masaüstünü deepfreze harici bırakmak ?

Kodla Büyü
mantığı tam çözemedim ama d sürücüsündeki klasörün silinme tehlikesi oluyor mu

bu arada shadow defender dan hiç memnun kalmadım. en iyisi deep freeze

drive vachine ilacı olsa mükemmel ama ilacı yok

serkanholep' Alıntı:

deepfreeze programında D sürücüsüne koruma koymazsan değiştirilebilir silinir

serkanholep' Alıntı:

Siz C sürücündeki kullanıcı hesabını silmeye çalıştığınızda ne hata alıyorsanız aynı hata mesajını DataIgloo ile D sürücüne taşıdığınız kullanıcı hesabı klasörünü silmeye çalıştığınızda da alırsınız; özetle silmenize izin vermez (denedim).

wertyu hocamız özel mesaj atarak kullanımını sormuş. Aynı cevabı buraya da yapıştırıyorum:

Yönlendirmek istediğiniz kullanıcı hesabıysa eğer soldan seçin ve sağdaki Custom Location'ı tıklayarak tuşa basın. Browse tuşuyla da taşınacağı sürücüyü seçin ve ardından Redirect User Profile tuşuna basın.

Yönlendirmek istediğiniz tek bir klasörse Folder Redirection sekmesini kullanarak aynı ilmeleri yapacaksınız. Remove Redirection tuşu ile de, yapmış olduğunuz yönlendirmeyi iptal edebilirsiniz.

c1han' Alıntı:
Masaüstünü direk D'ye taşıyabilirsiniz. Kullanıcı dosyalarından Masaüstü'ne sağ tıklayıp Özelliklere girin ve Konum kısmından Taşı düğmesine basın.
D'de oluşturduğunuz bir klasörü Masaüstü klasörü olarak ayarlayabilirsiniz.

Sadece C'ye deepfreeze kurarsanız Belgelerim, Masaüstü, Sık Kullanılanlar, Karşıdan Yüklenenler gibi kullanıcı klasörlerinin hepsini D'ye atarak buraların kayıtlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
bu aklıma geldi ama bu kadar kolay olmamalı dedim :lol: kayıt defterinde sorun yaşarım diye düşünmüştüm.bazen sorunları çok abartıyoruz galiba :roll:

sanırım abartmaya devam edebilirim :oops:
bu konum değiştirme özelliği windows xp de yok sanırım.

Ekli dosyalar

• masaustu.jpg
    masaustu.jpg
    10.2 KB · Görüntüleme: 486
konum adresini değiştirebileceğim başka bi yol var mı acaba

Ekli dosyalar

• desktop özellikleri.JPG
    desktop özellikleri.JPG
    27.9 KB · Görüntüleme: 483
svbarut' Alıntı:
c1han' Alıntı:
Windows XP için TweakUI aracını kullanabilirsiniz:
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/xp-downloads

Yada Kayıt Defteri(regedit)'den aşağıdaki kayıt içeriğini düzenleyebilirsiniz:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

hocam biraz daha açabilir misiniz

TweakUI ismindeki programı indirip kurarsanız denetim masasında simgesi çıkar. Oradan açıp özel kullanıcı klasörlerini değiştirebilirsiniz. WindowsXP bilgisayarım olmadığı için ekran görüntüsü koyamıyorum.

Kayıt defterini için başlat-çalıştır a regedit yazıp entera basın. Kayıt defterinden yukarıdaki değeri bulup klasör yollarını değiştirebilirsiniz.

programı kurdum denetim masasında simge oluşturmadı.programın menülerini denedim başarılı olamadım.
kayıt defterinde ise bağlantılar işletim sisteminin kurulduğu disk içerisinde veriliyor sanırım. ben D:\ de kurulu işletim sistemindeki desktop un konumunu C:\ yerel diske nasıl bağlarım.
çok uğraştırdım galiba :oops:

svbarut' Alıntı:
programı kurdum denetim masasında simge oluşturmadı.programın menülerini denedim başarılı olamadım.
kayıt defterinde ise bağlantılar işletim sisteminin kurulduğu disk içerisinde veriliyor sanırım. ben D:\ de kurulu işletim sistemindeki desktop un konumunu C:\ yerel diske nasıl bağlarım.
çok uğraştırdım galiba :oops:

Oradaki değerin üzerine sağ tıklayıp Değiştir'e tıklayın. Eski değeri silip C:\Masaustu şeklinde yeni değeri yazıp Tamam'a basın. Oturumu kapatıp-açınca aktifleşir.

Ekli dosyalar

• masaustu.jpg
    masaustu.jpg
    208 KB · Görüntüleme: 392
Geri