Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Problem durumu: Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi

Birçok kişinin başına gelmiştir masaüstünde simgelerin yazı altında mavi renkli bir vurgu Olur bundan kurtulmak aslında çok kolaydır. Bu derste bu mavi vurgunun nerden nasıl kaynakladığı ve bundan kurtulma yollarının anlatacağım.

Bundan kurtulmanın iki yolu vardır:

Birincisi bilgisayarım simgesine sağ tıklıyorsunuz ardından özellikler>gelişmiş>performans>ayarlar burdan "En iyi görünüm için ayarla" seçip tamam deyin. Ya da özeli seçin ve aşağıdaki seçeneklerden "Masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan" çekini işaretleyin ve tamam deyin.

İkincisi web sitelerinde dolanırken beğendiğimiz resimleri hemen sağ tıklayıp arka plan olarak belirle dememizdir. Bundan kurtulmakta oldukça basittir. Şimdi anlatıma devam edelim :)

Eğer birinci yöntem sorunumuzu gidermemişse ikinci yöntemi deniyoruz.

Masaüstündeyken boş bir yere sağ tıklıyoruz özellikler>masaüstü>masaüstünü özelleştir>web burada listede bulunan web adreslerini siliyorsunuz ardından tamam deyip çıkın işte bu kadar.

VE SONUÇ:

Daha önce farklı yollardan yapmaya çalışırdım bir daha karşılaşırsam deneyeceğim Teşekkürler Hocam...

Hocam benim başımı zamanında çok ağrıtmıştı çözüm yolunu bulmak için çok uğraşmıştım. Eeeee.... o zaman netimizde yoktu deneme-yanılma yöntemini kullanıyorduk. Bende paylaşayım dedim hem can sıkıntımı gideririm dedim. Ama hala uykum yok o ayrı :D :D

Bu tasarım çalışmalarını gördükçe uykusuzluğun size iyi geldiğine kanaat getireceğiz.. :)

teşekürler öğrenciler hep değiştiriyor nasıl başarıyorlarsa sonrada yardım istiyolardı bende geçiştiriyordum. iyi oldu bu :D

Hocam virüs bulaşmış veya tema programları kullanmışsanız bunlardan kaynaklanmış olabilir. Sistemi combofixle taratmanızı öneririm.

:alkis: hocam bi ara bi dersanede gittiğimde bu sorunu çözmemi istediler o kadar uğraştım çözemedim..sanırm ben web olan 2. seçeneği denememişim..yarın o dersaneye mi gitsem napsam geçerken:)

Geri