Matematik, Bilişim Teknolojileri müfredatı değişiyor

Kodla Büyü
önce matematik

sonra fen ingilizce ve bilişim teknolojileri diyor :) vay ana ders mi oluyoruz ne

MATEMATİKTEN YGSDE SIFIR ÇEKENLERİN NEDENLERİ ARAŞTIRILDI:SUÇLU ÖĞRETMEN
Yapılan araştırmada öğrenciler, öğretmenin negatif yaklaşımı ve kişisel yetersizlik hissi gibi nedenlerle matematik sorularından korktuklarını ifade etti.

ya iyi güzel de bu değişimde bütün düşünmeleri gerekiyor.
Örneğin şu anda ilköğretim matematikte çocuklar resimli sorular üzerine yoğunlaşıyorlar.
Fakat liseye geçtiklerinde bir bakıyorlar resim filan yok sorularda.

Demek istediğim bütün derslerde ilkönce ilköğretim baz alınmalı,
ilköğretimin devamında liseye geçtiğinde çocuk afallamamalı.

Bizim dersimiz de bu şekilde olursa, işte o zaman grafikerler, yazılımcılar, web tasarımcılar yetiştirebiliriz.

İşin içinde Meb olmadığı için umutluyum bu düzenleme işinden :)

Buzkırıcı hocam benimde lise sondaki ve orta okuldaki matematik öğretmenim çok sorunluydu.orta okuldaki zaten ders anlatmaz sınav sırasında soruları verip giderdi.ben ablamdan ve dersaneden öğrendim matematiği.sınıfımdaki diğer arkdşmlarım için üzülüyordum açıkçası.Türkiyedeki öğretmenler çok yeterli değil maalesef.bir öğretmen binlerce öğrencinin geleceğini etkiliyor.ama suçu sadece öğretmende aramakta yanlış.eğitim sistemi sorgulanmalı önce ama bazı öğretmenlerde çok masum diyemeyiz.
öğrenim hayatım boyunca konu anlatan bir tane tarih öğretmenim oldu.diğerleri hep yoklamayı çıkartıp her ders sözlü yaparlardı.ve bu öğretmenlerin maaşlarını alırken nasıl vicdanları sızlamıyordu hayret.
dersanedeki öğretmenlerle milli eğitimdeki öğretmenler arasında dağlar kadar fark var maalesef.yani şu an değişti mi bilmiyorum bizim zamanımızda öyleydi en azından.bunu da devlete sırtını dayamakla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

galiba bilişim teknolojileri tasarım dersinin müfredatını hazırlyacaklar.

vay be ilk defa dersimizden bahseden bir kurum gerçekten gözlerim yaşardı :mrgreen:

ilköğretimden bahsedip etmedikleri belli değil.
Müfredat değişse ne olur çoğu okullarda halen faz1 kurulu

bakalım buradan nasıl bir sonuç çıkacak ama ilköğretimler için olduğunu bende pek düşünmüyorum

15 yasindaki cocuklarin girdigi PISA sinavindaki basarisizliktan bahsediliyor hep onceki haberlerde de.
Bu durumda ilkogretim mufredatlarini da degtirmeleri gerekiyor bence.
Tamam lisedekilerin durumu berbat zaten de.
Dogru duzgun soylense, biz de soyle mi boyle mi diye dusunup duruyoruz.

meslek lisesidir.. bizide teknoloji tasarımla birleştirirler.... tasarımları bilgisayarda yaparız artık

Geri