MEB de revizyon...

Kodla Büyü
yani bes yillik ogretmenim su bes yilda hicmi olumlu guzel bisi olmaz su meb de.... biktim walla her kanunda yonetmelikte vs. hep durum daha kotuye gidiyor... ozellikle biz btciler icin... yani ne derse giresim var ne ders anlatasim var... soyle agiz tadiyla ogretmenlik bile yaptirmiyolar insana :(

yaa zaten bu ekders olayi bastan sacma bence.. ogretmenler okulda kalsin ekders filanda maasta olsun iste... cocuklar dersanelere gidecegine okulda kalsin... mesela tercih donemi var yazin.. bakiyosun butun cocuklar dersanedeki rehberlikcilerin basinda ... eee okuldaki rehberlikci nerde....?! bazi iller bu yaz rehberlikcilerin tercih donemlerinde okullarinda olmasin saglamis ama... ne biliyim bastan yanlis bazi seyler iste.. duzeltelim derken iyice batiyo...

RaFi55' Alıntı:
Öğretmeleri oraman bakanlığı mı düşünecek yaa. Bi tanede öğretmenlği bilen anlayan eğitimin sorunlarını öğretmene soran bakan gelsin.Sorun olan değil sorun çözen bakan istiyorummmmm.....
sen böyle dedinde hocam benim aklıma ilk atandığım il geldi orda bize temel eğitimleri veren orman mühendisi bir milli eğitim ŞUBE müdürü vardı gerçekten adam bize gülerek hep diyordu orman mühendisi olarak iş bulamadım ama ayakları odunların ağaçların öğretmeni oldum gibisinden bişeyler diyordu....

geçmiş olsun yakında ancak maaşı alcaz. Şuraya yazıyorum seneye formatörlerden fiilen girmediğiniz için ek ders verilmez ifadeli bir genelge çıkmazsa.

Meb bizim için çok kapsamlı bir çalışma yapıyormuş. 3 yıla kadar yayınlanacakmış. :mrgreen:

3797 MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki kanuna ne güzelde çalışmıştım, soru kaçırmıyordum neredeyse. 15 gün kala silbaştan şimdi.
Bunlar bir kanun daha çıkarıp inkilap tarihinide değiştirirlerse ne yaparız bilmiyorum.. Yarın bir kanun daha çıkıyormuş;23 Nisanda cumhuriyet ilan edildi, 29 ekimde tbmm kuruldu diye.. :wink: sınav gününe kadar sınava çalışmasak mı ne..

bas_kan' Alıntı:
Ekders konusunda kafamda bir soru işareti var... Ekdersi sadece öğretmenler alacak peki bölüm, atelye, laboratuvar şefleri haftalık aldığı 10 saatlik ekders?
..
e YUH yani hocam. lab. şefi, atölye şefi ÖĞRETMEN DEĞİLMİ ?

alan şefleri ve atölye şeflerinde verilen PLANLAMA ÜCRETİ ders karşılığı sayılıyor. fiilen derse girmişsin gibi yani...

BaRBaRYaN' Alıntı:
bas_kan' Alıntı:
Ekders konusunda kafamda bir soru işareti var... Ekdersi sadece öğretmenler alacak peki bölüm, atelye, laboratuvar şefleri haftalık aldığı 10 saatlik ekders?
..

alan şefleri ve atölye şeflerinde verilen PLANLAMA ÜCRETİ ders karşılığı sayılıyor. fiilen derse girmişsin gibi yani...
Hocam güzel tepki vermişsin :) ama her müdür o yazıyı okuyup senin anladığını anlamıyor ne yazıkki?
şeflerde ekders alamıyor ekdersinizi kesiyoruz diyen müdürlere şahit olacağız bu forumda bence....

bas_kan' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
bas_kan' Alıntı:
..

Hocam güzel tepki vermişsin :) ama her müdür o yazıyı okuyup senin anladığını anlamıyor ne yazıkki?
şeflerde ekders alamıyor ekdersinizi kesiyoruz diyen müdürlere şahit olacağız bu forumda bence....
..
sende ona söylersin artık E YUH YANİ HOCAM :puhaha:
size müdürlük sınavında bu soruyu sormadılarmı diye de eklersin :puhaha:

Geri