mblock lcd IIC

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar..
16 bacaklı lcd yi mblocka bağlayıp çalıştırıyorum.
ancak 4 bacaklı lcd IIC yi bağlayıp mblocktaki kütüphaneleri deniyorum hepside karta yüklerken hata veriyor.
elinde bunun ilgili bağlantı ve kodlar olan var mı sayın hocalarım

Bu durumda kütüphanenizde sorun var bence hocam ben de dünden beri çalıştırmaya çabalıyorum ilk başlarda bende de öyle hata veriyordu şimdi yükleniyor ama neyleyim yazıyı yine de yazdıramadım

hocam mblock'un kendi kütüphanesi var hepsinde aynı hatayı alıyorum

sayın hocam ben bunun videosunuda buldum ancak bu linkteki ve videodaki NewliquidCrystal_1.3.4 kütüphanesi githubdan silinmiş maalesef

Sayın hocam aynı sorunla karşılaşmistim.hatta LCD ekranda sadece ilk karakter görünüyordu. Okuldaki bilgisayatimda kütüphanesi mevcut. Yarın inş size gönderirim.

İnş hocam.
Anladığım kadarıyla mblock içindeki arduino klasörünün altındaki library klasörüne atacağım kütüphaneyi. Ben direk k arduino idenin içine atıyordum ondan hata alıyormuşum sanırım.

sayın hocam oku diye text dosyası hazırlamıstım kendim için . onuda ekledim
5mb lık bir rar .
fakat buraya atamıyorum.hata veriyor.arzu ederseniz mesaj ile mail adresinizi gönderirseniz oradan atabilirim

sayın hocam Erdal Delebe hocamızın youtube kanalında örnek var.
.inceleyiniz eğer yardım almak istediğiniz yer olursa buradan sorabilirsiniz
Hocam ben bağlantıyı kurdum ama telefondan veri gönderdiğimde ekrandaki karakterin söylemesini istiyorum. panda karakteri sürekli 0 rakamı söylüyor. işin içinden çıkamadım. basit bir örnek varsa koduyla birlikte eklerseniz iyi olur.

Hocam ben bağlantıyı kurdum ama telefondan veri gönderdiğimde ekrandaki karakterin söylemesini istiyorum. panda karakteri sürekli 0 rakamı söylüyor. işin içinden çıkamadım. basit bir örnek varsa koduyla birlikte eklerseniz iyi olur.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    25.1 KB · Görüntüleme: 109
hocam andoid uygulamalar var. tuş takımı çıkıyor.hangi tuşa basarsanız onu algılıyor arduino. sayısal veya karakter veri gönderebiliyorsunuz
hasan hocam yapmak istediğim şu . yeşil bayrağa tıkladığımda Telefondan gönderdiğim karakteri veya sayıyı ekranda pandanın söylemesini istiyorum. Bluetooth ile bağlantı var.

sayın hocam oku diye text dosyası hazırlamıstım kendim için . onuda ekledim
5mb lık bir rar .
fakat buraya atamıyorum.hata veriyor.arzu ederseniz mesaj ile mail adresinizi gönderirseniz oradan atabilirim
Hocam teşekkür ederim bakamadım bu gün. Ptesiye kaldı

Aurd
Hocam bazı sensörler sadece arduino modda çalışıyor
Aurdino modda bluetoothtan karakter gönderdiğimde lamba calistirabiliyorum. Yapmak istediğim Aurdino modda olsa telefondan gonderdigumiz bir şeyi ekrandaki panda söylemiyor. Mesela telefondan S harfine basinca lambayi yanıp sonduruyor. Burda sorun yok. Ayrıca s. Harfine basıldığındA pandanın lamba yanıp sönüyor mesajı vermesini istiyorum. Herhalde anlatabildim.

Aurd

Aurdino modda bluetoothtan karakter gönderdiğimde lamba calistirabiliyorum. Yapmak istediğim Aurdino modda olsa telefondan gonderdigumiz bir şeyi ekrandaki panda söylemiyor. Mesela telefondan S harfine basinca lambayi yanıp sonduruyor. Burda sorun yok. Ayrıca s. Harfine basıldığındA pandanın lamba yanıp sönüyor mesajı vermesini istiyorum. Herhalde anlatabildim.
Arduino modunda pandayi konusturamayacagimiz icin Serial portta görebilirsiniz degeri

Geri