MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
kısıtlanmadık yer kalmadı. bulut depolama sitelerinin alayı kapatılmıştı, geçen sefer bu sayfada bi arkadaşa çözüm olarak Turkcel'in LifeBox hizmetini kullanabilirsiniz demiştim. Onu da filtrelemişler. işleri güçleri yok filtre atıyorlar. ulan madem bu işi o kadar beceriyosunuz, bari EBA dosyayı adam akıllı düzenleyin de işlevsel bi hala getirin de onu kullanalım. 3 yıldır hala beta sürümünde EBA Dosya, 10 kere girmeye teşebbüs ediyoruz, girişimim yarı yarıya başarısız kalıyor. Geçen Bulut depolama sistemini anlatırken EBA Dosyayı da göstereyim dedim, gene aynı rezillik. İşi gücü bitirdiniz diğer işlevsel sayfalara filtre atıyosunuz.

Okul internetleri bir işe yaramıyoru Eba ve devlet sitelerinden ibaret, fakat ödediğimiz ücretin hakkını alamıyoruz. Bu kadar yasaklama olamaz.

hocam iş güzarlıktan başka bişey değil. sistemin on numara olur güvenirsin tamam hadi onu kullanırız dersin. bunlarda o da yok. sistemlerinin rezilliği yetmiomuş gibi bi de kullanabileceğimiz yerleri tek tek avlıyolar. bu kadar aptallık olmaz. bankaları engellemenin mantığını bi tane adam anlatamaz. işlem yaptırılmayacakmış. neye göre? kime göre? ne amaçla?

artık işlerimiz engellensin die özlleikle yaptıklarını düşünüyorum bn..NET!

şuan tam da aklımdan bu geçiyordu yemin ediyorum. bi başlık açsam mı diye düşündüm. yüzde bir milyon katılıyorum. one drive ın ne güzel okullara 1tb alan kampanyası var. google drive ve benzeri dosya paylaşım alanları var. işlerimizi ne güzel hallederiz ama hepsi engelli. heryere fiber bağlıyorlar. 100, 200, 300 mbit . aylık da 2-3 bin lira fatura. ne işe yarıyor acaba bu kadar hız ve fatura. neyin saçmalığıdır bu anlamıyorum. anlayan varsa beri gelsin.

bence bu konu sabitlenmeli ve bi çalışma yapıp sesimizi bakanlığa duyurmalıyız.

Okullardaki internet sorunları aylarca sürüyor çözülmesi için muhatap bulamıyorsun ama iş engele gelince maşallahları var. Hakkını vermek lazım meb bu konuda iyi çalışıyor.

Anlayamıyorum sizi hocalarım yasagı delip gecemeyeceksınız , interneti de yaratamayacagınıza göre eeee.bırakın ıdareler amırler dusunsun bu ınternetle ancak bu kadar oluverıyor deyıp ısın ıcınden cıkın.bu ne ısyan hocam ihaleyı alan telekom ıhaleyı veren devlet yasagı koyan bakanlık.bu kadar paraya bu kadar kofte deeyıp ısınıze baksanıza.ben bana lazım oldukca telefonun netini acıp ısımı gorup kapatıyorum . bir tık üstüne karısmıyorum karısmamda.bana verilen ımkanlarla yapabılecegım sey bu seyıp gecıyorum.zaten okul personelide az cok ınternetın ne halde oldugunu ne hale geldıgını farkıdna bıze dusen bısey yokkı burda

Bukadar yatırım yap fatura öde sonrada interneti kullandırtma. :!:

61>34' Alıntı:
kısıtlanmadık yer kalmadı. bulut depolama sitelerinin alayı kapatılmıştı, geçen sefer bu sayfada bi arkadaşa çözüm olarak Turkcel'in LifeBox hizmetini kullanabilirsiniz demiştim. Onu da filtrelemişler. işleri güçleri yok filtre atıyorlar. ulan madem bu işi o kadar beceriyosunuz, bari EBA dosyayı adam akıllı düzenleyin de işlevsel bi hala getirin de onu kullanalım. 3 yıldır hala beta sürümünde EBA Dosya, 10 kere girmeye teşebbüs ediyoruz, girişimim yarı yarıya başarısız kalıyor. Geçen Bulut depolama sistemini anlatırken EBA Dosyayı da göstereyim dedim, gene aynı rezillik. İşi gücü bitirdiniz diğer işlevsel sayfalara filtre atıyosunuz.

:+1: :++: :alkis:

:alkis:

Bilgisayar öğretmeni olarak en çok bizi zora sokan bir durum. Diğer öğretmenlerin haberi bile olmaz belki ama biz herhangi bir program, video, ses, resim vb. lazım olduğunda engeller yüzünden neredeyse hiç bir şey yapamıyoruz. Geçen sene bana bir görev vermişlerdi okuldaki internet ile yapamayacağımı söyledim onlarda valilikten onaylı görevli izinli saydılar evimde oturdum yaptım. En azından bizlere bir anahtar vermeliler bizi engellememeliler.

Hakikaten artık yeter. Mobbing olmaya başladı bize bu durum. Yazık o kadar para ödenmesine...

Aylardır kullandığım yolu hala kapatamadılar. Daha önce paylaştığımda iki günde kaptıkları yöntemi değiştirip yeni versiyonunu yazdım ve şuan çatır çatır kullanıyoruz. Kapalı bir grup 20-kadar okulda ve sadece belli bilgisayarda çalışan yazılımla . Maalesef paylaşımı engellemek içinde çapa harcıyoruz.

Sakın yazdıklarımı yanlış anlamayın. Sizlere hava atmak gibi bir niyetim yok.
sadece bakanlık IT lerinin uykusunu kaçırmak için yazıyorum.
Güvenlik duvarınız kevgire döndü , sızdırıyor

HeroMoonSun' Alıntı:
Aylardır kullandığım yolu hala kapatamadılar. Daha önce paylaştığımda iki günde kaptıkları yöntemi değiştirip yeni versiyonunu yazdım ve şuan çatır çatır kullanıyoruz. Kapalı bir grup 20-kadar okulda ve sadece belli bilgisayarda çalışan yazılımla . Maalesef paylaşımı engellemek içinde çapa harcıyoruz.

Sakın yazdıklarımı yanlış anlamayın. Sizlere hava atmak gibi bir niyetim yok.
sadece bakanlık IT lerinin uykusunu kaçırmak için yazıyorum.
Güvenlik duvarınız kevgire döndü , sızdırıyor

hocam paylaşırsanız işi gücü bırakıp sizin yöntemi engellemeye çalışırlar. yazıktır, günahtır. ben teknolojinin son dönemde sunmuş olduğu en büyük fırsatlardan biri olan bulut depolamayı kullanamayacaksam, ihtiyacım olan programı anında bulamayacaksam 3000 tl fatura ödemenin manası nedir? gezginlere giriyorum en basitinden çocuklara program yüklemeyi öğretmek için indirmek istediğim programların çoğu filtreye takılıyo. milyarlarca liralık bir proje sadece EBA'dan ibaret olamaz.

hocam ben gerisini boşverdim de şu gmail in sorun çıkarmadı beni çıldırtıyor. gmail e girip de gönderilen sekmesine girememek nedir ya. sinir krizi geçiriyorum.

E okul mebbis felan ne zaman kapatılacak acaba duyum alan Varmi acaba.bu saçmalığı yapabilecek bakanlık yetkililerine sesleniyorum.iddia ediyorum.bunu kim yaparsa kendi icinizde bazi konularda yaptığınız acaba kim daha güzel sacmalayacak yarışını kesin kazanırsınız.

Tam bir rezalet,yasakcı,engelleyici ,aciz kafalarınızla bu memleket gelişemiyor işte.

Geçenlerde şahsi websayfamın filtrelendiğini farkettim. Oysa ki websayfam, bilişim dersi ile ilgili notlar birde öğrencilerimizin paylaşımlarda bulunduğu forum kısmı vardı. Paylaşım dediğim şiir, güzel söz, ders notu gibi şeyler.
Filtrenin kaldrılması için yardım masasına mesaj gönderdim. Neyseki filtreyi kaldırdılar.
Ne iş bu yaw. Anlamadık ki. :? :shock: :(

Arkadaşlar bence hep beraber yardım masasina dosya paylasim siteleri (mail.ru ya.disk ) vs icin yazarsak filtre kalkabilir ve bu durumu daha kullanışlı hâle getirmis oluruz

Bende simdi filtrelenmeyen bir durumu belirticem.Istedilkleri kadar sitelere girmeyi engellesinler
Biiiip yazip gorsellerde aratinca sitelere girmese bile olan olmuş oluyor.Ne şekilde bir filtre koyarlar onu bilemem ya da bir oluru varmıdır bilemiyorum ama bu durum abidik gubidik bir siteye girişin engellenmesinden cok daha onemli

Re: Ynt: MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

meb.gov.tr dışında banka vs. hiçbir site açılmayacak bu gidişle.
Bizde chrome anasayfasını direkt meb.gov.tr yapalım.
Böyle birşey olamaz.Madem bu kadar işlerinde titizler?
E okul bile bu hafta açılmadı. Hani devamsızlıkları günlük girecektik?
Bu hafta eba üzerinden morpa ve diğer iki siteye giremedim.Yani eba da kapalı.
Öğrenciler bekliyor ve defalarca beceriksiz gibi hissetim kendimi "şifreniz yanlış" yazıyordu projeksiyon ekranında. Ama evden girişte sorun yoktu.Cuma günü düzeldi
Vur deyince öldürüyorlar.Öldürürken de esas işleri olan temel siteleri ayakta tutamıyorlar.
Filtre işinde arslanlar,,,,,maşallah.

Re: Ynt: MEB filtresi!! yeter ulan yeter!!

COBOL' Alıntı:
meb.gov.tr dışında banka vs. hiçbir site açılmayacak bu gidişle.
Bizde chrome anasayfasını direkt meb.gov.tr yapalım.
Böyle birşey olamaz.Madem bu kadar işlerinde titizler?
E okul bile bu hafta açılmadı. Hani devamsızlıkları günlük girecektik?
Bu hafta eba üzerinden morpa ve diğer iki siteye giremedim.Yani eba da kapalı.
Öğrenciler bekliyor ve defalarca beceriksiz gibi hissetim kendimi "şifreniz yanlış" yazıyordu projeksiyon ekranında. Ama evden girişte sorun yoktu.Cuma günü düzeldi
Vur deyince öldürüyorlar.Öldürürken de esas işleri olan temel siteleri ayakta tutamıyorlar.
Filtre işinde arslanlar,,,,,maşallah.

Hocam sifreniz yanlış uyarisini çocuklara çok veriyo eba. Bende kiziyorum kocaman adamlar oldunuz bi şifreyi giremiyosuniz diye, sonra alıp ben yazıyorum ve bana da aynı uyariyi verince bozuldugumla kaliyorum. Vel hasılı, her şey yarım yamalak.. Ama engelleme işinde çok iyiler.

Ben bu meb internetini kafasına takanları anlamıyorum. Bişey lazımsa ve internet buna engelse olmuyor diyorum ve yapmıyorum. Zorla birşeyleri yapmaya neden çalışıyorsunuzki. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ayze' Alıntı:
Ben bu meb internetini kafasına takanları anlamıyorum. Bişey lazımsa ve internet buna engelse olmuyor diyorum ve yapmıyorum. Zorla birşeyleri yapmaya neden çalışıyorsunuzki. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sizi bilemiyorum ama biz imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak işimizi iyi ve hakkını vererek yapmak amacındayız. Alanımızda bir yanlışlık varsa eğer bu yine sahada çalışan bizlerin dönütleri ile düzelecektir. Sizlerin böyle dertleri yoksa kenardan izlemeye devam ediniz. Hayde kolay gele ...

:idea: bu engellemeleri psiphon veya superVpn uygulamaları kullanarak aşabilirsiniz. eğer bilgisayar buna izin vermiyorsa DeepFrezee uygulması var demektir bunu aşmak içinde Anti Deep Frezee programını kullanabilirsiniz.

İyi Forumlar :++:

btr23' Alıntı:
Arkadaşlar bence hep beraber yardım masasina dosya paylasim siteleri (mail.ru ya.disk ) vs icin yazarsak filtre kalkabilir ve bu durumu daha kullanışlı hâle getirmis oluruz

Bence de arkadaşlar nereye yazmamız gerekiyorsa beraber hareket ederek halledelim bu işi.
Elimiz kolumuz bağlanıyor resmen ya

bi ara google drive kullanmıştık ne güzeldi o günler. Çocuklar bile yaptıklarını oraya atıyorlardı. Ama şimdi eposta adresi alabilecek miyiz diye düşünüyorum.

neresini şikayet edecem

eba dan tahta imajı indirmeyi mi?
drive mı?
yahu online mp3 kesmenin devlete ne zararı var?
kurumnet bütün evrakları görüyor ama sitesi yasak
eba dosyada 50 sefer öğretmenlere rezil olduk. Hangi yüzle kullanın diyecez.

deveye neren eğri demişler...

Geri