Meb fiber hattından Morpa girilmiyor

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar son birkaç haftadır ET fiber internetinden Morpa Kampüse girilmiyor. Üye girişi ana sayfada olduğu için sayfa açılmıyor. Diğer linklere ulaşılabiliyor ama giriş yapmak istediğimizde yine sayfa açılmıyor.

Muhtemelen Meb sertifikasına takılıyor diye tahmin ediyorum. Sizdeki durum nedir? Galiba Morpa işi bitti gibi...

Re: Ynt: Meb fiber hattından Morpa girilmiyor

Morpa kampus
Dün evden, Bugün okuldan
Sorunsuz ve hız Süper ......

mebbis bilgileri ile giriş yaptıktan sonra eba anasayfa geliyor.
ondan sonra ne yapmamız gerekiyor arkadaşlar morpayı açmak için?

botesel' Alıntı:
Meb Sertifikayı düzgün yüklediniz mi hocam?

Sertifikalar yüklü hocam sıkıntı son birkaç haftadır var.Birden fazla tahtada denedim aynı. morpakampus.com açılmıyor üye girişi açılmıyor. beyaz sayfa üzerinde sol üstte sürekli Yükleniyor yazısı kalıyor.

Bu siteye ulaşılamıyor. ERR_TIMED_OUT hatası

AsurBanipal' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/post1711909.html#p1711909

Eba yönlendirmede sorun var sadece morpa değil eba öğretmen ile giriş yapılan bütün siteler ayni sürekli eba ana sayfaya yönlendiriyor. Ancak morpa normal üyelik girişinde sorun yok.

aynen yönlendirmede sorun bulunmakta.

sertifikalar düzgün olmasına rağmen google e ona bağlı sitelerin açılışında sorun var. Var mı bir çözümü arkadaşlar?

ercinc98' Alıntı:
farklı browser denediniz mi?

MEB fiber giriliyor.

evet hocam. tarayıcıları denedim ondan olmuyor. normal meb hattı var orada sıkıntı yok.
fiber yeni geldi onda da dns var 37.137 li falandı sanırım onu girmeyince hiç internete girmiyor onu girip denedik internet geldi ama google ve servisleri iptal durumda. sertifikaları da kontrol ettim onlarda da sıkıntı yok

hocam tahtaya certmgr.msc yazıp güvenli sertifikalarda sertifikanın yüklü olduğunu kontrol et.fatihca diye birşey varsa sıkıntı yok ama muhtemelen yoktur.

Morpa kampüs okuldaki hiçbir tahtada ve pc de açılmıyor. Anasayfası bembeyaz öylece duruyor. Siteyi aradım Adobe flash güncelleyin ‘ Çerez’leri silin Google chrome ile girin dedi . Ama yok yok yok bir türlü açılmıyor. Gelen giden soruyor çözemedim

Hocam geçen aylarda bizde de aynı sorun oldu. Morpayı ve ttneti aradım. Sorun bizden kaynaklı değil dediler. İp engelli filan değil dediler. Sonra meb yardım masasına yazdım, ekran görüntüsü de ekledim. Onlarda 2- 3 gün sonra cevap yazdı bizde de sorun yok diye ama ondan sonra site açılmaya başladı.
Yani sorunu bi yer çözdü ama kimse ben yaptım demedi :)

Edit: Telefon internetini paylaştırınca açılıyordu meb hattı ile açılmıyordu site.

Morpa bir öğrencinizi üye yapmazsanız, sadece bir dersin etkinliğini izletir. Etkinlik havuzu ve sınav soru bankası çalışmaz. Sadece tek birders in videosunu izletir. Ayrıca, mesai saatleri dışında da mebden evden açılmaz.Sınıf Öğretmeninin durumu bu. En azından geçen ay durum böyleydi. 4 haftadır Morpaya girmiyorum artık. Eğitimhane ve yağmuroğlu yetiyor.

Geri