MEB Bilgi İşlem, İzlenimlerim ve bbnete vefa borcum

Kodla Büyü

yakopasa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bilgisayarbilişim.net sitesinin bir üyesiyim ve aynı zamanda bilgisayar öğretmeni olarak yaklaşık dört yıl görev yaptım. Bu süreç esnasında bbnet in bana çok büyük faydaları oldu. en sıkıntılı anlarımda hep yanımda oldu. MEB bilgi işlemdeki öğretmen alımınıda yine bbnet yardımı ile öğrendim ve başvuruyu da o sayede yaptım yoksa hiçbir şekilde haberim olmayacaktı. Öncelikle bbnet'in yöneticilerine sonrada benim gibi üye olan bütün öğretmen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bilgi İşlem ile ilgili her türlü deneyimimi de buradan arkadaşlarla paylaşacağım

Öncelikle bu alımlarda kesinlikle bir torpil yada adam kayırma olmadı arkadaşlar bundan emin olabilirsiniz başvuran ve başvuruda belirttiği bilgilerini doğrulayan herkesi aldılar zaten. Gelen arkadaşların çoğu zaten ya ankaralı yada bekar. Çünkü bu iş kalıcı bi iş değil her an öğretmenliğe geri gönderilme durumu var ve onbeş tatil yaz tatili yok. mesai saatleri öğretmenliğe göre çok fazla. İş yükü ve baskı fazla. Maaş aynı tek fark ayda bir belediye otobüsü için kart veriliyor onunda yaklaşık değeri 70 lira

Benim bu işi seçmemin birinci nedeni ailemin Ankara da olması, bekar olmam kendime birşeyler katabileceğim kendimi geliştirebileceğim düşünce ki zaten çok çalışmayı seven bi insanım ayrıca ankara yüksek lisans yapıyorum her hafta başka bi ilden gidip gelme zorluğu ki aynı zamanda ciddi bir maliyeti de oluyordu:(

kaç kere pişman oldum geldiğime eski okulumu çok özlüyorum öğretmen arkadaşları öğrencilerimi ama olan oldu geldik bi kere alışmaya çalışıyorum bakalım hayırlısı

hayırlısı olsun bende başvurmuştum bir ankaralı olarak ama bana sıra gelmedi mülakat için:) size kolay gelsin.

Hocam yeni yerler çoğu zaman eskileri aratır.Bir kaç aya kalmaz alışırsınız.Bence geçmişe bakmaktansa şimdiki durumunuzu en verimli şekilde geçirmeye çalışın.

Ayrıca arkadaşlar başkanın belirtiğine göre Bilgi İşleme tekrar alım olabilir çünkü ihtiyaç var ne zaman ve nasıl olur onu bilmiyorum ama tekrar alım olacak anladığım kadarı ile

yakopasa' Alıntı:
Ayrıca arkadaşlar başkanın belirtiğine göre Bilgi İşleme tekrar alım olabilir çünkü ihtiyaç var ne zaman ve nasıl olur onu bilmiyorum ama tekrar alım olacak anladığım kadarı ile

Ne iş yapıyorsunuz hocam orada.? sizin göreviniz nedir?

evet görevinizi merak ettim doğrusu. alımlarda baya uzmanlık alanları sıralanmıştı. gerçekten bu uzmanlık alanlarına ihtiyaç duyuluyor mu? yoksa klasik VHKİ tarzında işler mi yapılıyor merak konusu?

Hocam bilgi işlem grup başkanımız hala aynı ise eğleneceğinizi ve gittiğinize pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Ben de bir çok şeyi bu site sayesinde öğreniyorum hatta öyle ki eski okulumda il milli eğitimden anında haberler geliyor Hocama denirdi oysa ki edindiğim haberlerin birçoğunu ben buradan öğrenirdim :lol:

evet hocam gerçekten uzmanlık alanınız neydi ve bunu kulanıyormusunuz yoksa sıfırdan eğitimmi alacaksınız

hocam burda bir haber vardı sizlere kadro verildiğini söylüyordu, doğru mu bu?

Hocam umarım hakkınızda hayırlısı olur. Kurulu düzeni olan bir kişinin kolay kolay bulaşmayacağı bir işe başladınız illa zorlukları olacaktır, benim gibi hayatı boyunca bırakın çalıştığı ilçeyi çalıştığı okulu bile değiştirmek istemeyen kişiler içinde genellikle olumsuz bakılacak bir tercih yaptığınız. Herşey gönlünüzce olsun

kakababa' Alıntı:
benim gibi hayatı boyunca bırakın çalıştığı ilçeyi çalıştığı okulu bile değiştirmek istemeyen kişiler içinde genellikle olumsuz bakılacak bir tercih yaptığınız.

Bir ben öyleyim zannediyordum. Benden başkalarıda var mış :D

Yeni görevinizde başarılar hocam...

Hayırlı olsun hocam. Arkadaşlarında dediği gibi zamanla alışırsınız işinize.

Hocam Ankara iyidir. Ancak gün içerisinde yaptığınız işleri aktarabilir misiniz? 25 kişi ne yapıyorsunuz orada?

Doğrudan doğruya sizden proje üretmenizi mi istiyorlar yoksa hepinize derslerle ilgili eğitim verip sonra mı iş isteyecekler?

Hayırlı olsun hocam. Ne iş yapılır orada onu da paylaşabilir misiniz?

Hayırlı olsun hocam. Madem bi başlık açtın, soruların cevaplarını merakla bekliyoruz :)

Genelde aranan şartlar nedir hocam?Ben sınıfıyım ama il ve ilçe mend e calismisligim var.Yonetim bilişim sistemleri yl mezunuyum.

Geri