MEB Genel Müdürünün Bilişim Dersine Bakış Açısı!

Kodla Büyü
boşuna demiyoruz bu hükümeti bırakın yol yapsın bedava kitap dağıtsın başkada bişeyden anlamaz
siyaset yapma konusunda sıfırlar, işte milli eğitimin durumu ortada, suriyede her akan kandan bizim iktidarın yanlış politikaları sorumludur, mursiye gazı veren yine bizim aynı kafa, kürt sorununu içinden çıkılmaz hale getiren daha daha neler

böyle ülke yönetilmez, yol yaparak bu iş gitmez

ismailt' Alıntı:
eğitimbir-sen li olarak İsmail Koncuk'u bize verdiği destekten dolayı tebrik ediyor ve kendi sendikama da yazıklar olsun diyorum.
:alkis: :alkis: :alkis:

BELKİDE İLKOKULA PROGRAMCILIK ve KODLAMA DERSİ VERİLİR:
BELLİMİ OLUR. :oops:

Sinirden nete felan girmemeye çalışıyorum. Bunlar gelecek depremin öncüleri gibi 5.Sınıflarda Malum İNGİLİZCE derslerinin sayıları arıtrılacak. Birilerinin ki artacaksa birilerininki de düşecek kesimin yapılacağı "KURBAN" yine değişmeyecek anlaşılan. Bakınız Rehberlik dersleri ile birlikte Bilişim dersleri kesilmişti.

11. sene bitti meslekte 3 sene üst üste aynı sistemle(Ders saati, müfredat...) çalışmadım. Artık söyleyecek söz kalmadı sadece LANET OLSUN diyorum başkada bir şey demiyorum.

NE GÜZEL YÖNETİYORSUNUZ BU ÜLKEYİ. HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER SAYIN YÖNETİCİ

evet İstanbul'daki zümrelerim gözünüz aydın olsun!!!
ömer faruk yelkenci beyefendi istanbul'a il müdürü olmuş.

adamın kafasındaki bilişim sadece telefon bilgisayar facebook kullanmak demekki. Yazılar olsun diyorum

Valla hocam, anladığım kadarıyla MEB üst düzey tayfası (Müsteşar, yardımcıları vs.) bizim ders ile ilgili pek olumlu bakış açısına sahip değiller ki zaman evvel bir bakan çıkıp torunundan örnek vererek bizim dersimizin gereksiz olduğunu belirtmişti. Galiba bu fırsatı kaçırmak için hep birlikte el birliği yapmaktalar. Dijital çağ, endüstri 4.0...vs bağırıp çağırmalarına rağmen reel durumda bir an evvel bu sistemi eğitim müfredatından kaldırmak için pek hevesliler. Şimdiden geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Böyle adamlara şaşırıp hayret edenlere ben daha fazla şaşırıyorum."Bu bilişime çok da şeyapmamak lazım,kafayı sıyırırsın" diyen bir adam oturuyor şu anda başbakanlık koltuğunda,bilmem farkında mısınız.Nasıl bir zihniyet tarafından yönetildiğimizin hala farkında olmayanlar için söylüyorum.Başbakanı böyle olan ülkenin bir ilinin milli eğitim müdürü öyle açıklama yapınca şaşırmayın komik oluyorsunuz

Böyle adamlara şaşırıp hayret edenlere ben daha fazla şaşırıyorum."Bu bilişime çok da şeyapmamak lazım,kafayı sıyırırsın" diyen bir adam oturuyor şu anda başbakanlık koltuğunda,bilmem farkında mısınız.Nasıl bir zihniyet tarafından yönetildiğimizin hala farkında olmayanlar için söylüyorum.Başbakanı böyle olan ülkenin bir ilinin milli eğitim müdürü öyle açıklama yapınca şaşırmayın komik oluyorsunuz
biz farkindayiz kimin ne oldugunun merak etmeyin. Bilisim isi boyle cok bir beklentimiz yok ne sistemden ne bilisimin geleceginden.

Cine5 Ekranlarında 12 Haziran Cuma akşamı yayınlanan Dijital Hayat Programında, konuk olarak katılan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Faruk Yelkenci Bilişim Öğretmenleri hakkında söylediği sözler üzerine gelen tepkiler nedeniyle twitter hesabını kapattığı öğrenildi.

Ömer Faruk Yelkenci’nin programda “Çocuklar bilişim öğretmenlerinden çok daha hızlı ilerleyebiliyor, derse gerek yok.” sözlerine öğretmenler tepkilerini sosyal medya ve telefon ile dile getirdiler. Bunun üzerine Yelkenci tepkiler, twitter hesabını kapattı.
Sosyal medya da #FarukHoca_BilisimDersiGereksizDegildir tagı ile de öğretmenler tepkilerini dile getirdi.

Alıntı : http://www.mebpersonel.com/meb/ogretmen ... 70250.html

Aynı mantıkla düşünürsek, insanlarda eğitim kurumları ve hatta devlet olmadan da ölene kadar yaşayabiliyorlar...

Bunları başımıza kim getirdi ya. Kesin bir zihniyet var bunun arkasında. Ülkenin kötülüğünü isteyen. İnanın orada olsaydım. Öğretmenlik mesleğimden olacağımı bilsem o yayında bu adama haddini bildirirdim.

Bu genel müdür benim dersime girmedi.. kimin dersine girdiyse o üstüne alınsın. kendisini de yeni görüyorum zaten.
ve siz değerli arkadaşlar 900 bin üyeli yetkili sendika ses çıkarmıyorsa siz neyin dedikodusunu yapıyorsunuz..

Son düzenleme:
sanırım çocukların kullandıgı seviye yeterli,facebook,twitter. çocuk bizden ii bilmesi zaten amacımız,yönlendirme yapmak takıp etmek ugraşmasını sağlamak zaten 5. sınıfta ii eğitim alan bir öğrenci mantıken zaten 10 yıl sonra bizden ii olacak.

Geri