MEB Genel Müdürünün Bilişim Dersine Bakış Açısı!

Kodla Büyü

cepola

Aktif Üye
Cine5 Ekranlarında 12 Haziran Cuma akşamı yayınlanan Dijital Hayat Programında, konuk olarak katılan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Faruk Yelkenci Bilişim Öğretmenleri hakkında söylediği sözler üzerine gelen tepkiler nedeniyle twitter hesabını kapattığı öğrenildi.

Ömer Faruk Yelkenci’nin programda “Çocuklar bilişim öğretmenlerinden çok daha hızlı ilerleyebiliyor, derse gerek yok.” sözlerine öğretmenler tepkilerini sosyal medya ve telefon ile dile getirdiler. Bunun üzerine Yelkenci tepkiler, twitter hesabını kapattı.
Sosyal medya da #FarukHoca_BilisimDersiGereksizDegildir tagı ile de öğretmenler tepkilerini dile getirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=IptpbIqN4Mg

Alıntı : http://www.mebpersonel.com/meb/ogretmen ... 70250.html

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Faruk Yelkenci siz o makama hakkettiğiniz için gelmiş olsaydınız bu talihsiz açıklama olmazdı.

Re: Ynt: MEB Genel Müdürünün Bilişim Dersine Bakış Açısı!

Dersin Adı ve müfredatı değişmedikçe, ya kadrolu teknisyen olarak yada düşük ekdersli öğretmen olmaya devam.
Dersin adı programlama ..... olmalı.(güzel yahşi bir isim siz bulun) Müfredat ise programcılık üzerine olmalı.Yoksa 3 yaşındaki çocuk cep telefonu kullanırsa! herkes böyle düşünür. Siz basit bir ders olmadığını biliyorsunuz ama herkes öyle sanıyor.
Kurtuluş programcılık başka yolu yok.

Hiç bu kadarını bekliyordum doğrusu!!! Çocukların bilişimde öğretmenleri geçtiğ konu vardır. Örneğin face twit mivit....iyi de sen koca bilişim sektörünü iki siteye endekslersen, tüm hayatımız bundan ibaret gibi görürsen heralde ki öğrenci öğretmeni geçer!!! Beyin adında bir organa sahip olmak "insan" olmak için yeterli olmuyor maalesef.

malesef ankara bizim derse hep boyle bakıyor
bence botecilere acık dusman olan ismi lazım degil egitmen arkadasında katkısı vrdır

eğitimbir-sen li olarak İsmail Koncuk'u bize verdiği destekten dolayı tebrik ediyor ve kendi sendikama da yazıklar olsun diyorum.

Ekli dosyalar

• koncuk.jpg
    koncuk.jpg
    84.6 KB · Görüntüleme: 1,937
Torpille adam kayırmacılıkla koltuğa geçen doğru dürüst web tarayıcısı ve ofis programlarını bile kullanmaktan aciz insanlar branşımıza çamur atıyor. PC - tablet - akıllı telefon başında saatlerce boş işlerle vakit öldüren çocukların çok iyi bildiklerini sanıyor :verymad:

Çok eski bir branş olsak anlayacağım bu adamlara bir öğretmenleri geçmişte kötü bir şey yapmış.
Meslek liselerinde 1995 ler sonrasında genel lise ve ilköğretimlerde ise 2000 sonrasında yaygınlaşan bir branşın öğretmenleri kime ne yapmış olabilir.

Suskunluğum Asaletimdendir; Her Lafa Verecek Cevabım Var!
Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye, Bir de Söyleyene Bakarım Adam mı Diye !

allah cezalarını versin , bu adamla böyle düşünüp rapor hazırlıyorlarsa vay halimize..... ne dertleri var bizlerle anlamak mümkün değil.... :verymad:

Bu nasıl bir yorum getirmektir arkadaş anlamadım...

Sen çocuğun kadar teknoloji ile vakit geçirmiyorsan, o kendi odasında nitelikli ya da niteliksiz girmedik köşe bucak bırakmıyorsa teknolojiye ayırdığın vakti, verdiğin önemi KENDİN sorgulayacaksın.
Mesleğime dil Uzatma! Bu yetkilinin benim derste ne anlattığımdan ve Kişisel yaşantımda Mesleki Gelişimime ve Yeni Teknolojileri takibe ne kadar vakit ayırdığımı bildiğinden şüpheliyim.
Ancak eminim ki yetkin olmadığı konularda ahkam kesecek kadar cüretkar.

Senin teknolojiye bakışın beni ilgilendirmez & bağlamaz. Daha bu yıl Yazılım Mühendisi olmaya karar vermiş bir öğrencim oldu, sevindirik haldeyim, sen kalkmış boynuz kulağı geçmiş diyorsun.
Güler millet bu laflara kusura bakma...

Biz okulda artık BİLİNÇLİ KULLANMAYI ÖĞRETİYORUZ ! Görüyorum ki birilerinin de birkaç saatlik derse ihtiyacı var...

Biz okulda artık BİLİNÇLİ KULLANMAYI ÖĞRETİYORUZ ! Görüyorum ki birilerinin de birkaç saatlik derse ihtiyacı var...
sugibi
değişmeyen bir kural...Mühür kimdeyse, sultan O.
Umarım sonu hayra çıkar.Sabır

Demek ki daha bilisim tekn. dersinin iceriginden bile haberi yok. Bilisimi facebook sanan bu eski kafalılar ne zaman yöneticilikten alınırsa dersimiz o zaman amacına ulasır.

Bu kadar cahil bir adama bu makamı verenler hesabını nasıl verecekler :verymad:

ismailt' Alıntı:
eğitimbir-sen li olarak İsmail Koncuk'u bize verdiği destekten dolayı tebrik ediyor ve kendi sendikama da yazıklar olsun diyorum.

çok şükür doğru sendikada olduğumu bir kez daha gördüm. https://twitter.com/ikoncuk

twitterdan retweet edip destek verebilirsiniz. Sendikanızın önemi yok ortak noktamız dersimizin itibarı.

Gözleri kör bu insanların, sanki diğer branşlar çok yetkin bir şekilde ders işliyorlarda işe yaramaz bi biz olduk.

Bu sene okulda koçluk sistemini uygulamaya çalıştık, 8. sınıflardan 2 öğrenci aldım, birine çarpım tablosunu ben ezberlettim, sayılar, üslü,köklü anlattım. Ama matematikçi iyi öğrencilerle uğraştı, gerisini umusamadı. Halbuki çarpım tablosunu kendisi bi şekilde ezberletse kardı, ama yok.

Şaşkınlık içindeyim. En tepeden en aşağı (okul idareleri) kadar aynı düşünüyor olmaları çok ilginç

Uzaktan bilgisayar mühendislikleri,açıköğretim bilgisayar programcılığı bölümleri geçen sene kapatılmıştı.Artık çok görmüyorum.İşletim sistemi yapamazsın, oyun üretemezsin o kadar.Bilişim demek yanında matematik ve fiziki sürükler.Bizim top koşturacak bale yapacak şarkı söyleyecek öğrencilerle nükleer siber çağı yakalayamayız.

Geri