Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Mazeret İzni

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında ßüşra tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. ßüşra

ßüşra Site Gezgini

Arkadaşlar ailemin yanına gitmek için pazartesi gününü de izin almak istiyorum ama ne bir ölüm var ne bir evlenme mazeret izni olarak bütün gerekçeler yazmam istendi hangi maddeye göre falan diye buna uygun bir madde yok mu acaba ?
    diğer mazeret izinlerinde hep öğretmenler hariç diye ibare kullanılmış dilekçe yazamıyorum izin alamıyorum bu izinleri alanlar nasıl alabiliyor acaba?

2. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

izin talebiniz mazeret iznine uymuyorsa okul müdürünün 2 güne kadar izin verme hakkı var diye biliyorum, yanlışım varsa düzelten olur.

3. ßüşra

ßüşra Site Gezgini

hocam bu dediğiniz ibareyi bulamadım ne yazık ki benim izin talebimi kaymakama gönderdiler

4. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

İzinlerin hepsi mülki amire gider zaten hocam.

5. dijireis79

dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

en kolayı rapor almak

6. Enesglr

Enesglr Üye

hocam siz dilekçenizi okula yazın. Anne veya babamın sağlık sorunları nedeniyle (eğer mazeret izni kullanmadıysanız bu yıl 10 güne kadar) şeklinde. okul müdürü sadece dilekçene " izin kullanmasında bir sakınca yoktur" şeklinde ibare düşüp milli eğitime onlarda ilçedeysen kaymakamlığa ildeysen valilik oluruna sunar. okul müdürü bu ibareyi düştüğü zaman idari amir zaten izin işlerinde sıkıntılı bir dönem değilse direk onay verir.

7. Enesglr

Enesglr Üye

Gerçi siz izni çoktan almışsınız. Memura verilmesi zorunlu izinler haricinde sizin durumunuzdaki izin işlemleri bu şekilde ilerler.

8. yumakli

yumakli Aktif Üye

Okul mudurunun dogrudan izin verme yetkisi yok. Sadece evlilik, olum ve dogum izinlerini okul muduru verebiliyor.

9. yumakli

yumakli Aktif Üye

evlilik,dogum, olum gibi izinleri okul muduru vverebilir. Bunun disindaki mazeret izinlerini kaymakam verebilir. Onu da belgelendirmeniz lazim. Eger zorunlu bir durumunuz varsa bulundugunuz yerden rapor alin yada hafta sonu itibariyle gideceginiz yerden rapor alin. Haftaici il disindan rapor alinamaz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal