MEĞER KADRO VERİLMİŞ! (MEB'e Yapılan BT görevlendirmesi)

Kodla Büyü
-----------------------------------------------------------------

MEB'e Görevlendirilecek 25 öğretmen aranıyordu. Evet görevlendirilecek öğretmen aranıyordu. Kadrolu değil.

Ve birçoğumuz görevlendirme olacağından dolayı başvuru yapmadık.

Zümre toplantısında konu açılınca şok oldum. Meğer arka planda işler farklı yürümüş.

AMA İŞİN ARKA PLANI FARKLIYMIŞ
MEĞER MÜLAKAT SONUCUNDA ALINAN 23 KİŞİ KADROLU ALINMIŞ. YANİ ARTIK NORMLARI ANKARADA. YANİ 6 AY SONRA ESKİ ŞEHRİMİZE GERİ Mİ DÖNECEĞİZ DÜŞÜNCELERİ YOK!

Ne demek oluyor bu.
Hangi mantıkla yaptılar.
Amaç işi bilen insanları almaksa neden MEMlerden yapılan duyuruda kadrosuyla gideceği söylenmedi.
Başvurmak isteyen birçok kişi görevlendirme olacağı için başvurmaktan korktu. Niçin. Çünkü 6 ay sonra geri gönderirlerse düzenimi bozmaya değer mi diye düşündü.
Kadrosunyla gideceğini bilseydi daha fazla başvuru olmazmıydı.Daha fazla başvuru daha iyi seçim yapma imkanı vermezmiydi komisyona.
Büyük bir haksızlık yapılmıştır.
Bu haksızlık yapanların yanına kalmamalıdır.
Adil olmayı herkes öğrenmelidir.
Bu durumdan rahatsız olan herkes en azından mebe ve sendikalara rahatsızlığını belirten mesaj atmalıdır.

--------------------------------------------------------

NOT: Mülakatı geçen 23 kişinin hiçbirini zan altında bırakmak için yazmadım. Amacım bu işlemi yapan yönetim kademesine. Birşeyi de tam adımlarıyla yapsalar ne olur.Kimsenin hakkı yenmeden yapsalar.İnşallah o günleri de görürüz.

----

Kadrolu olacak diye gekebilecek siyasi baskilari (torpil, adam kayirma) dusunmuslerdir.

only61' Alıntı:
ilginç gerçekten gerçi başvursak dahi çıkmazdı bize

O listede adı geçenlerden ve alınanlardan biri eğer isim benzerliği vs.. yok ise , içlerinden birini çok iyi tanıyorum.. aranılan hiç bir şartta uyan birisi olduğunu da sanmıyorum..(Proje yancımızdı her zaman) Tabi bu dediğim sadece o arkadaşı bağlar.. Diğerleri için bir şey diyemem... Haklarında hayırlısı...

iki tanesinide ben tanıyorum bi moha yaramaz ve sosyal hayatları zer zebil idi bunlar nasıl alındı diye hayret etmiştim.
demekki bir yerden haber uçmuş ki tercih yapmışlar.

ya oraya zorla adam aldılar,kadrolu olsa ne olur olmasa ne olur. kimse kalmadığı için cazip hale getirmeye çalışıyorlar.4 senedir orda çalışan arkadaşım var herkes bin pişman orada çalıştığına...
bilmeden sallamayın herşeyi.yine alım yaparlar bu gidişle isteyen güle güle girsin

alpaygunes' Alıntı:
Kadrolu olacak diye gekebilecek siyasi baskilari (torpil, adam kayirma) dusunmuslerdir.

hocam iyi niyetinizi anlıyorum ancak böyle bir yöntem yasal değil, etik hiç değil. Dediğim gibi eğer kadrolu olacağı daha önceden söylenseydi, daha fazla başvuru olacaktı. Torpil ayarlayacakları kastetmiyorum. gerçekten isteyen ama geri dönme korkusuyla bunu yapamayan kişiler de başvurabilecekti.

Bir arkadaş bilgi doğru mu diye yazmış. Kesinlikle doğru. Zümrede arkadaş söyledi ben de araştırıp teyit ettim.

dideban' Alıntı:
Tanıdığım iki kişi görevlendirilmişti. Böyle bir durum yok.

Hocam kesinlikle var. Onlara tekrar sorun bakalım şuan kadroları nerede? Kadro Ankaraya alındı sonra da bakanlığa görevlendirildiler. Yani anlayacağınız kadrolarıyla gittiler Ankaraya.

bilisimburada' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:

hocam iyi niyetinizi anlıyorum ancak böyle bir yöntem yasal değil, etik hiç değil. Dediğim gibi eğer kadrolu olacağı daha önceden söylenseydi, daha fazla başvuru olacaktı. Torpil ayarlayacakları kastetmiyorum. gerçekten isteyen ama geri dönme korkusuyla bunu yapamayan kişiler de başvurabilecekti.

Bir arkadaş bilgi doğru mu diye yazmış. Kesinlikle doğru. Zümrede arkadaş söyledi ben de araştırıp teyit ettim.
nasıl teyit ettiniz hocam?

Geri