Meb Bulut

Kodla Büyü

taipen71

Üye
Arkadaşlar meb bulut sistemine giriş yapmaya çalışıyorum bir türlü giriş yapamadım.Meb uzantılı mail adresim mebbisde güncel şifre de ürettim bir türlü giriş yapamıuyorum şifre yanlış uyarısı veriyor.Acaba mebbisten yetki mi veriliyor yönetici tarafından.

Arkadaşlar meb bulut sistemine giriş yapmaya çalışıyorum bir türlü giriş yapamadım.Meb uzantılı mail adresim mebbisde güncel şifre de ürettim bir türlü giriş yapamıuyorum şifre yanlış uyarısı veriyor.Acaba mebbisten yetki mi veriliyor yönetici tarafından.
MEB uzantılı mail adresi nasıl alınıyor hocam

MEBBİS login olduktan sonra gelen seçeneklerde MEB bulut yok mu hocam sizde?
Ben kullanıyorum bir sorun yok, yapılan tek şey MEBBİS te MEB uzantili e-posta kayıtlı olacak.
Henüz yeni tanimladiysaniz bazen login ekranindaki menüye birkaç gün sonra düşebilir.

Milli Eğitim Bakanlığı Bulut uygulaması

*MEBBulut uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bakanlık çalışanları için oluşturulmuş bir uygulamadır.

*MEBBulut, tüm dosyalarınızı güvenli bir merkezi ortamda depolar.
*Tüm verilerinizi kriptolar, saklar, yetkilendirir, versiyonlar, yedekler ve her yerden erişmenizi sağlar.
*Dosyalarınız MEBBulut'da özel kripto algoritmaları ile şifrelenerek saklanır.
*Dosyalarınızı istediğiniz kişilerle paylaşabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Bulut uygulaması

*MEBBulut uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bakanlık çalışanları için oluşturulmuş bir uygulamadır.

*MEBBulut, tüm dosyalarınızı güvenli bir merkezi ortamda depolar.
*Tüm verilerinizi kriptolar, saklar, yetkilendirir, versiyonlar, yedekler ve her yerden erişmenizi sağlar.
*Dosyalarınız MEBBulut'da özel kripto algoritmaları ile şifrelenerek saklanır.
*Dosyalarınızı istediğiniz kişilerle paylaşabilir ve düzenleyebilirsiniz.
Eğer yetkilendirilmiş iseniz yerkiyi verenle irtibata geçin, değilse birşey yapmanıza gerek yok.

meb.gov.tr uzantılı mail adreslerini herkese vermiyorlar.Şube müdürü ve üstüne veriliyor diye biliyorum.

Paylaşsanız iyi olur.

Paylaşsanız iyi olur derken ne demek istediğinizi anlamadım (daha doğrusu anlamak istemiyorum). Ama gene de açıklama yapayım:
Göreviniz nedir hocam? Fatih Projesi eğitmeni, ilçe mem müdürü ve üstü müdürlük görevinde değilseniz alamazsınız, kaldı ki, Bakanlık meb.gov.tr epostaları ilçe şube müdürüne vermiyor, ilçe mebbis yöneticisine vermiyor

Aynı zamanda, meb.gov.tr uzantılı epostaları resmi yazışmalar dışında kişisel kullanım için kullanmak Bakanlık tarafından yasaklı.

Paylaşsanız iyi olur derken ne demek istediğinizi anlamadım (daha doğrusu anlamak istemiyorum). Ama gene de açıklama yapayım:
Göreviniz nedir hocam? Fatih Projesi eğitmeni, ilçe mem müdürü ve üstü müdürlük görevinde değilseniz alamazsınız, kaldı ki, Bakanlık meb.gov.tr epostaları ilçe şube müdürüne vermiyor, ilçe mebbis yöneticisine vermiyor
Paylaşsanız bizde yararlanırız anlamında söyledim. Fatih projesi eğitmeniyim.

Ne kadar süredir Fatih Projesi Eğitmenliği yapıyorsunuz hocam (merakımdan soruyorum)? Sorunuza cevap vereyim: İl koordinatörünüz ile iletişime geçebilirsiniz. O size yol gösterecektir.
Fatih Projesi Eğitmeni olarak ilk göreve başladığım hafta @meb.gov.tr uzantılı eposta hesabım tanımlanmıştı.

Biraz geç oldu @taipen71 hocam. Yanlış hatırlamıyorsam, MEB Bulut'u İl MEM'ler kullanabiliyordu. İlçelerin ve taşra teşkilatında görev yapan kişilerin erişim yetkisi yoktu.

Ne kadar süredir Fatih Projesi Eğitmenliği yapıyorsunuz hocam (merakımdan soruyorum)? Sorunuza cevap vereyim: İl koordinatörünüz ile iletişime geçebilirsiniz. O size yol gösterecektir.
Fatih Projesi Eğitmeni olarak ilk göreve başladığım hafta @meb.gov.tr uzantılı eposta hesabım tanımlanmıştı.
1.5 senedir. Size tanımlanmış ne güzel. Bize böyle bir mail hesabı alınabileceği bile söylenmedi.

Geri