bulan var mı?
masaüstündeki dosyaları siliyor. klasör ve kısayollara dokunmuyor kerata

Geri