Mblock ile kodlama

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bir öğrencim arduino ya çok ilgi duyuyor sorup duruyordu kodlabın kod blokları ile arduino(mblock) kitabı vardı elimde onunla bir ardunio uno hediye ettim bir gün toplam 1-2 hafta içerisinde oradaki herşeyi yapmış videosunu attı bana şimdi Hocam daha fazla ne yapayım diye soruyor ortaokulda yüzyüze olmadan başka nasıl yardımcı olabilirim bu yavrucağıza baya ilgisi var

Hocam youtube kanalları önerin. Blok tabanlı mantığı çözmüşse arduino ideye yönlendirebilirsiniz. Şuan arduino ile örnekten bol birşey yok piyasada. mblockun yapay zeka uzantılarından bahsedip makine öğrenimi, yapay zeka temelli uygulamalar yaptırabilirsiniz. Onun dışında bluetooth modül ve enj28j60 ethernet modülü gibi modüllerle nesnelerin interneti uygulamaları yaptırabilirsiniz. Daha da ilgisi varsa drone yapmasını önerebilirsiniz.

Hocam kitapta somut örnekler vardı onun gibi somut birşeyler önermem gerekiyor şu kanalı takip et şu kitabı takip et gibi varmı kanal önerileriniz?

Örneğin EBA Bilişimle Üretim ders anlatımlarını takip edebilir. Geçen sene bizim yazdığımız ders kitaplarından 7 ve 8. sınıf seviyesini inceleyebilir. YouTube için ise kısa bir araştırma yaparsanız birçok kanal bulabilirsiniz. Bir tane söyleyeyim. Örneğin "Meraklı Maymun"

Örneğin EBA Bilişimle Üretim ders anlatımlarını takip edebilir. Geçen sene bizim yazdığımız ders kitaplarından 7 ve 8. sınıf seviyesini inceleyebilir. YouTube için ise kısa bir araştırma yaparsanız birçok kanal bulabilirsiniz. Bir tane söyleyeyim. Örneğin "Meraklı Maymun"
Çok teşekkürler Hocam

Geri